Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Akcja prostestacyjna przeciw wysokim cenom paliw.


tomek7820

Rekomendowane odpowiedzi

Do wszystkich kierowców.

Bardzo dobry pomysł. (koniecznie przeczytaj do końca!)

Ceny paliwa poszybowały w gorę. Jeszcze trochę i zobaczymy 5,50 PLN za

litr, a potem może i więcej. Poniższa propozycja ma znacznie więcej

sensu niż. kampanie typu "nie kupuj paliwa w danym dniu", które

przeprowadzane kilka miesięcy temu. Producenci paliw śmiali się

jedynie, bo wiedzieli, ze nie będziemy kontynuować akcji krzywdząc

samych siebie rezygnując całkowicie z zakupu paliwa. Było to bardziej

niekorzystne dla nas niż problem dla nich.

Ale myśląc o tamtym pomyśle powstała idea, która może przynieść

rzeczywiste korzyści. Przeczytaj proszę i przyłącz się! Przy cenach

paliw rosnących każdego dnia my konsumenci musimy podjąć akcję.

Jedynym sposobem abyśmy zobaczyli, ze ceny paliwa idą w dół jest

trafienie kogoś w portfel poprzez nie kupowanie jego paliwa. I możemy

zrobić to BEZ narażania się na niewygody.

Oto pomyśl:

Do końca bieżącego roku NIE KUPUJMY ŻADNYCH PALIW od dwóch

największych firm paliwowych: BP i STATOIL. Jeśli nie będą sprzedawały

paliwa, będą zmuszone do obniżenia ceny. Jeśli one obniżą ceny, inne

firmy będą zmuszone do uczynienia tego samego. Ale aby osiągnąć efekt

musimy pozbawić te dwie firmy milionów klientów. Wbrew pozorom jest to

całkiem łatwe do osiągnięcia. Czytaj dalej a dowiesz się jak dotrzemy

do milionów.

Wysyłam tę wiadomość do 30 osób. Jeśli każda z nich wyśle ją do

kolejnych dziesięciu (30 x 10 = 300) i każda następna do kolejnych 10

i tak dalej to już w szóstej kolejce wiadomość ta dotrze do 3 milionów

ludzi. Jeśli każda z nich wyśle do kolejnych 10... Wszystko, co należy

zrobić to wysłać tę wiadomość do 10 znajomych osób i nie kupować

paliwa na stacjach BP i STATOIL.

To jest ogólnoświatowa akcja. Ile to potrwa? Jeśli każdy, kto otrzyma

tę wiadomość przęśle ją do 10 znajomych dotrzemy do 300 milionów

konsumentów w ciągu 8 dni!

Założę się, ze nie sądziłeś, ze masz taki potencjał, prawda? W

grupie siła i nawet najgrubsza gałąź złamie się, jeśli spadnie na nią

wystarczająco duża ilość niezmiernie lekkich płatków śniegu.

Jeśli uważasz, ze ta akcja ma sens prześlij dalej tę wiadomość.

WYTRZYMAJMY DO MOMENTU AŻ CENY PALIWA WRÓCĄ DO NORMALNEGO POZIOMU

(ok.3, 5 PLN /litr). Razem możemy to zrobić. Prześlij tę wiadomość nie

kupuj paliwa na BP i STATOIL.

Kupuj na wszystkich innych tylko nie od tych dwóch producentów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobry pomysł inne stacje stoją co 100m, ale polacy ciężko się organizują;/ ja tam nie będę tankował na bank :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

takiej bzdury jeszcze nie czytalem. paliwo juz raczej nigdy nie zejdzie ponizej 4zł bo koszt samych podatków, akcyzy, cła i innego haraczu to ok 3zł przy dzisiejszych cenach. pozdrawiamy pracowników orlenu ktorzy taki pomysl wypuscili w swiat. ale na pocieszenie - mój szefu własnie wrócił z Wenezueli, gdzie koszt litra paliwa w przeliczeniu na nasze kosztuje, i tu uwaga, 5-7gr :!: zatankowanie a4 do pelna kosztowaloby ok 4zł :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bylo to juz kiedys :cool1: I tak to cho.j da :decayed: Zalozcie sobie LPG :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio jak w Libii byłem tzw. 2 lata temu to benzyna kosztowała 0,40 zł/litr :kox::naughty:. Wątpię w powodzenie takiej akcji... Rząd też ma bardzo duży wpływ na ceny paliwa... Trzeba go obalić :naughty::przebiegly:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niech ktoś się poswięci i w akcie protestu przeciwko wysokim cenom paliw spali swój samochód, tak jak jeden Niemiec jakiś czas temu :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jeżdżę na LPG i mam fpupie takie akcie...na Orlenach i BP też nie tankuje :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja leję co pójdzie do mojej strzały wszystko na czym pójdzie. B100, OR, czerwona. Tylko noce się cieplejsze zrobią to na zakupy do Tesco ide. :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja zacząłem tankować na shell ( jak dla mnie dobry DIESEL - na Statoilu zatankowałem GOLD Diesel ) i spalanie wzrosło wiec stacja shell i normalny diesel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio jak w Libii byłem tzw. 2 lata temu to benzyna kosztowała 0,40 zł/litr :kox::naughty:. Wątpię w powodzenie takiej akcji... Rząd też ma bardzo duży wpływ na ceny paliwa... Trzeba go obalić :naughty::przebiegly:.

