Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Montaż elementów pakietu oświetlenie - kratek nawiewów, lampki przedniej


alvaro

Rekomendowane odpowiedzi

Oki super, mam już lampki a nie chcę wydawać kasy na moduł tylko dla 4 lampek i po drugie nie mam na codzień dostępu do Vaga :kwasny: przy okazji innych modów jak będę zmieniał MK to wtedy podłączę jak powinno być :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, przeczytałem sobie forum i doszedłem do końca. Chcę podłączyć oświetlenie w samych drzwiach - czerwone i białe. Z przodu jest elektryka a z tyłu korby. Podłączyłem kompa i sprawdziłem moduł - końcówka CC - nie ma pakietu oświetlenia. Z forum się dowiedziałem, że muszę wymienić moduł żeby z tyłu założyć. Do samego przodu nie trzeba zmieniać modułu wystarczy się podpiąć "Jeśli chodzi o przód - zasilanie obu lampek podpinasz do pinu nr 13 a masę do pinu 21 w gniazdku 32 pinowym". Jestem zielony w tym temacie i dopiero zaczynam przygodę z Audi, dlatego moje pytanie jest czy dobrze myślę z wykonaniem? Jeśli ktoś ma zdjęcia, schemat tej kostki, pinów, żeby pokazać jak "krowie na rowie" gdzie to trzeba się wpiąć. Chyba że są lampki z wiązka elektryczną zakończoną kostka i wystarczy ją wpiąć porostu ? Dzięki za podpowiedz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o przód to bez problemowo się podłączysz w silniczki szyb/sterowniki drzwi, albo sam zrobisz albo gotowe wiązki z wtyczkami lampek. Z tył musisz ciągnąć do modułu komfortu i wcale nie musisz go wymieniać, bo on tylko nie obsługuje podświetlenia przestrzeni nóg pod deską i fotelami. Ale też Twój moduł obsługuje elektryczne tylne szyby, więc gdybyś je kiedyś robił to podłączasz się wtedy do silniczków szyb z tył.:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się Slawek, można podłączyć elektryczne szyby z tyłu - 8E0 959 433 CC - 433MHz, elektryczne szyby z tyłu (lub korby). Z tym będę na wiosnę się bawił bo tu już trzeba trochę pracy i wiedzy i materiału :).

Natomiast jeśli chodzi o podłączenie oświetlenia drzwi, to chce to zrobić teraz, ale nie wiem za bardzo gdzie się wpinać itd. Dlatego potrzebuje jakiś zdjęć, schematów tych kostek, pinów w które mam się wpiąć. Sporo osób robiło podświetlenie drzwi na forum - może ktoś wrzuci instrukcję krok po kroku dla "zielonych" :) Z przodem może bym sobie poradził ale tył będzie ciężko. Może być wiadomość na priv jeśli ktoś nie chce powielać tematu na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.... zostałem nie dawno posiadaczem Audi.. mam okrojony pakiet oświetlenia. 4 x el szyby.

Nie mam podświetlenia drzwi :czerwonych lampek i białych.

Przestudiowałem forum - prosta sprawa aby podłączyć.... Zakupiłem lampki i do dzieła...

A tu zonk na podanych pinach w przednich drzwiach brak napięcia! Lampka nie świeci!

Po sprawdzeniu jest tylko 0,37V. Sprawdzałem też zaraz po otwarciu drzwi tak aby nie zadziałał wygaszacz.

W aucie wszystko działa : zapalnie oświetlenia wewnątrz auta po otwarciu itd.

Miał ktoś doczynienia z takimi cudami? Może trzeba dociągnąć jakiś kabel? Sam już nie wiem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.... zostałem nie dawno posiadaczem Audi.. mam okrojony pakiet oświetlenia. 4 x el szyby.

Nie mam podświetlenia drzwi :czerwonych lampek i białych.

Przestudiowałem forum - prosta sprawa aby podłączyć.... Zakupiłem lampki i do dzieła...

A tu zonk na podanych pinach w przednich drzwiach brak napięcia! Lampka nie świeci!

Po sprawdzeniu jest tylko 0,37V. Sprawdzałem też zaraz po otwarciu drzwi tak aby nie zadziałał wygaszacz.

W aucie wszystko działa : zapalnie oświetlenia wewnątrz auta po otwarciu itd.

Miał ktoś doczynienia z takimi cudami? Może trzeba dociągnąć jakiś kabel? Sam już nie wiem...

Podłączyłeś wszystkie drzwi?

...żarówki są zwykłe czy LED?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przeglądałem dziś ofertę sklepu elektronicznego TME, i znalazłem ciekawostkę co dla nas rezaczy może się przydać...

otóż widzę w ofercie światłowody do LED, są nawet elastyczne.

