Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jakie paliwo lejecie do swoich TDI ?


peAce

Rekomendowane odpowiedzi

nie wiem gdzie tankujcie na Satoil Golda skoro już dawno nazwa została zmieniona  - milesPLUS® diesel arktyczny nie zawiera biokomponentów poniżej info ze strony producenta...

https://www.statoil.pl/pl_PL/pg1334081689675/klient-indywidualny/paliwa/paliwa-zimowe/milesPLUS-diesel-arktyczny.html

Edytowane przez RALF76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, pastaldo napisał:

PS. Hugo skąd wiadomo że Tesco nie dodaje eco syfu?

Zapewne coś tam dodają, ale wygląda jakby było tego znacznie mniej. Alvaro pisał też o tym:

Dnia 26.08.2016 o 14:43, alvaro napisał:

Ja do ciągników z racji czułych układów wtryskowych biorę bez bio z Rafinerii Gd. i ona wygląda tak jak ta z lewej...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Hugo napisał:

Od jakiegoś czasu tankuję tylko na Tesco. Zawsze do pełna. Zrobiłem już ponad 60tkm i nie ma najmniejszych problemów z autem. Śmiga jak należy, mało pali, wiec złego słowa nie powiem. Poniżej zdjęcie ropy z Tesco (chyba oszczędzają na eco syfie) i z markowej stacji 

Sam znam kilka osób, które tankują na takich stacjach i zero problemów. Zalałem dwa razy bo aż dziwne, że coś nie tak. Tankowane w odstępie 1 mc w wakacje. Może jakaś partia wadliwa może coś innego. Fakt, że to inna sieć marketowa. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak kolega wyżej napisał ON arktyczny zawsze będzie bez dodatku syfu taka ma kartę charakterystyki. 

W ramach wyjaśnienia tego zdjęcia po lewej B0 po prawej B7 od tego roku będzie tylko B7 chyba że ktoś obejdzie ustawę i będzie sprzedawał B0. Arktyczne paliwo na bazie IZ40 zawsze będzie bez dodatków bioestrow. No i dostępne będzie tylko zimą :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, PavloRTS napisał:

Czy stosował ktoś z Was ten uszlachetniacz do B6 1.9 TDI PD? 

23574282_1238513569582831_625206048_n.jpg

Kiedyś go mialem. Choć teraz leje tylko zimowego dynamika na bazie iz40 tzw arktyczny i zero problemów nawet w największe mrozy. 

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie na wiosce chłopaki w CPNie zamawiają z LOTOSA.

Z tego co mówią jest o niebo lepsze od Orlenowskiego.

Zawsze u nich tankuję swojego AWXa a zimą nie mam problemów z odpaleniem.

Polecam Lotosa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na oleju napędowym z Auchan Białystok przejechałem różnymi autami z silnikami Diesla około 400tys km.

w ŹADNYM nie wymieniałem żadnych elementów układu wtryskowego, nie zdarzyło mi się również nie odpalić zimą.

Dostawcą paliwa jest LOTOS.

Trzy czy cztery temu gdy była ostra zima po -25 w nocy odpalałem wtedy swoją B6 na tym paliwie bez najmniejszego problemu.

Służbowe auta 13 sztuk tankowane na flotę na Orlenie nie odpalił żaden.

Według mnie EkoDiesel z Orlenu to jedno z gorszych paliw o wysokiej zawartości dodatków BIO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.11.2017 o 10:31, .Pablo. napisał:

Kiedyś go mialem. Choć teraz leje tylko zimowego dynamika na bazie iz40 tzw arktyczny i zero problemów nawet w największe mrozy. 

I wszystko w porządku? Można spokojnie dolać przy pompowtryskach? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, PavloRTS napisał:

I wszystko w porządku? Można spokojnie dolać przy pompowtryskach? 

Jasne że można dolać tylko odpowiednią ilość. Poczytaj na opakowaniu. 

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...