Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zakup psa-opinie posiadaczy różnych ras


domjenick

Rekomendowane odpowiedzi

Pytanie do posiadaczy rasy Husky,ponieważ rozważam zakup takiego szczeniaka,chodzi mi o to,jakie te psy są w rzeczywistości,bo przeszukałem już fora zaprzęgowe i posiadaczy Haszczaków,ale chodzi mi o opinie posiadaczy,mam małe dzieci,ogród,itp,pies nigdy nie pozostawałby sam,ale zastanawiam się o linieniu sierści,jak to jest,bo na forach wady i zalety są ogólnikowe,a wiadomo,że każdy pies jest inny

Czekam na odpowiedzi :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem suczkę tej rasy i polecam jak żadnej innej dla dzieci :good:

rasa nie jest w ogóle groźna, nawet nie szczekają

powiem że linieją nawet nie bardzo w porównaniu do innych ras z taką sierścią, warunkiem jest solidne wyczesywanie, posiadałem wzorzec huskiego tj. bez długiej sierści, co ważne te psy nie śmierdzą w domu

najważniejsza rzecz to to, że muszą być wybiegane, nie będą spokojnie leżeć w koncie i spać, jeżeli masz dobrze ogrodzony ogród to :good:

ciężko je wytresować, ale nie jest to niemożliwe (cierpliwość i technika :cool1:)

jeżeli będzie spał w domu to raz na jakiś czas możesz mieć pobudkę w postaci wycia nocnego :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z moich doświadczeń wynika, że to szatany. :evil:

Wymagają poświęcenia ogromnej ilości czasu i energii.

Duch lasów i nie poskromiony charakter. - zastanowiłbym się jeszcze nad kupnem :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz go w domu trzymac? Masz gdzie go wypuscic?

Ten pies potrzebuje bardzo duzo ruchu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz go w domu trzymac? Masz gdzie go wypuscic?

Ten pies potrzebuje bardzo duzo ruchu.

:rolleyes:

A jak nie ma ruchu to wpadają mu do głowy głupie rzeczy :naughty:

I mówiąc o ruchu (JA) mam na myśli - kilka godzin ruchu dziennie.. :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałam Huskiego 8 lat i dużo styczności z tą rasą, tak jak napisał Iro, psy kompletnie nieagresywne, ale potrzebują na prawdę DUŻO ruchu. Mam dom z dużym ogrodem i kompletnie mu to nie wystarczało, jak to ta rasa często ma, jak tylko mu się udało wyrwać za ogrodzenie to uciekał, jak się wybiegał po jakichś 5 godzinach, to wracał :)

Nie linieje bardzo, pod warunkiem, że nie zaniedbasz wyczesywania.... A jak zaniedbasz, to się to negatywnie odbije na dywanach w domu ;)

Mają niestety skłonności (nie mówię że wszystkie, ale mnie się akurat trafił i rozmawiałam z weterynarzami o tym wielokrotnie) do chorób jelit i tak na prawdę nie wiesz czy się zdarzy, dopóki się nie zdarzy... Szczegóły może pozostawię na ew PW bo może ktoś przeglądając forum akurat coś spożywa :tongue4:

Jeszcze jedno słowo co do tresury - Huskich się z zasady nie tresuje na psy towarzyszące, bo wszystko zależy od charakteru danego psa - może się zdarzyć taki, który po prostu nie będzie miał ochoty zawsze Cię słuchać i nie będzie to wina złej tresury, tylko ta rasa tak ma ...

... ale psy są bardzo kochane i straszne przylepy ... mój łasił się do wszystkich bardziej, niż moje koty ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam huskiego i drugi raz bym sie nie zdecydowal... trzeba mu poswiecic sporo czasu. mega duzo... nic nie da wielki ogrod. nie wybiega sie. trzeba godzinnych spacerow... i tak jak napisano wyzej... jesli nie jest wybiegany wpadaja mu do glowy rozne glupstwa.... czesto maja humory z jedzeniem... trzeba witamin itd... psa trzeba regularnie czesac. suki czesciej uciekaja... cos o tym wiem... z plusow bo tez sa :decayed: pies lagodny. nie ma szans zeby kogos ugryzl, lubi dzieci... pieski malo posluszne choc wiedza doskonale ze roba zle :decayed: ciezka tresura... ciezki zywot z nimi... zastanow sie aby nie zrobic krzywdy sobie jak i pieskowi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega mial Huskiego i faktycznie te psy uwielbiaja ruch.Pomimo iz kolega mieszka pod lasem i jego Husky biegał wokól domu praktycznie caly dzien to jak uslyszal kury to dostawal pierdolca-2 razy zagryzł po 10 szt :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm czytam i czytam i troszkę jest prawdy troszkę nie. :naughty: Mam już drugiego Husky i trzeci też pewnie będzie . Pies ten potrzebuje dużo uwagi i musi mieć zajęcie. To rasa psów pracujących on nie będzie spał cały dzień i bawił się z Tobą jak Cię najdzie ochota. One muszą mieć zajęcie. Bieganie to podstawa i tu nie pomorze ogród . Jak nie będzie wystarczająco wymęczony to zacznie kopać po ogrodzie dołki. Wyć w nocy nie będzie jak go wymęczysz. Mają pewny etap w życiu (to cecha wzięta od wilków) że upatrzą sobie kto w domu rządzi i będą próbowały wziąć górę nad tą osobą i pewnie będziesz to Ty zawszę wybierają głowę rodziny no chyba że u Ciebie rządzi kobieta :decayed: ogólnie to nie jest pies do zabawy . A nie śmierdzą ponieważ mają włosie a nie sierść. A ucieczka z domu kończy się płaceniem za szkody sąsiadom za kury i inne zwierzęta hodowlane. Ale spojrzenie bandyty prosto w oczy jak leży bezecenne i za te oczy kocham te psy :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ucieczka z domu kończy się płaceniem za szkody sąsiadom za kury i inne zwierzęta hodowlane. Ale spojrzenie bandyty prosto w oczy jak leży bezecenne i za te oczy kocham te psy :good:

