Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5/B6/B7] Modyfikacje 1.8T - Pytania i odpowiedzi


Hugo

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 7.5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

szybkie pytanko ma ktoś fotki tego ?? Intercooler zestaw dedykowany Audi A4 B6 1.8T FMIC (4441968774) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. ??

Bedze pasowało do a4 1.8t bfb b7 ??

fmic.pl napisali mi ze nie maja foto a kupować kota w worku to nie chce !!!

może to być coś takiego http://s1.promotionsupplies.com/ebay/cxracing/images/intercooler_kit/CXR-Kit-A4-2T+IC0050-A-CAR-6.jpg ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja się podepne pod pytanko o świece - na platynach PFR6Q mam nalatane 60 tys km. Od kilku tys jest lpg. Czas na zmiane ? i czy zostac przy tych samych czy założyć coś innego. Auto po sofcie, najwięcej używane po mieście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krawacie ja zmienilem na bosch f5dp0r ale cena ponad 50zl/szt poki co jestem zadowolony,

mysle ze 60 tys to najwyzsza pora na zmiane :) ewentualnie pfr7q te masz ponad 30 zl/szt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szybkie pytanko ma ktoś fotki tego ?? Intercooler zestaw dedykowany Audi A4 B6 1.8T FMIC (4441968774) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. ??

Bedze pasowało do a4 1.8t bfb b7 ??

fmic.pl napisali mi ze nie maja foto a kupować kota w worku to nie chce !!!

może to być coś takiego http://s1.promotionsupplies.com/ebay/cxracing/images/intercooler_kit/CXR-Kit-A4-2T+IC0050-A-CAR-6.jpg ??

FMIC.pl ma zestaw orurowania składający sie z kilku kolanek alu i silikonowych i prostych rurek, taki uniwersalny można powiedzieć.

Jak chcesz to ja mam zestawy dedykowane do B6/B7 1.8t, w chwili obecnej jest to najlepszy jakościowo towar i pasuje idealnie bez przeróbek.

image.jpg

image.jpg

image.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy pisze/mówi, że najlepszy. :naughty: Ma za dużo silikonów, a co gorsza - są to kolanka i na dodatek jedno podwójne. :wink:

My już od jakiegoś czasu robimy wszystko na 3 prostych silikonach. W każdym razie na pewno powyższy zestaw będzie lepszy niż kupowanie stosu silikonów i kolanek, i próba składania tego samemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gelus pytam bo gdzies wyczytałem że nawet 100tys km można na platynach śmigać - pfr6q i 7q są w tej samej cenie więc kwestia co będzie lepsze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pare postow wyzej proponowali mi wlasnie pfr7q z przerwa 0.7 badz wlasnie boscha f5dp0r, to samo pytanie zadalem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bosch za drogi i nie na moje "mody" w aucie :wink: - pozostają NGK i tak jak teraz czytam to do miasta, na krótkie dystanse chyba lepsze PFR6Q - czy w nich też przerwe ustawiać na 0,7mm ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pfr7q sa o stopien zimniejsze (jezdze na takich teraz), niby lepsze do LPG i na wieksze doładowania, zywotnosc pewnie ta sama co pfr6q platynowki

---------- Post dopisany 27-07-2014 at 21:26 ---------- Poprzedni post napisany 23-07-2014 at 16:36 ----------

polecam zajrzec kazdemu do podstawy filtra oleju - kazdemu kto ma sekundowe-dwusekundowe zachrobotanie lancuszka przy odpaleniu auta szczegolnie na zimno... dzisiaj zdemontowalem cala podstawe zeby nawiercic sobie otwor pod czujnik cisnienia oleju autogaugana, tam w srodku podstawy jest taki zaworek zwrotny metalowy... wylecial jak wyjalem podstawe, calkiem sie odkrecil... zobaczymy jutro jak bedzie przy odpalaniu tylko ze nie mialem klucza zeby mocno go dowalic... klej Loctite i jako tako ile moglem go dokrecilem, zobaczymy ile posiedzi

zaworek zapobiega cofaniu sie oleju poo zgaszeniu silnika z podstawy, zeby przy odpalaniu uklad byl juz napelniony olejem czesciowo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie tak samo mialem i dokladnie tez zajrzalem tam jak montowalem czujnik cisnienia oleju. Dokrecony zostal i siedzi juz 3 lata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w napinaczu też jest taki zaworek? Jest sens sprawdzać pompę szczelinomierzem czy lepiej od razu wrzucić toprana?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Topran to g... szukaj ori w uzywce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w napinaczu ni ma

wrzucaj ori uzywke jak tomik ci radzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie jesli chodzi o filtr stożkowy, jaki bedzie najlepszy pod turbo i dosc dobry aby przeplywkam nie padala szybko? Wiem ze pipercroos jest ok ale dosc drogi, moze ktos poleci cos tanszego a rownie dobrze dzialajacego.

P.s nie zastosoje wkladki bo mam tip pod stozek i tak zostanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...