Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL] CB Radio i antena - jakie?


tomaszu

Rekomendowane odpowiedzi

Spokojnie kolego, ja mam Hustlera takiego samego na tylnej klapie w A6, jechałem 180-190 po autostradzie i nic, trzyma sie bardzo dobrze, co innego gdyby byla na dachu a tak jest zakryta :thumbup:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2.1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Polecam uchwyt tego typu

http://allegro.pl/item207304216_uchwyt_na_klape_lub_drzwi_do_anteny_cb_sf_40_mocny.html

lub tradycyjny dzwonek

http://allegro.pl/item208274248_uchwyt_dzwonkowy_na_bagaznik.html

i do tego antenke do 1m

http://allegro.pl/item209208191_antena_cb_lemm_at_900.html

http://allegro.pl/item206602536_u_artursss_sirio_cobra_27.html

http://allegro.pl/item207543729_cb_antena_new_lemm_at_106_nowa_f_ra_vat.html (nie wiem jak to działa)

http://allegro.pl/item207436375_antena_cb_sirio_omega_27.html

lub inne

Ja osobiście miałem lemma i mam sirio. Lemm się zepsuł od odkręcania. Średnia jakość wg mnie. Sirio o niebo lepsze wykonanie i lepsze odczucia odsłuchu.

Wybór pozostawiam tobie. Możesz też poszukać innych na uchwyt. Do 120 zł powinieneś się zmieścić.

Możesz też kombinować uchwyt na rynienkę ale nie wiem jak to w a sedan wygląda.

Inna sprawa że kolega ma na oplu omedze takiego hustlera i na razie mu nie spadł a jeździ szybko.

Wybór należy do ciebie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

teraz prześladuje mnie uczucie gdy jade autem z anteną na dachu 1m że może mi ona spaść

Twoja nie spadnie!!!

najgorzej mnie dobiły posty w których się pisze o spadających antenach na magnes

Spadają tylko gów...

[br]Dopisany: 24 Czerwiec 2007, 23:31 _________________________________________________

z ciekawości tak rozbujałem na maksa antene cheesy iii... chyba przesadziłem troche bo gdyby nie kabel to niewiem gdzie ta antena, by poleciała

:bicz3:

z związku z utrata wiary do magnesówek

:(

których piękny wygląd jest niszczony przez magnesówki

Podkładka magnesowa i nic nie rysuje ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

krisdab nie załamuj się, jeżdżę z tą anteną już troszkę czasu i nie miałem absolutnie żadnego problemu, co prawda max to 160-170 bujałem (więcej nie miałem okazji) i trzymała się bardzo dobrze, zero przesunięcia, nawet nie drgnęła z miejsca a mam ją na dachu w Avancie. Ten magnes w hustlerze ma niby podstawę gumową zabezpieczającą przed rysowaniem ale to lipa jest - kupiłem w sklepie papierniczym przezroczystą folię przylepną (albo jak kto woli naklejkę przezroczystą) i antena zawsze wraca na dokładnie na to samo miejsce w którym była strojona, przy tym dach się nie rysuje a naklejka jest niemal niewidoczna.

Nie łam się kolego, będziesz zadowolony :wink4:

A swoją drogą też robiłem taki test z tym bujaniem anteny io też w powietrzu ją łapałem ;) Ale jest dobrze, nie spadła mi nigdy jeszcze i mam nadzieję tak zostanie :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no dobra kilka sprostowań odemnie:

1) kolega miro_x wrzucił mi anteny do 1m a ja pisałem od 1m, z podanych linków była tylko jedna co miała powyżej 1m(chodziło mi o nie krutsze niż 1m)ale to szczegół i nieważne, przeszło mi(na ten miesiąc brak funduszy) ale dzięki za szybką reakcje

2) miałem ciężki tydzień tamten i troche mi odwaliło i się zdołowałem postami o spadających magnesówkach i jeszcze porąbany mój pomysł żeby rozbujać antene, przesadziłem i przemyślałem to

3) przepraszam za złą opinie o magnesówkach niemiałem nigdy doczynienia z tym sprzętem a zaczołem się rzucać

