Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Gainery,kreatyna cuda wianki? ktoś ma o tym pojęcie ?


Reggi

Rekomendowane odpowiedzi

plecy - jak najbardziej podciąganie sie na drążku rozwija nie tylko mięsnie pleców ale i też niesamowitą wytrzymałość

:good:

Poszukam coś jutro i Ci napisze jak coś znajdę :cool1:

:kox::rose:

Panowie..i Azunia.

Potrzebuję zestawu cwiczeń na mięśnie pleców oraz barki. Możecie coś podpowiedziec w tej kwestii ?

:)

plecy: 1 martwy ciag

2 wioslowanie sztanga

3 przyciaganie hantla do tulowia w oparciu o lawke

4 sciaganie gryfu za plecy z gory

5 przyciaganie gryfu do klatki siedzac

barki:

tyl sztanga lub suwnica za glowa

przod maszyna lub sztanga lub suwnica lub hantle przed glowa :)

unoszenie hantli na boki

unoszenie hantli/taleza/gryfu przed linie nosa ;)

podciaganie gryfu do brody[br]Dopisany: 28 Listopad 2009, 03:33_________________________________________________wybierz cos z tego ;)

No w sumie całkiem kozak cwiczenia tylko ja potrzebuje takich w domowych warunkach bo na siłkę niestety nie mam czasu.

A i zapomniałem dodac..cwiczenia muszą byc takie bardziej jaltowe bo kontuzja barku nie pozwala za bardzo poszalec :kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A i zapomniałem dodac..cwiczenia muszą byc takie bardziej jaltowe bo kontuzja barku nie pozwala za bardzo poszalec :kwasny:

kwestia obciążenia , cwiczenia te same , no może oprócz podciągania na drążku bo tu ciężaru nie zmniejszysz :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie..i Azunia.

Potrzebuję zestawu cwiczeń na mięśnie pleców oraz barki. Możecie coś podpowiedziec w tej kwestii ?

:)

http://www.kulturystyka.pl/atlas/plecy.asp to na plecy, a tutaj masz wszystkie ćwiczenia które możesz zrobić na siłowni: http://www.kulturystyka.pl/atlas/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukam coś jutro i Ci napisze jak coś znajdę :cool1:

:kox::rose:

:decayed:

Poczytaj tu , jak znajde coś to wrzucę: http://www.kulturystyka.pl/atlas/

[br]Dopisany: 28 Listopad 2009, 11:26_________________________________________________

Panowie..i Azunia.

Potrzebuję zestawu cwiczeń na mięśnie pleców oraz barki. Możecie coś podpowiedziec w tej kwestii ?

:)

http://www.kulturystyka.pl/atlas/plecy.asp to na plecy, a tutaj masz wszystkie ćwiczenia które możesz zrobić na siłowni: http://www.kulturystyka.pl/atlas/

o rzesz, ubiegł mnie :gwizdanie:[br]Dopisany: 28 Listopad 2009, 11:27_________________________________________________Masz jeszcze taką ciekawostkę:
Typy budowy ciała :

Typ ektomorficzny

Ten typ budowy charakteryzują: wąska i płaska klatka piersiowa, krótkie obojczyki, smukłe stawy kolanowe i łokciowe. Jest to osoba o bardzo szybkiej przemianie materii. Powoduje to, iż ma ona ogromne trudności z budowaniem masy mięśniowej, jak również utrzymaniem zwiększonej masy ciała. Osoba taka potrzebuje dużo czasu i cierpliwości, aby uzyskać wymarzoną sylwetkę.

Trening powinien być krótki i ciężki, a spożycie kalorii bardzo duże.

Typ endomorficzny

Ten typ budowy charakteryzują: masywny szkielet pokryty mięśniami i dużą warstwą tkanki tłuszczowej. Jest to osoba o powolnej przemianie materii, przez co ma tendencje do szybkiego przyrostu masy mięśniowej, ale także tkanki tłuszczowej. Odpowiednio ułożony program treningowy oraz sposób odżywiania mogą szybko zmienić wygląd sylwetki, ponieważ mięśnie endomorfa dobrze reagują na trening siłowy. Jeśli ktoś o takim typie budowy poważnie myśli o idealnej sylwetce powinien, poza ćwiczeniami siłowymi, angażować się dodatkowo w różnego rodzaju aktywność fizyczną. Zwiększy to jego tempo przemiany materii.

