Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5/B6/B7] Modyfikacje 1.8T - Pytania i odpowiedzi


Hugo

Rekomendowane odpowiedzi

nie sugerowałem się ceną były jeszcze tańsze ale wtedy znalazłem tylko ten, ja akurat dostałem to co było na zdjęciu. Mam nadzieje że da radę, owinąłem dp 2 razy.

---------- Post dopisany at 17:18 ---------- Poprzedni post napisany at 17:16 ----------

z tym sprzeglem od 1.9 jest jeden szkopul, dwumas tez musi byc od passka ATJ 115KM lub A4 AVF ale tylko z poczatku produkcji, o uzywke ponizej 200tys km pewnie ciezko, o ile w ogole da rade dostac, wiec jest troche ryzyko, a tak wysyla sie do wawy, od 900zł w gore ma sie nowe sprzeglo a dwumas moze zostac stary ktory jest sprawdzony i sprawny

czyli podsumowujac

radzikowski - stary dwumas i przerobka sprzegla - lacznie od 800-900zł w gore (w sumei cena za samo sprzeglo)

1.9tdi AVF/ATJ 240mm - dwumas uzywka 300-400zl minimum o ile w ogole sie znajdzie (nowy 1600) + nowe sprzeglo od 2.8 V6 ok 500-600zł, lacznie wraz ok 1000zł na niesprawdzonym dwumasie lub ponad 2000zł na nowych czesciach

nie wiem czy nie bliżej mi będzie oddać seryjne do Radzikowskiego i je ulepszyć, najgorsze jest tylko to jaki czas realizacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 7.5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

ja bym sie nie przejmowal czasem realizacji, kupilbym ostatecznie nawet zajechane sprzeglo najtansze z allegro oby docisk byl caly i tarcza nie peknieta na pol i takie bym wyslal skoro i tak je regeneruje, zeby auto miesiac nei stalo bez sprzegla

a swoje stare jesli jeszcze dobre opchnalbys i by ci sie zwrocil zakup tego zajechanego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest w tym jakaś logika, na dniach zadzwonie do Radzikowskiego i zapytam jak wygląda sprawa z realizacją zamówienia.

Ps.

Czy jeśli sprzęgło zrobił bym wcześniej i jeździł na nim a dopiero później turbo to nic się raczej dziać nie będzie? Sorry za być może śmieszne pytanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś słyszałem,że sprzęgło u Radzikowskiego jest wyrównoważane z dwumasem, więc nie wiem czy dobrą opcją jest wysyłka samej tarczy i docisku.Sam nad tym myślałem kiedyś nad wymianą na mocniejsze, ale nie mogę unieruchomić auta na dłużej niż 3 dni i tu jest problem jak to pogodzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale z drugiej strony jest sens? dwumas musi byc wywazony sam w sobie i sprzeglo tez bo w chwili wysprzeglenia pojawilo by sie bicie...

ps. na klimatroniku mam na kanale chyba 51 90 stopni, czy to ok? bo jak wszedzie czytam to kazdy ma ok 87...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 92 i tez jestdobrze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to MJUT

a jeszcze na marginesie, jest ktos na forum kto zajmuje sie obrobka glowic, prowadnice, dotarcie zaworow, planowanie? powoli przymierzam sie do malego remonciku, uszczelniacze i simeringi + nowy napinacz i lancuszek juz mam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moge Cito ogarnac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tomek napisz orientacyjnie ile bys wzial za takie cos... te zaciski tylne tez musze sie zmobilizowac i ci podeslac :wallbash: juz 1.5roku bez recznego jezdze

---------- Post dopisany at 22:56 ---------- Poprzedni post napisany at 22:54 ----------

CHIPTUNING R-Performance projekt jakosciowo wypas, ale z drugiej strony profanacja jakich malo :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tomek napisz orientacyjnie ile bys wzial za takie cos... te zaciski tylne tez musze sie zmobilizowac i ci podeslac :wallbash: juz 1.5roku bez recznego jezdze

---------- Post dopisany at 22:56 ---------- Poprzedni post napisany at 22:54 ----------

CHIPTUNING R-Performance projekt jakosciowo wypas, ale z drugiej strony profanacja jakich malo :facepalm:

Cene regeneracji moge Ci podac jak bede mial glowice w rekach

Co masz tam do zrobienia ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uszczelniacze na bank auto nie dymi ale bieze olej, tzn dymi ale tylko w esktremalnych obrotach a raczej po zejsciu z nich, ogolnie 250tys nakulane wiec napinacz do wymiany i raczej wszystko co sie da procz szklanek, zaworow i walkow

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja wyciagnij i wysylaj

Wszytskie potrzebne graty mam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

graty tez mam tak naprawde jedynie obrobka mi potrzebna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zadzwon jutro do mnie to obgadamy temat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie wracając do tematu sprzęgła i Radzikowskiego dzisiaj rano z nim rozmawiałem czas oczekiwania 2-3 tygodnie koszt 1200 zł, ale jest jeden mankament stwierdził, że sprzęgło musi być Sachsa bo w LUKu jest cos czego nie da sie rozebrać (wybaczcie że nie zapamiętałem co..) i teraz pytanie da się jednoznacznie stwierdzić jakie sprzęgło siedzi w aucie bez rozbierania go ? Np po VINie ? A może do wszystkich BFB szlo to samo?:)

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie wracając do tematu sprzęgła i Radzikowskiego dzisiaj rano z nim rozmawiałem czas oczekiwania 2-3 tygodnie koszt 1200 zł, ale jest jeden mankament stwierdził, że sprzęgło musi być Sachsa bo w LUKu jest cos czego nie da sie rozebrać (wybaczcie że nie zapamiętałem co..) i teraz pytanie da się jednoznacznie stwierdzić jakie sprzęgło siedzi w aucie bez rozbierania go ? Np po VINie ? A może do wszystkich BFB szlo to samo?:)

pozdro

Na pierwszy montaż szedł LUK. Wiem bo wymienialem. Tez mam BFB

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...