4) drugi dzień urzytkowania i zmieniłem zdanie o magnesówkach, zmieniłem jej miejsce pobytu z dachu na bagarznik i pomogło, jestem spokojny i odzyskałem wiare w magnes(ma krótką smych więc niema nawet się jak ruszyć)

5) mam problem znowu z kablem założyłem antene na bagarzniku w audi a4 sedan z 1996 i kabel wychodzi na środku szyby z bagaznika i się zastanawiam czy woda mi niebędzie lecieć tamtędy ale to szczegół(za odpowiedz będę wdzięczny)

6) miałbym prośbe o link z tego forum albo własne zdjęcia jak byście mogli wstawić ze sposobem zainstalowania cb z podobnym lub takim samym sprzetem, bo szukałem i znaleść nieumiałem

7) ruszałem dziś z górki i stwierdziłem że cb radio musi być przymocowane mam je włożone w pułeczke po kierownicą(ta większa pierwsza z lewej)gdy ruszałem radio mi wyleciało i mnie wystraszyło :>

8) jade jutro do opola blisko ale można sprawdzić zgróbsza to radio jak chodzi jak na razie jest dobrze i anteny niemusze stroic bo ma dobry poziom(sprawdzałem i zapłaciłem tylko 5zł za sprawdzenie strojenie u nich kosztuje tylko 20zł podejrzanie tanio ale się tym nieprzejmuje)

9) moim skromnym zdaniem przeczytanym na forach to radio jak na razie starczy a mówią że na allegro tanio poszedłem na giełde i zaoszczędziłem 35zł( ta sama firma sprzedaje i w mysłowicach i na allegro i na giełdzie)

9) bajo i szerokosci mobilki :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

He widzisz kolego ja też nie doczytałem że to ma być od 1 m.

W każdym bądz razie ja polecam teraz sirio. Po przejściach z lemm nie chcę już anten z serii AT-900,1000,1200 itd.

W porządku za to są antenki AT71,72 i wszystkie inne droższe.

Co do lania się po kablu, to w służbowym Yarisie mam puszczony kabel między uszczelkami i ściśnięty i do tej pory nic się nie działo, aczkolwiek po ostatnim myciu samochodu (obficie go podlałem) zauważyłem że troszkę się polało do środka.

Sam musisz sprawdzić. (o ile dobrze zrozumiałem o co Ci chodzi :) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

krisdab ja swoje radyjko wcisnąłem w półeczkę pod kierownicą - tą wąską - niestety zdjęciem nie dysponuję w tej chwili ale siedzi całkiem nieruchomo a również stamtąd się udało łatwo kable powyprowadzać tak że są niewidoczne, antenowy idzie na sam tył w listwie przy drzwiach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dałbym własne zdjęcia jak mam zamontowane ale nieposiadam aparatu :wallbash:, dzisiaj jechałem w ulewe do opola i antena bardzo dobrze się trzyma nawet powyrzej 100km\h, z powrotem jechałem to było już sucho i niepadało a audi jechałem od 100 do 160km\h i jestem zadowolony z anteny, mam tylko małe ale do radia słychać w nim spryskiwacze od szyb przednich i otwierane okna, aha i musze wybierać albo włanczam cb albo radio bo jedno zagłusza drugie, narazie musze dokupić tylko podkładke pod antene bo rysuje mi lakier :confused4: polecam to radyjko jak dlamnie wybór trafiony, za kilka miesięcy może dokupie antene przykręcaną i troche większą ale narazie antena hustlera starcza i jest :th:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak szukałem podkładki to mi kumpel opowiedział akcję kiedy sam szukał, napotkał w sklepie na kolesia który mu powiedział że jak chce mieć podkładkę to niech se bułkę w spożywczym kupi i torebkę wykorzysta pod antenę - i tak codziennie może sobie zmieniać pod spożywczakiem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podkładkę (gumowa magnesowana) śr. ok 15cm w kolorze auta. Nie szpeci, nie rysuje :th:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

coś czytałem że gumowe podkładki osłabiają możliwości anteny więc wole zwykłe nalepki, ale wiem jedno że oszukują przy hustlerze z tym że ma powłoke zapobiegającą rysowaniu się lakieru(gdzieś czytałem o tej antenie), bo moja klapa ma teraz linie na lakierze i to w miejscu i okolicach anteny, więc lepiej nieoszczędzać na zabezpieczeniach przy magnesówkach, bajo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak się ktoś interesuje cb to wie że antena musi mieć dobre masowanie bo wychodzą historie typu piszczenie lub szumienie i ogólne słabe parametry.

