Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Montaż układu spryskiwaczy reflektorów


wrclaguna

Rekomendowane odpowiedzi

Prościej szybciej łątwiej dokupic sterownik (moduł) za -+40 zł i moża sobie sterowac spryskiwaczami wedle uznania. Np mam tak trzymam menetke od sprysków przez 7 sek i dopiero po 7 sek odpalają sie od reflektorów:). Takie rozwiązanie jest moim zdaniem lepsze od ori.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prościej szybciej łątwiej dokupic sterownik (moduł) za -+40 zł i moża sobie sterowac spryskiwaczami wedle uznania. Np mam tak trzymam menetke od sprysków przez 7 sek i dopiero po 7 sek odpalają sie od reflektorów:). Takie rozwiązanie jest moim zdaniem lepsze od ori.

Jak możesz to daj jakiegoś linka do Twojego urządzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ASE :: przekaźniki CZASOWE 12V

Tu macie różne układy czasowe.

Ja mam układ nie połączony ze światłami, ani spryskami szyby. Stosujac jeden z tych przekaźników czasowych oraz oryginalny włącznik ASR/ESP stworzyłem układ, w którym krótkie nacisnięcie przycisku powoduje zmywanie reflektorów przez kilka sekund.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:wink:

aha, jeszcze jedno - czy oryginalnie spryski działają określony czas czy dokąd trzyma się manetkę??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:wink:

aha, jeszcze jedno - czy oryginalnie spryski działają określony czas czy dokąd trzyma się manetkę??

Też kiedys próbowałem sie tego dowiedzieć, ale nie było chetnych do odpowiedzi i dobrałem sobie czas tak, aby reflektor średnio zabrudzony został zmyty po jednym cyklu. Nie wiem ile to sekund, nie liczyłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:wink:

aha, jeszcze jedno - czy oryginalnie spryski działają określony czas czy dokąd trzyma się manetkę??

na lampy określony czas ok 1-2 sekundy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przekaźniki czasowe są OK, ale drążę temat i chciałbym mieć jak w ori. Kilka dni temu przy okazji montażu lusterka fotochrom i CLH zmieniłem MCE na ten najwyższy z końcówką F. Po zmianie myślałem, że w końcu odpalą spryski i stary moduł pójdzie do kosza, ale dalej to samo! Czyli stary moduł jest w 100% sprawny i nie była to jego wina że spryskiwacze nie działają.

Muszę chyba jechać do konkretnego elektryka tylko czy on mi pomoże? W vcsd napięcie na MCE pokazuję powyżej 12v, czyli wszystko ok, ale czemu akurat do pinu odpowiedzialnego za spryskiwacze podaję takie małe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy w B6 można zrobić testy wyjściowe (output tests)? Jeśli tak, to zrób, powinna być pozycja ze spryskiwaczami lamp, zobacz jaka będzie reakcja. W blokach pomiarowych (w B7, może w B6 też) jest też pozycja ze spryskiwaczami lamp, która powinna się zmieniać jak dłużej przytrzymasz spryskiwanie szyby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy w B6 można zrobić testy wyjściowe (output tests)? Jeśli tak, to zrób, powinna być pozycja ze spryskiwaczami lamp, zobacz jaka będzie reakcja. W blokach pomiarowych (w B7, może w B6 też) jest też pozycja ze spryskiwaczami lamp, która powinna się zmieniać jak dłużej przytrzymasz spryskiwanie szyby.

W B6 jest takie coś w grupie 08, blok 01 i nazywa się headlight washer. Podczas załączenia spryskiwaczy z pozycji off na sekundę zmienia się w on i tyle. Jak jest przez chwile na on to spryski unoszą się na 1cm i chowają się z powrotem bez pryśnięcia. Pompka oczywiście nowa VW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to u mnie też tak jest, spryski wysuwają się na chwileczkę, ale psikają :) Jeśli masz pompkę nową, to może wąż jest gdzieś zgięty i jest słabe ciśnienie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...