1320.1071 MENTOR - Światłowód do LED | Transfer Multisort Elektronik

zastanawia mnie czy świeci boczna ścianka, którą można by było wykorzystać np do podświetlenia klamek(zamiast ori), czy jak mają nowe auta zrobienie listwy wzdłuż dekoru na drzwiach.

czy ktoś ma doświadczenie w tym kierunku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawa rozwiązana. Wszystko hula jak trzeba. Brak świecenia był spowodowany tym że po montażu trzeba otworzyć i zamknąć drzwi.

W tedy wzbudzają się lampki. Podłączałem je bez odłączania aku. Jak ktoś robi na "ciepło" cenna uwaga :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawa rozwiązana. Wszystko hula jak trzeba. Brak świecenia był spowodowany tym że po montażu trzeba otworzyć i zamknąć drzwi.

W tedy wzbudzają się lampki. Podłączałem je bez odłączania aku. Jak ktoś robi na "ciepło" cenna uwaga :wink:

Ja pierd.... Toć było MILION xxxxxxxxxxxxxxx :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podłączyłem dziś podświetlane klamki oraz białe i czerwone lampki w drzwiach instalacje mam ori bo zamieniłem z innych boczków jedynie w drzwiach kierowcy została ori instalacja bez pakietu światło ale z alarmem tak wiec dołożyłem instalacje lampek i klamki w taki sposób :

podświetlenie klamki masa pin 4, zasilanie pin 3 z przycisku centralnego zamka

lampki masa pin 4 jak wyżej a zasilanie nie pamiętam który pin 32 pinowej kostki ale wcześniej miałem tam podłączoną samą czerwoną lampkę i działała tak wiec dołożyłem zasilanie białej do tego pinu i działało parę minut i nagle przestało dodam ze białe lampki są ledowe sprawdzałem żarówkę lampki czerwonej i diody w białej w tych drzwiach i są sprawne po otwarciu drzwi na fisie pokazuje ale nie świeca lampki co może być przyczyna? sterownik szyb się spalił? czy co? inne drzwi działają normalnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podłączyłem dziś podświetlane klamki oraz białe i czerwone lampki w drzwiach instalacje mam ori bo zamieniłem z innych boczków jedynie w drzwiach kierowcy została ori instalacja bez pakietu światło ale z alarmem tak wiec dołożyłem instalacje lampek i klamki w taki sposób :

podświetlenie klamki masa pin 4, zasilanie pin 3 z przycisku centralnego zamka

lampki masa pin 4 jak wyżej a zasilanie nie pamiętam który pin 32 pinowej kostki ale wcześniej miałem tam podłączoną samą czerwoną lampkę i działała tak wiec dołożyłem zasilanie białej do tego pinu i działało parę minut i nagle przestało dodam ze białe lampki są ledowe sprawdzałem żarówkę lampki czerwonej i diody w białej w tych drzwiach i są sprawne po otwarciu drzwi na fisie pokazuje ale nie świeca lampki co może być przyczyna? sterownik szyb się spalił? czy co? inne drzwi działają normalnie

Masę lampki białej weź z tego samego źródła co czerwonej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak mam Bartku z pinu 4 przycisku centralnego zamka

W takim razie zrób nową masę - zmostkuj kabelki wychodzące z pinów 1 lampek czerwonej i białej i podłącz je do pinu 21 w 32-pinowej szarej kostce (brązowy kabelek, będzie już obsadzony więc też mostek).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zrobione nie łączył pin 13 zasialnie w 32-pinowej kostce

Czyli śmiga?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak obluzował się w kostce bo jest inny pin rozebrałem kostkę i poprawiłem narazie działa ale zanim do tego doszedłem zdążyłem podmienić silniczek na inny , podmienić boczek na inny który u mnie świecił a mój w innym aucie nie i zacząłem szukać przyczyny w kostce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Orientuje się ktoś czy mam możliwość podłączenia lampek w drzwiach jeśli nie mam żadnych świecących(el szyby x4)- chodzi o to, czy pojawia się tam napięcie po otwarciu drzwi.

Podświetlenie klamek, kiedy ono świeci? Wyprowadzone podłączenie w drzwiach jest?

Diody podświetlające konsole centralną- kiedy one swiecą? zwykłe ledy przejdą? Jest tam podłaczenie?

Podświelenie nóg, pod co podłączyć? Są tam jakieś kostki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podświetlenie nóg podpinasz pod MK (Jeżeli ci obsługuje)jak nie to wpinasz się do słupka pod zasilanie gornej lampki, diody klamek i konsoli zapalają się po włączeniu świateł

---------- Post dopisany at 20:43 ---------- Poprzedni post napisany at 20:39 ----------

Diody konsoli wpinasz w lampce (jest miejsce nie trzeba nic ciągnąć)

---------- Post dopisany at 20:52 ---------- Poprzedni post napisany at 20:43 ----------

http://a4-klub.pl/uklad-elektryczny-16/montaz-oswietlenia-nog-pasazerow-tylu-252906/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...