Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5/B6/B7] Modyfikacje 1.8T - Pytania i odpowiedzi


Hugo

Rekomendowane odpowiedzi

to jest to samo turbo

musze poszukać jakiegoś projektu na tym turbo, czyli 300ps raczej ejst osiagalne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 7.5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

na filmiku 1.40 widać jak wstaje to turbo w sumie 2500rpm zaczyna cos sie dziac potem to juz jest masakra zasysa dzieci z piaskownicy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no akurat na tym filmiku widac ze ma 0.5 bara w ~3400 chyba ze mnie wzrok zawodzi.. ale pozniej juz . . .;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Wczoraj znów przy mocniejszym depnięciu kat odczepił mi się od turbo i nie zamierzam znów go spawać.Teraz mam zamiar kupić DP: http://allegro.pl/downpipe-1-8t-audi-a4-a6-vw-passat-testpipe-b5-b6-i4476701647.html i przy okazji FMIC: http://allegro.pl/fmic-intercooler-kit-audi-vw-1-8t-a4-b5-passat-i4478817899.html Obejdzie się bez rezania zderzaka? Potem może więcej modów no i jakiś program, silnik jest po kapitalce.Jakieś sugestie, porady? Na TIP-a na razie się nie decyduje bo słyszałem nie za dobre opinie i w ogóle o filtrach stożkowych.

Edytowane przez s3bA666
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ten DP od bakusia. Według mnie jest ok. Co prawda nie jeżdżę od dawna bo DP siedzi od kilkuset km ale jeśli chodzi o głośność to jest dobrze, w środku praktycznie brak zmian w stosunku do kata. Z zewnątrz trochę głośniej ale tylko na wyższych obrotach i mało jest to zauważalne. Turbo trochę wcześniej się budzi i lepiej idzie. Ogólnie na plus moim zdaniem.

Grzesiu też podobno robi dobrą robotę więc na pewno warto sprawdzić też u niego - gregor10

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na sąsiednim forum naczytałem się że stożki redukują żywotność silnika itp. Czyli takiego TIP-a mogę brać? http://allegro.pl/tip-sztywny-dolot-1-8-t-audi-a4-vw-passat-b5-i4475983235.html I jaki do niego filtr dokupić? Rozumiem że ori przepływka łączy się z filtrem i rurą, a co z modułem zapłonu? Dwa kable z kostkami do niego przychodzą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tip podejdzie,dp też mam od bakusia i jest profi robota co do zderzaka to w b5 trzeba dobrze rezać pod fmic, a na h.. stożek ? ori pucha i dobra wkładka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest na forum taki wykres AMB z tiptronic i GTX .Stroił rogal.

jeżeli myślisz o niebieskim sedanie Thomasa to nie GTX28 tylko GT2X Eliminator, taki P&P gt28 do 1.8t

zupełnie inna turbosprężarka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem na myśli jego auto bo on ma eliminator :)

Na audizine porównują je z frankenturbo f21. Wolniej wstaje ale ciut lepsza góra z tym że ono jest chlodzone tylko olejem o ile mnie zawodna pamięć nie myli :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, samym olejem, podejrzewam że dlatego te sprężarki nie wytrzymują więcej jak 10kkm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, samym olejem, podejrzewam że dlatego te sprężarki nie wytrzymują więcej jak 10kkm

Chinczycy o tym wiedza i zrobili male poprawki:

"...

Dear Roman:
GTX have oil and water connections.
"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale przecież GT2X juz dawno jest robuione na dwóch płaszczach, wodnym i olejowym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale przecież GT2X juz dawno jest robuione na dwóch płaszczach, wodnym i olejowym

ale tu chodzi o:

GTX2860R

GTX2863R

serie na kulkach i billetach CNC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...