Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5/B6/B7] Modyfikacje 1.8T - Pytania i odpowiedzi


Hugo

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 7.5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

to nikt u Was na zlocie na 1/4 serią B5 avant AEB Quatrro nie startował? Na forum nic znaleźć nie mogę na ten temat...

To auto nie jedzie, więc dziwisz się że nikt nie startował serią? Ja mając 198KM nawet nie startowałem bo po co? żeby wybebeszne hondy 1.4 mnie objechały? :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwie się bo 1/4 to nie zawody o złote gacie tylko zabawa... Ja osobiście 4ro krotnie zrobiłem o długość-półtorej 197km Aerodecka b18c4, więc gadanie, że wybebeszone 1.4 robi co chce z aeb serią to TYLKO gadanie... Jechałem z 55+L paliwa, 30L gazu, graniem i rzeczami na grill w bagażniku, zapasem alu 16" i ja 125kg i zrobiłem 15.17 czas... Ok nie męczę już póki się nie shamie gdzieś:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy jak zrobię sobie przelotowy wydech będę musiał jechać na korektę softu?? i co mi to da??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy jak zrobię sobie przelotowy wydech będę musiał jechać na korektę softu?? i co mi to da??

nie musisz-a czy dojdą jakieś koniki-jeśli tak-to nie licz na wiele :wink: przelot, to raczej dodatek, a nie cel sam w sobie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy jak zrobię sobie przelotowy wydech będę musiał jechać na korektę softu?? i co mi to da??

nie musisz-a czy dojdą jakieś koniki-jeśli tak-to nie licz na wiele :wink: przelot, to raczej dodatek, a nie cel sam w sobie

no fajny dodatek bo może fajnie pluć ogniem :kox: a jak naj lepiej to zrobić?? 2,5 cala czy zachować ori średnice??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz przelot robic na ori średnicach ??:facepalm: DP robisz 2,75" do plecionki a potem dajesz 2,5".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz przelot robic na ori średnicach ??:facepalm: DP robisz 2,75" do plecionki a potem dajesz 2,5".

DP już mam. a co do reszty zdania są podzielone stąd moje pytanie bo jeśli będzie przelot nie odprężę czasem silnika??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Inkognito ty masz juz większe turbo więc się nie martw - ja mam taki zestaw na seryjnym jeszcze turbo i jest OK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy k03 ma na dolocie średnicę 43mm ? Nie mam teraz auta pod domem i nie bardzo mam jak sprawdzić. Jeżeli tak to gdzie kupić silikon pomiędzy tip a turbo ? Z tego co widzę fmic.pl ani samco nie wypuszczają takich rozmiarów. :thumbdown:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

już póki się nie shamie gdzieś:P

turbo pompowało 1.2-1.3 bar-a, w zależności od temperatury zewnetrznej

na przepływce było max 177 g/s, w/g mnie z tego jak jezdziło to auto powinno byc minimum 190 kM

może ktoś wyliczy po przepływce ile powinno wyjśc ????

wszystko w aucie seria

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy k03 ma na dolocie średnicę 43mm ? Nie mam teraz auta pod domem i nie bardzo mam jak sprawdzić. Jeżeli tak to gdzie kupić silikon pomiędzy tip a turbo ? Z tego co widzę fmic.pl ani samco nie wypuszczają takich rozmiarów. :thumbdown:

z fmic.pl ,silikon 44mm brałem i zaciska spokojnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przepływce było max 177 g/s, w/g mnie z tego jak jezdziło to auto powinno byc minimum 190 kM

wg tego co pisał mi kiedyś domjenick to 80% mocy auta wskazuje przepływka. W tym wypadku było by to 221 ps. W tej sytuacji są 3 opcje Albo przepływka źle pokazywała albo domjenick coś żle mi przekazał albo miałeś mega skokszoną furę :naughty:

przepływka powinna pokazywać 80% nominalnej mocy auta-czyli 150 koni=120g/s

z fmic.pl ,silikon 44mm brałem i zaciska spokojnie.

Mają tylko 45 i obejmy do 44mm mam nadzieję że da to radę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w takim razie czekamy na wyniki z rolek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi przy 168 g/s wyszło 193km tylko ze mam tipa,stozek i FMIC:wink: wiec twój powinien mieć okolice 200km jak nie ponad

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie róbcie apetytu bo mimo kryzysu pojadę się shamić...15.17 to dość dobry czas hmm sam nie wiem jaki jak na 1490kg auto + 210kg balastu ale na mecie tylko 155km/h bo nigdy tak wolnego nie miałem :D. Zobaczymy - chciałem K03s wkładać sądząc, że tu moze 170km jest ale widzę, ze bez gt28 albo tej 3076 co mam leżeć się nie obejdzie ale to droga bez końca bo po kolei będzie wszystko klękać (pierwsze chyba sprzęgło powie spierżaj, potem hebel będzie za słaby itd). Będę IC 550x230x75 i wtryski od S3 wkładał przed latem i wtedy się shamię dopiero(potem program może jakiś ale PO założeniu innego turbo). Kusi też tą total serię zmierzyć ale to podwójna kasa... Pzdr !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kamil jak masz mozliwosc to zgraj mi zawartosc ECU

chyba że jak bedziesz robił nowy program to chetnie przygarnę kość :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...