Typ mezomorficzny

Ten typ budowy trafia się najrzadziej. Jego cechy to: długie kończyny, wąskie biodra, bardzo szerokie barki.. Mięśnie takiej osoby są bardzo podatne na treningi, doskonale na niego reagują, rosną więc bardzo szybko. Plan treningowy powinien być ułożony tak, aby w optymalnym stopniu wykorzystać naturalne możliwości szybkiego rozwoju ciała.

[br]Dopisany: 28 Listopad 2009, 11:29_________________________________________________i....

Ćwiczenia na plecy i kręgosłup

Ćwiczenie pierwsze

Zacznij od położenia się na brzuchu, następnie podnieś się na wyprostowanych rękach. Zacznij podnosić cały tułów do tyłu wypinając pośladki tworząc coś w rodzaju "kociego grzbietu". Ćwiczenie wykonuj w dwóch seriach po 10 razy z przerwą 15 sekund.

Ćwiczenie drugie

Usiądź z nogami podwiniętymi pod pośladki, a następnie zrób klęk podparty. Wypinając powoli plecy do góry przesuwaj ciężar ciała do pozycji wyjściowej. Ćwiczenie wykonuj w trzech seriach po 10 razy z przerwą 15 sekund.

Ćwiczenie trzecie

Jest to ćwiczenie na rozciąganie mięsni zginających biodra. Uklęknij na lewym kolanie (pod kolano podłóż koc lub poduszkę) oprzyj obie dłonie na prawym udzie blisko kolana. Tułów i głowę trzymaj prosto. Przesuwaj środek ciężkości do przodu. Utrzymuj pozycje 30-60 sek. swobodnie oddychając. Całe ćwiczenie powtarzamy 3-4 razy na każdą stronę.

Ćwiczenie czwarte

Stajemy w lekkim rozkroku większym niż szerokość bioder, rozłóż ramiona w bok równolegle do podłoża. Obróć głowę w prawo i patrz na palce prawej dłoni. Robiąc wymachy rękoma skłoń tułów w bok do lewej stopy i oprzyj dłoń na podudziu. Pozycję utrzymujemy 30 sek., następnie powoli powracamy do pozycji wyjściowej i powtarzamy ćwiczenie na druga stronę. Całe ćwiczenie powtarzamy 3-4 razy na każdą stronę

Ćwiczenie piąte

Przed wykonaniem tego ćwiczenia znajdź miejsce na wysokość Twoich bioder na którym mógł byś się podeprzeć lub po prostu weź krzesło z oparciem. Stań w dość dużym odstępie od krzesła i oprzyj dłonie na jego oparciu. Następnie pochyl tułów do przodu tak nisko jak to możliwe przy utrzymaniu wyprostowanego tułowia i prostych nóg. Pozycje ta utrzymaj przez ok. 20 sekund. Głowę utrzymuj w linii prostej z tułowiem. Całe ćwiczenie powtarzamy ok. 5 razy.

Ćwiczenie szóste

Do ćwiczenia tego również będziesz potrzebował krzesła. Stań przodem do krzesła i oprzyj na nim piętę np. lewej ugiętej nogi, a ręce połóż na biodra. Noga na której stoisz ma być wyprostowana. Następnie nogę położoną na krześle powoli prostuj, dociągając stopę w stronę kolana oraz ściągając łopatki w tył i lekko pochylając wyprostowany tyłów do przodu.

Pozycję tą utrzymuj 20 sekund, swobodnie oddychając. Ćwiczenie powtarzamy 3-4 razy na każdą stronę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

_________________________________________________

Panowie..i Azunia.

Potrzebuję zestawu cwiczeń na mięśnie pleców oraz barki. Możecie coś podpowiedziec w tej kwestii ?