rząd ma największe znaczenie co do ceny bo akcyza i opłaty to ponad połowa ceny..... Gdyby tego nie było to ropka kosztowała by ze 1zł albo 1,20....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja leję co pójdzie do mojej strzały wszystko na czym pójdzie. B100, OR, czerwona. Tylko noce się cieplejsze zrobią to na zakupy do Tesco ide. :decayed:

Ja też leję paliwo z tesco, w mojej okolicy jest lepsze niż na "firmowych" stacjach. Minimalnie tańsze ale dobre :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak czytam o takich akcjach to mi niedobrze.

KONCERNY TO MAŁY PROBLEM - PRZEZ JEB... RZĄD MAMY TAKIE, A NIE INNE CENY.

Ostatnio jak jednemu z polityków PO zarzucono, że nie obniżą podatków na paliwo to powiedział, że nie da się, bo to największe (chyba to słowo było użyte) źródło wpływów do budżetu Państwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja leję co pójdzie do mojej strzały wszystko na czym pójdzie. B100, OR, czerwona. Tylko noce się cieplejsze zrobią to na zakupy do Tesco ide. :decayed:

Ja też leję paliwo z tesco, w mojej okolicy jest lepsze niż na "firmowych" stacjach. Minimalnie tańsze ale dobre :good:

Pandzior pójdzie chyba po jadalny :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak czytam o takich akcjach to mi niedobrze.

KONCERNY TO MAŁY PROBLEM - PRZEZ JEB... RZĄD MAMY TAKIE, A NIE INNE CENY.

Ostatnio jak jednemu z polityków PO zarzucono, że nie obniżą podatków na paliwo to powiedział, że nie da się, bo to największe (chyba to słowo było użyte) źródło wpływów do budżetu Państwa.

chociaż jeden trzeźwo myślący :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prędzej wypaliło by tankowanie kilkunastu samochodow na stacji benzynowej i zalewanie auta np za 5 czy 10zl. I tak w kolko, placic mozna drobnymi i sie nie spieszyc. Kilka stacji w duzym miescie tak opanowanych i list do TVNu czy POLSATu w jakim celu ta akcja. Oni lykaja wszystko to i o tym zrobiloby sie glosno. W liscie porownac NIE CENY paliw u Nas i w UE ale ILE PALIWA mozemy kupic za godz pracy w PL a ile np w DE. O tym ze godz albo dwie musimy pracowac na to zeby DOJECHAC W OGOLE DO PRACY i z niej wrocic.

Wystarczy zorganizowac spoty w duzym miescie roznych for (marek) i podzielic sie stacjami. Gwaranatuje ze byloby glosniej niz nie tankowanie na BP czy STATOILu. Dodatkowo mozna wydrukowac na probe jakies male ulotki z konkretami dotyczacymi akcji, z miejscem i godzina spotu - wlozenie ich za wycieraczki na osiedlach i czekanie na efekty - jesli parking sie zapelni tzn ze warto chociaz wku***ic tych na Wiejskiej. Jak nie wypali tzn ze taki mamy narod - tylko narzekac i nic nie robic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prędzej wypaliło by tankowanie kilkunastu samochodow na stacji benzynowej i zalewanie auta np za 5 czy 10zl. I tak w kolko, placic mozna drobnymi i sie nie spieszyc. Kilka stacji w duzym miescie tak opanowanych i list do TVNu czy POLSATu w jakim celu ta akcja. Oni lykaja wszystko to i o tym zrobiloby sie glosno. W liscie porownac NIE CENY paliw u Nas i w UE ale ILE PALIWA mozemy kupic za godz pracy w PL a ile np w DE. O tym ze godz albo dwie musimy pracowac na to zeby DOJECHAC W OGOLE DO PRACY i z niej wrocic.

Wystarczy zorganizowac spoty w duzym miescie roznych for (marek) i podzielic sie stacjami. Gwaranatuje ze byloby glosniej niz nie tankowanie na BP czy STATOILu. Dodatkowo mozna wydrukowac na probe jakies male ulotki z konkretami dotyczacymi akcji, z miejscem i godzina spotu - wlozenie ich za wycieraczki na osiedlach i czekanie na efekty - jesli parking sie zapelni tzn ze warto chociaz wku***ic tych na Wiejskiej. Jak nie wypali tzn ze taki mamy narod - tylko narzekac i nic nie robic.

Ja się pod tym podpisuję :notworthy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...