Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL] CB Radio i antena - jakie?


tomaszu

Rekomendowane odpowiedzi

siemka mistrzowie!!

slyszeliscie cos kiedys na temat radyjek z tej firmy:

http://www.allegro.pl/item179150678_cb_radio_tti_770_sklep_3miasto_fv_okazja_.html

znajomek sie zastanawia ale nic nie slyszelismy o takiej firmie!! :eek:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2.1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Antenka to mogła by być np. PRESIDENT FLORIDA na magnesie, dobra jakość za stosunkowo niewielkie pieniądze (100-150zl zalezy jak CI sie uda znaleźć), jest nieduża i nie straszy tak na aucie jak niektóre a przede wszystkim nie wymaga strojenia. Co do radia to ja mam jedno z najprostszych Midland 199+ i jest wystarczające, w zasadzie w każdym radiu używasz kanału 19 i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a przede wszystkim nie wymaga strojenia

Tak naprawde kazda antena potrzebuje strojenia - mniejszego lub wiekszego :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie to jak można stroić magnesówkę, jeśli za każdym postawieniem jej na dachu zmienia się SWR...

Co do radyjka (legalnego) to z tańszych można zapakować np. Alana 101+, jeśli ciut droższe to jakiś Intek M-490. Do tego antenę najlepiej prosto w dach, coś krótkiego, są systemy podwójne (radiowa + CB) do montowania w jeden otwór, jeśli magnesówka to Hustler IC-100 (chyba że jakiś długi bat to ML-145), bo ten President Florida o ile jeszcze odbiera znośnie, to nadawanie ma na prawdę kiepskie...

TTI to są szumofony i ogólnie szajs jakich mało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie to jak można stroić magnesówkę, jeśli za każdym postawieniem jej na dachu zmienia się SWR...

Da rade, ma jakas tam tolerancje, wiadomo ze antena przewaznie jezdzi w jednym miejscu, moze cm - 2 cm dalej od miejsca postawienia :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się, doskonale wiem w czym rzecz, natomiast to tylko strojenie, które pozwala oddalić uszkodzenie radia, bo osiągnięcie czegoś blisko 1,1 to graniczy z cudem...

P.S. Wczoraj stałem nad twoją rozebraną furką :wink: Sorki za OT :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja np kupilem radyjko a nie mam zadnych papierow, z tylu chyba jakas naklejka jest, tak mi sprzedajacy napisal, jeszcze rok temu te radyjka byly dozwolone .... A co mowil Ci ten co u niego zamowiles ?

_________________

No niestety radia Uniden sprzedający nie może sprowadzić, gdyż nie są dostępne w hurtowni i nie wiadomo czy będą. To są słowa sprzedawcy. Zdecydowaliśmy się na radia Intek. Czy ktoś posiada takie radio, jak się sprawuje :question:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Inteka M-490, a do niego Sirio Omega na stałe w dachu. Ściąga bardzo ładnie, ANL działa dobrze, do tego ESP podnosi nieco jakość odbieranych rozmów (działa coś jak loudness). Funkcji ma na prawdę sporo, metalowa obudowa dobrze ekranuje, do tego wszystko już wykonane w montażu powierzchniowym. Posiada RF-Gain (chociaż czułość to ma na minimum na prawdę dużą) i Mic-Gain, przełącznik Local/DX w zależności co chcemy odbierać i w jakim terenie jesteśmy. Jest ciut większe niż najmniejsze radia (jak np. Unideny), ale gdzieś musiało się zmieścić tyle funkcji. Chodzi mi z głośnikiem zewnętrznym, więc hałas potrafi zrobić konkretny. Ogólnie polecam. Wcześniej jeździłem z Midlandem 1001Z, był fajny, ale daleko mu do Inteka (pomijam to, że stracił homologację jak Unideny).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprinter, dziękuje za wyczerpującą odpowiedż , aaaa i jeszcze mam pytanko. Czy zmieści się to radyjko w pułce nad nogami po lewej stronie ( b5 ) :question: , tam chce go umieścić, a ty w którym miejscu masz :question:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tam się raczej nie zmieści, na tą pułeczkę wchodzą najmniejsze radia, więc ewentualnie jakiś intek M-790, ale to już nie ta klasa co M-490 (brak ANL, RF-Gain, Mic-Gain, Dual Watch, pamięci kanałów, skanera kanałów, przełącznika Loc/DX, itp.), ogólnie tylko podstawowe funkcje.