:)

http://www.kulturystyka.pl/atlas/plecy.asp to na plecy, a tutaj masz wszystkie ćwiczenia które możesz zrobić na siłowni: http://www.kulturystyka.pl/atlas/

o rzesz, ubiegł mnie :gwizdanie:[br]Dopisany: 28 Listopad 2009, 11:27_________________________________________________

:jezyk: :jezyk: :jezyk:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie mówię że słabiej :(

o 1,5 miesiaca za długo :wink4:

receptory sie juz nasycily i dlatego tak nie dziala,takie stacki to sie bierze 1miesiac i przerwa.

:doh1:

całe życie się człowiek uczy...

Panowie... i Pani :wink4: a słyszał ktoś o diecie dobieranej pod konkretną grupę krwi?

przykładowy link: http://www.twojadieta.info/diety/grupa_krwi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie... i Pani :wink4: a słyszał ktoś o diecie dobieranej pod konkretną grupę krwi?

przykładowy link: http://www.twojadieta.info/diety/grupa_krwi

słyszałam, totalne brednie...[br]Dopisany: 28 Listopad 2009, 15:29_________________________________________________Znalazłam jeszcze coś takiego na temat barków:

Proponowane ćwiczenia pomagają odzyskać sprawność chorego barku poprzez poprawę zakresu ruchu, wzmocnienie mięśni i zmniejszenie sztywności stawu.

Ćwiczenie 1

Pochylając tułów do przodu i lekko w bok, zwieszamy swobodnie całą kończynę. Następnie wykonujemy ruchy okrężne prostą kończyną na przemian w stronę prawą i lewą.

Ćwiczenie 2

Układając chorą kończynę w poprzek klatki piersiowej opieramy rękę na przeciwnym barku (a). Następnie drugą ręką delikatnie naciskamy łokieć chorej kończyny w kierunku przeciwnego barku (B). Równocześnie staramy się napiąć mięśnie chorego barku.

Ćwiczenie 3

Zaplatamy ręce za głową i odchylamy łokcie maksymalnie ku tyłowi. Ćwiczenie można wykonywać stojąc lub leżąc.

Ćwiczenie 4

Leżąc na plecach z prostymi łokciami zaplatamy palce obu rąk z przodu tułowia (a). Następnie unosimy chorą kończynę przy pomocy zdrowej do góry i ponad głowę (B). Powrót chorej kończyny do pozycji wyjściowej (a) odbywa się przy pomocy kończyny zdrowej.

Ćwiczenie 5

Ćwiczenie to jest zalecane, gdy bark jest już prawie wyleczony. Kładziemy ręcznik na zdrowym barku i chwytamy jego koniec z przodu zdrową ręką. Chorą kończynę układamy za plecami i chwytamy nią drugi koniec ręcznika. Następnie wykonujemy ruchy jak przy wycieraniu pleców, wyłącznie do granicy bólu chorego barku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

plecy - jak najbardziej podciąganie sie na drążku rozwija nie tylko mięsnie pleców ale i też niesamowitą wytrzymałość

Podciąganie na nie roztrenowane mięśnie to zrobienie komuś fajnego prezentu na przynajmniej tydzień :D

Żeby się podciągać seriami, to już trzeba trochę ćwiczyć :wink4:

Inaczej nie wytrzymają recę i plecy a 4 podciągnięcia to za malo na trening.

Alternatywą jest (tylko, że siłownia) podciąganie się klęcząc na podstawce (nie wiem jak to się nazywa, takie krzesełko co Cię unosi do góry - gdzie ustawiasz sobie siłe wynosu). Wtedy ma to sens, bo można się roztrenować i zacząć od podciągania mniejszego ciężaru.

Ale nie ma wątpliwości, że ćwiczenie za***iste :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli ktoś nie daje rady pociągnąć sie na drążku np 10-12 razy to nie musi od razu odpuszczać tego ćwiczenia. Wystarczy pomoc drugiej osoby, lub zwykłe krzesło.

Wieszamy się na drążku, nogi zgięte w kolanach i zaplecione. W zależności od tego co mamy, albo opieramy je na krześle, albo ktoś je podtrzymuje i pomaga się podciągać

...i jazda do 12 razy :wink4: z czasem odstawia się krzesło czy pomocnika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypadkiem wskoczyłem w ten temat i troszkę się uśmiałem. :decayed:

Jak można nie dac rady podciągnąć się 10 razy na drążku. :cool1:

W życiu ćwiczyłem trochę w wojsku, po za tym nie chodziłem na siłownie czy fitnessy, pracuję fizycznie i tyle.