Nie używam magnesówki ale próbowałem u kolegi zestroić swr na hustlerze i nie udało mi się.

Gdzieś czytałem że należy ciąć kabel albo promiennik. NIe chciało mi się z tym bawić.

A co do rys. To po pierwszym dniu użytkowania miał porysowany dach :confused4:

Prawda jest taka że każdy wybiera na co go stać i co mu odpowiada, tylko że później wszyscy tego słuchają na #19.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hustler ma silny magnez i łapie wszystko z ulicy stąd później rysy... ja osobiscie mam ML-145 brak problemów z piszczeniem jak to kolega opisał również nie było problemu z ustawieniem SWR ledwo ją ruszałem... w sumie mogłem zostawić tak jak poskręcałem.. ale ustawienie trwało ok 1-2min ;] (kumplowi przy jakiejś tam magnesówce nie wiadomo skąd wziętej był prolbem przy jednej jakis geniusz zamiast kręcić śrubki poprostu uciał drut... i nie dało sie zestroic a druga to SWR 1.4 najlepiej sie dało ;/) zasięg dość przyzwoity jak na magnez nikt jeszcze mi nie powiedział ze piszcze czy coś w tym rodzaju odbiór również dobry... jak narazie brak rys na lakierze ale i tak będe kupował folie samoprzylepną przeźroczystą ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe ML to inna klasa. A co do swr na tym hustlerze to nijak nie wychodził niższy na skrajnych kanałach od 1.8 - 3 !

Ostatnio montowałem presidenta johnego i lemma at71 to w ogóle nie stroiłem bo wskazówka nawet nie dygła.

Zresztą u mnie po zmianie z lemm at-1200 (troszke zspsuta) na sirio 1400 to samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podkładkę (gumowa magnesowana) śr. ok 15cm w kolorze auta. Nie szpeci, nie rysuje :th:

Jak się ktoś interesuje cb to wie że antena musi mieć dobre masowanie bo wychodzą historie typu piszczenie lub szumienie i ogólne słabe parametry.

Nie używam magnesówki ale próbowałem u kolegi zestroić swr na hustlerze i nie udało mi się.

Gdzieś czytałem że należy ciąć kabel albo promiennik. NIe chciało mi się z tym bawić.

A co do rys. To po pierwszym dniu użytkowania miał porysowany dach :confused4:

Prawda jest taka że każdy wybiera na co go stać i co mu odpowiada, tylko że później wszyscy tego słuchają na #19.

Jeśli chodzi o moja podkładkę magnesowaną to SWR = 1,2!!! Nadawanie ok, prawie zero szumów ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Broń boże nie piszę że jest to reguła. Po prostu ja miałem takie doświadczenia z hustlerem. Może winne też było radio albo źle zarobione wtyczki. Ja ich nie robiłem, antena miała już zrobiona końcówkę.

A szumy będą zawsze. Masę radio pokupili teraz ludzie no i propagacja jest.

Ostatnio non stop słyszę na #19 włochów albo rusków, a bardzo często jakąś babę co po rusku gada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

siema. mam 2 pytanka czym się rózni unidem pro 510 xl od 520xl, a drugie niewiem na jaką antene się zdecydować czy na MIDLAND ML-145, PRESIDENT ML 145. w środe chciałbym kupić na wyjazd.pozdro z góry dzieki :audi:

uzupełnij profil

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałem już w innym temacie ale skróce, jeśli masz wiecej kaski kup Presidenta JOHNY II ma ASC, jeśli nie to kup sobie UNIDEMA 520XL sam go używam już 2 rok i jestem zadowolony. Antena to jak pisał makoz Sirio ML 145. Ja używam Sirio AS-100 fajna mała antenka, dobrze i czysto zbiera do 6-7km. Ale ma za mały magnes juz zachaczyłem lekko o gałązki i mi spadła. :a4fan:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...