U mnie radio jeździ zawsze w schowku, wyciągam tylko słuchawkę, reszta zamknięta. Zalet jest kilka, duże radio spokojnie sobie tam leży, złodziej go nie widzi, znajduje się w miejscu, z którego pasażer też sobie może ponawijać, nadal jest blisko ręki kierowcy i można na nim popstrykać. Nie używam go codziennie, więc nie musi mi gdzieś wisieć przy nodze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a przede wszystkim nie wymaga strojenia

Tak naprawde kazda antena potrzebuje strojenia - mniejszego lub wiekszego :wink:

Znajomy który ma firmę zajmującą się sprzedażą i montażem CB, mówił że FLORYDY nie trzeba stroić. Strojenie może się przydać żeby ustawić optymalnie dobrą jakość na wszystkich kanałach. Natomiast nawet jeśli sami ustawimy ten rezystor(czy jak się to tam nazywa), który jest na antenie, w górnej części bata to lepiej będzie chodził na górnych kanałac, a jeśli ustawimy na dole to na niższych kanałach. U mnie po zestrojeniu jest na wysokośc 3/4. Ja na otwartym terenie gadałem z gościem oddalonym o ponad 25km więc nikt mi nie powie że ta antenka nie śmiga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich! Czytając wasze wypowiedzi na model radia CB już się zdecydowałem, ale mam prośbę chciałbym zamontować antene na relingu od Avanta.Czy ktoś wie gdzie można dostać uchwyty aby zamontowac antene na relingu,i jaką antene byście polecili?Z góry dziekuje za pomoc.Pozdrawiam wszystkich!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uchwyt napewno dostaniesz w sklepie z akcesoriami i z radiami CB.

Ja też niedawno nabyłem Avanta, ale antene będę miał magnesówke na dachu, bo można łatwo i szybko zdemontować. A co do rys, to można podkładeczke pod magnes zapodać i nie ma tragedii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy dowiedzialem sie juz jak nazywa sie urzadzonko sluzace to odbierania sygnalu z anteny CB, przez radio CB i normalne radio. SPLITER (czyli niby normalny rozdzielacz taki jak do tunerow od cyfry, anten) itdDziala to bez zarzutow.

Mysle ze jest to dosc istotne info dla posiadaczy avanta. montujecie antenke CB ok 70-80cb (np. president hawaii - wzmocnienie 3dB) w miejsce normalnej (wyglada to super (prawie jakby normalna antenka, tylko trochu dluzsza)) i niema problemow z odpadaniem magnesowek i wierceniem dziur czy zakladaniem zaczepow przy normalnych antenach

o tu jest

http://allegro.pl/item185348391_spliter_do_cb_radia.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam prośbe o pomoc mam wyjazd do rodziny 22.06 czyli w ten piątek i chce kupic na szybko cb radio z anteną do około 300 zł max z allegro i mam na oku taki zestaw RADIO CB ONWA mk3 i Antena hustler ic100 1m lub SUNKER ELITE 109(102cm) lub MIDLAND 18-244 (66cm) to jest sprzęt nowy, bo noge mam ciężką a na mandaty mnie niestać, i musze najpóźniej w ten poniedziałek wieczorem coś kupić doracie co kupić czy ten zestaw(napiszcie która antena będzie lepsza) czy macie lepsze propozycje dzięki za wszelką pomoc

z góry

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak do 300zł to ja proponuje Sunkera Elite (ONE Lub jak znajdziesz to już nowszy TWO) z anteną Hustler IC100, bardzo fajny sprzęt jak za takie małe pieniążki.

Ale np. ta konfiguracja jak za nieduże pieniądze jest nie najgorsza http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=204880219

Od tego samego gościa kupowałem i to już 2 zestawy tylko trochę inne, ale sprzedawca godny polecenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm... jakby tak pomyśleć z kasą u mnie krucho a jakbym chciał tak do 200zł coś kupic żeby w tej cenie się zmieściło i radio i antena i żeby sprzęt na trasię niesprawiał problemu i miał zasięg w miare dobry i żeby nieszumiało i nietrzaskało to radio to co polecicie mi nowicjuszowi :)?(z tym za 300zł też aktualne ale to już w ostateczności cos zapodajcie do tej ceny, jeśli będzie cięzko za 200zł coś kupic)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za 200??? Raczej nie, no chyba że znajdziesz używkę od kogoś ale i tak za tą cenę ciężko. Zadzwoń do tego gościa co podałem linka wyżej, handluje sprzętem i pogadaj. Mi zestaw wyszedł w sumie 270 razem z przesyłką a naprawdę świetnie się sprawuje - lepiej wydać te parędziesiąt grosiszków więcej i nie mieć problemów ze starym pierdzielem jakimś ostro przechodzonym. Tylko kobry za nic nie kupuj i będzie dobrze ;) Antena to w gruncie rzeczy jedna z najważniejszych spraw, a z najtańszych zestawów to hustler akurat to minimum parametrów jakie musisz mieć aby w miarę bezproblemowo odbierać i nadawać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RADIO CB ALAN 101 + ANTENA MAGNESOWA HUSTLER IC100 - Mam pytanie czy ten zestaw będzie na tyle dobry by nieszumieć i niehałasować i dobrze odbierać na conajmniej tych 5km odległości między radiami bo chce jechać po to radio i niewiem czy mi się opłaca prosze o jak najszybsza odpowiedz, aha i mam pytanie jak duża rużnica jest pomiędzy tym zestawem a zestawem onwa mk3 z ta samą anteną błagam o szybka odpowiedz bo wyjazd blisko a ja się wacham przy kupnie radia(szukam jak najtanszego i dobrego)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to kupuj ten co podałeś, alan 101 to nie najgorszy sprzęt, antena całkiem dobra - za małą kasę nic w sumie znacznie lepszego nie kupisz - cudów się nie spodziewaj ale w sumie możesz brać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...