U kumpla na grilu założyliśmy się kto walnie więcej powtórzeń na drążku najmniej podciągnął się jeden koleś właśnie 10razy, a ja przy wadze 98kg zrobiłem 17powtórzeń, wygrał kolo 42, ale ten już ćwiczy.

Myślę,że genetyka ma największe znaczenie w mojej rodzinie wszyscy faceci są raczej krępi i dobrzy w siłowaniu na rękę.

Znam jednak kolesi,którzy z chuderlaków przemienili się w niezłe kabany i to tylko dlatego,że rozpoczęli regularne ćwiczenia, oczywiście wszyscy zazdrośni,mówią,że koksują, ale ja myślę,że tylko nieliczni,ale przez takie pieprzenie wpycha się gówniarzy w różne tabletki i zastrzyki, bo bez tego się nie da...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypadkiem wskoczyłem w ten temat i troszkę się uśmiałem. :decayed:

Jak można nie dac rady podciągnąć się 10 razy na drążku. :cool1:

5x10 w szerokim do klatki? no nie każdy potrafi... ja też czasami nie dam rady, wtedy ktoś pomoże. Zastanawiam się tylko jaki w tym powód do śmiechu :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypadkiem wskoczyłem w ten temat i troszkę się uśmiałem. :decayed:

Jak można nie dac rady podciągnąć się 10 razy na drążku. :cool1:

5x10 w szerokim do klatki? no nie każdy potrafi... ja też czasami nie dam rady, wtedy ktoś pomoże. Zastanawiam się tylko jaki w tym powód do śmiechu :mysli:

bo to temacik pakierów ciągnięty już dwa lata :wink4:

Po zatem macie po dwadzieścia latek, czyli okres największej świetności fizycznej o wadze już nie wspominając, a waga ma największe znaczenie w tym ćwiczeniu.

...i przyznam trochę zaświrowałem, nie każdy jest tego samego wzrostu,koloru skóry i wyznania :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gili to gratuluje naturalnej sily . 17 razy bez cwiczen na silowni przy wadze 98 kg to naprawde sporo .. :naughty: :gwizdanie:

. O 42 Twojego kolegi nie wspomne... bo ja cwiczac nie wiem czy podnioslbym sie silowo 25razy nachwytem ... Chyba ze techniczne to moze i 30 by wybilo.

Wiec nie wiem czy on cwiczy podciaganie na tej silowni tylko ? Albo malo wazy i ma nadmiar mocy :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gili to gratuluje naturalnej sily . 17 razy bez cwiczen na silowni przy wadze 98 kg to naprawde sporo .. :naughty: :gwizdanie:

. O 42 Twojego kolegi nie wspomne... bo ja cwiczac nie wiem czy podnioslbym sie silowo 25razy nachwytem ... Chyba ze techniczne to moze i 30 by wybilo.

Wiec nie wiem czy on cwiczy podciaganie na tej silowni tylko ? Albo malo wazy i ma nadmiar mocy :decayed:

moze mu chodzi o podchwyt :kox:[br]Dopisany: 01 Grudzień 2009, 11:17_________________________________________________bo jesli tak to ja tez tyle zrobie :polew: :polew: :polew: :polew: :polew:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o podchwyt mi chodziło :decayed:

Zastanawiam się nad rozpoczęciem treningów.

Myślicie,że to ma sens w moim wieku??

Chodziłem,rok na siłownię w wojsku,raczej nie regularnie i bez wczuwania się w dietę. efekt był taki,że przytyłem 15kg, a w łapie urosło mi 7cm.

Minęło jednak od tego czasu 11lat!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o podchwyt mi chodziło :decayed:

Zastanawiam się nad rozpoczęciem treningów.

Myślicie,że to ma sens w moim wieku??

Gili na stare lata trenuje sie inne mieśnie :polew:

to juz na spoty stary nie wpadam :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wpadaj... nie wyobrażasz sobie jaki zemnie spokojny człowiek i jak się trzeba starać,żeby wyprowadzić mnie z równowagi :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...