Kobi przez 8 lat uciekał prawie codziennie i nic nikomu nie zagryzł (no chyba, że nie wiem, ale wieś mała i wszyscy wszystkich znają, jakby komuś zrobił krzywdę to by ludzie wiedzieli gdzie przyjść z pretensjami, a nikt nigdy nie przyszedł) :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akita Inu http://www.inu.za.pl/ sąsiad ma :good: długo zastanawiał się nad haskim ale ten rudzielec go urzekł. Niestety jego egzemplarz ma wielki defekt, co byłem u niego to mi wypijał piwo :polew: chyba go moja żona tresowała :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie czas-mnie praktycznie cały dzień nie ma,a żona z dziećmi też nie bardzo będzie miała czasu na godzinne spacery z husky'm,pytam,bo nie należę do grona ludzi,którzy biorą psa,a potem oddaja,bo nie wiedzą,co z nim zrobic... :confused4: wolę sie zapytać,niż potem mieć problem potężny,bo to tak,jak by chciał dziecko oddać,bo coś tam...dzięki wszystkim za rady :wink4:

szkoda,ale chyba będe musiał sobie odpuścic ;(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:mysli: wybierz inna rase w takim razie. sa inne psy ktore doskonale "wspolpracuja" z dziecmi. sorki ale huski bedzie sie meczyl u Ciebie... nie macie czasu na takiego psa... moja Zoska znow dzis zwiala na miasto... :thumbdown: wraca jak zglodnieje :decayed:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moja rada daj sobie spokój, chyba że na prawdę chcesz to warunek kup mu/jej odrazu współtowarzysza/kę bo ten pies sam zgłupieje, ale na pocieszenie powiem Ci ze haski i tak lepszy od malamuta :good: :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie czas-mnie praktycznie cały dzień nie ma,a żona z dziećmi też nie bardzo będzie miała czasu na godzinne spacery z husky'm,pytam,bo nie należę do grona ludzi,którzy biorą psa,a potem oddaja,bo nie wiedzą,co z nim zrobic... :confused4: wolę sie zapytać,niż potem mieć problem potężny,bo to tak,jak by chciał dziecko oddać,bo coś tam...dzięki wszystkim za rady :wink4:

szkoda,ale chyba będe musiał sobie odpuścic ;(

jak juz ktos wczesniej napisał potrzebuja sporo ruchu

sasiad mial takiego skór....wysyna, jak sie nie wybiegał to potem robił miazge na wsi z psami i kotami

nic go nie moglo powstrzymac, w koncu okazało sie że miał raka trzustki i go uspili

najlepiej kupic taka rasę która nie potrzebuje duzo uwagi

ale takiej niestety nie znam, no chyba że York-i :> :> :> :>

mam cocker-spaniela i myslalem że to normalne psy

a to jest chodzace ADHD, non stop nakur...wia po placu, po łące i gdzie tylko sie da

decyzje o zakupie psa musisz dokladnie przemyslec

to nie tylko obowiązek ale i dodatkowe zajęcia

w postaci sprzątania domu od piachu kudłów, pomazanych szyb i cholera wie czego jeszcze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do dzieci najlepszym psem jest golden retriver (broń boże labrador- to większy pojeb niż hasky) Szwagier ma taką suczkę i często chodzi z nią do różnych przedszkoli gdzie kilka-kilkanaście dzieciaków na raz po niej lata, szarpie ją a ona tylko patrzy na właściciela z politowaniem aby ją zabrał od tych gagadków :polew:

Ja miałem podobny problem jak się napaliłem na rudzielca maine coona, żona kilka miesięcy wybijała mi z głowy pomysł trzymania kota w domu, w tym wypadku właściwie to koto-psa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie przeszkadza Ci sierść na dywanie to owczarek szkocki collie - super rasa.

Nie je dużo, nie potrzebuje dużo ruchu, łagodny i spokojny dla swoich ale gdy trzeba agresywny wobec obcych (bez tresury).

To pies pasterski, więc bez problemu można z nim dziecko zostawić. Będzie pilnował jak swojej owcy :wink4:

Te psy bawią się do późnej starości, nie będzie problemu, że jak pies dorośnie to zrobi się leniwy i nie będzie chciał się bawić.

O ich inteligencji nie muszę wspominać.

Wady: tak jak wcześniej wspominałem sierść na dywanie i to, że od czasu do czasu trzeba je czesać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A te wszystkie zalety co powyżej tylko bez problemu z sierścią to Border Collie ... te to są jeszcze tak cholernie mądre, że aż mnie czasami zadziwiają ... Przyjaciółka ma i ten pies na prawdę nie ma wad :) Chociaż ja i tak wolę swojego pół-amstaffa ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...