Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Jakie paliwo lejecie do swoich TDI ?

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

ja leje ze stacji ze Slovakia :decayed: roznice widac dwie: cena + jakość

  • 4 miesiące temu...
Opublikowano

tez leje ultimate na bp i wydaje mi sie ze wiecej pali cos w tym jest , moze lac zwlyklego diesla ale co na to pompowtryski ?

Opublikowano

najwyżej wyjdzie im to na dobre, a Ty odczujesz to po kieszeni

Opublikowano

Verva Power ale nie widzę różnicy :wink4:

Opublikowano

Ja leje z żółtej koparki JCB.

No to witam w gronie zadowolonych :D Ja też leję z różnych dostawców, czasami niebieski, czasem zielony kolor ma w ostateczności Orlen ON.

Opublikowano

Ostatnio zwykła z BP

Opublikowano

VERVA Orlen

Opublikowano

Zwykła ropa z Orlenu, Bliskiej, BP, Tesco. Po dwukrotnym zalaniu VERVY nie zauważyłem żadnej zmiany, więc po co przepłacać

Opublikowano

Zwykły ON na BP :good:

Opublikowano

Zwykła ropa z Orlenu, Bliskiej, BP, Tesco. Po dwukrotnym zalaniu VERVY nie zauważyłem żadnej zmiany, więc po co przepłacać

Też kiedyś myślałem że Verva to ściema.. ale ostatnio się przekonałem, że nie.. Pacjent to Crafter 2,5 TDi (rocznik 2008). Przez pomyłkę na granicy z Niemcami kumpel zalał Vervy nic mi o tym nie mówiąc.. jedziemy przez Nimcy - myślę sobie dobrego ma kopa.. 150 km/h nie ma problemu.. Po przejechaniu 500 km i noclegu, tankowanie zwykłego niemieckiego diesla.. wsiadam rano do samochodu i nie mgę przekroczyć 125 km/h. W ogóle się nie zbiera - mówię do niego - coś chyba chu*** stacja była, jakieś paliwo chrzczone.. a on do mnie - nie mówiłem Ci ale w Polsce Verwy wlałem.

Opublikowano

Zwykła ropa z Orlenu, Bliskiej, BP, Tesco. Po dwukrotnym zalaniu VERVY nie zauważyłem żadnej zmiany, więc po co przepłacać

Też kiedyś myślałem że Verva to ściema.. ale ostatnio się przekonałem, że nie.. Pacjent to Crafter 2,5 TDi (rocznik 2008). Przez pomyłkę na granicy z Niemcami kumpel zalał Vervy nic mi o tym nie mówiąc.. jedziemy przez Nimcy - myślę sobie dobrego ma kopa.. 150 km/h nie ma problemu.. Po przejechaniu 500 km i noclegu, tankowanie zwykłego niemieckiego diesla.. wsiadam rano do samochodu i nie mgę przekroczyć 125 km/h. W ogóle się nie zbiera - mówię do niego - coś chyba chu*** stacja była, jakieś paliwo chrzczone.. a on do mnie - nie mówiłem Ci ale w Polsce Verwy wlałem.

Wątpię kolego żebyś poczuł taką różnice. Tankowałem i verwe z orlenu, ultimate z BP, zwykły ON z obu koncernów (dodam że nie jeżdżę co chwile na cpn żeby zatankować za 50 zł lub za 100 jak to dużo osób robi tylko jak jest trochę mniej niż pół baku rozglądam się za jakaś stacją, śmieszy mnie takie cykanie po 10 aby tylko rezerwa się nie paliła) Jestem młodym kierowcą i lubię czasami dać w palink i uwierz mi że nie było najmniejszej różnicy względem zwykłego ON a tymi "super" paliwami. Może jakieś tam właściwości czyszczące posiadają, nie wiem, nie potrafię tego spr bez demontażu.

Opublikowano

Wedlug mnie najlepiej mi chodzi na BP ultimate,swego czasu troche Zielonej z poglebiarek,a najgorszy chlam to ze wschodu,mimo ze sam tankuje i nie dolewam niczego to nijak ma sie to do tego co w PL.

  • 5 lat później...
Opublikowano

Panowie zapraszam do dyskusji i komentowania jakie mieliście przygody z paliwem itd... Wrzuciłem film na YT jak mi przyłapało paliwo i Audi nie odpaliła 

 

Opublikowano

Statoil  to chyba milesPlus a nie gold????

Ja na tym jeżdżę.... bynajmniej się staram :)

Edytowane przez RALF76

Opublikowano

Kolega dobrze mówi paliwo ze Statoil to gold + czyli paliwo arktyczne na bazie IZ40 gdzie temp metnienia to -22 a blokady filtra -45 stopni takie samo paliwo ma lotos dynamic. Takie porównanie paliwa arktycznego ze zwykłym ON mija się z celem bo zwykły ON ma parametry metnienia -9 a blokady zimnego filtra -26 stopni.  

Przez to zawsze leje dynamika z lotosu :decayed:

Opublikowano

Różnie tankuje - przeważnie to co jest po drodze orlen, bp, statoil. Na największe mrozy zalewałem na statoilu golda czy jakoś tak i nigdy z paliwem nie miałem problemu. Zdarzyło mi się dwa razy w życiu zatankować po 60 litrów na stacji przy markecie - wiadomka taniej - efekt? wóz zamulony, może nie tak jak wyżej ktoś pisał, ale czuć było, że audi nie ma chęci jechać. Drugi raz zatankowałem bo nie chciało mi się wierzyć, że to wpływ paliwa a jednak. Pomiędzy tankowaniami ON marketowego zalałem zwykłe na orlenie, wóz przegoniony wszystko ok. 

 

Opublikowano

Ma ktos dostęp do danych w sensie jakiś specyfikacji które sa udostępniane a ja do nich nie dotarłem że w niektórych paliwach premium nie dodaja tych biokomponentów? Tzn czy istnieje paliwo na naszym rynku bez dodatku eco bardziewia tylko 99.9% oleju napędowego wytworzonego z ropy?

Opublikowano
3 godziny temu, maciucha512 napisał:

Zdarzyło mi się dwa razy w życiu zatankować po 60 litrów na stacji przy markecie - wiadomka taniej - efekt? wóz zamulony, może nie tak jak wyżej ktoś pisał, ale czuć było, że audi nie ma chęci jechać. Drugi raz zatankowałem bo nie chciało mi się wierzyć, że to wpływ paliwa a jednak. Pomiędzy tankowaniami ON marketowego zalałem zwykłe na orlenie, wóz przegoniony wszystko ok. 

 

Od jakiegoś czasu tankuję tylko na Tesco. Zawsze do pełna. Zrobiłem już ponad 60tkm i nie ma najmniejszych problemów z autem. Śmiga jak należy, mało pali, wiec złego słowa nie powiem. Poniżej zdjęcie ropy z Tesco (chyba oszczędzają na eco syfie) i z markowej stacji :wink:

a888f068362453cda68bdeb830328f88.jpg

Opublikowano
Godzinę temu, pastaldo napisał:

Ma ktos dostęp do danych w sensie jakiś specyfikacji które sa udostępniane a ja do nich nie dotarłem że w niektórych paliwach premium nie dodaja tych biokomponentów? Tzn czy istnieje paliwo na naszym rynku bez dodatku eco bardziewia tylko 99.9% oleju napędowego wytworzonego z ropy?

Od tego roku jest obowiązek stosowania dodatków do ON. Na chwilę obecną ON B0 czyli bez tzw rzepaku jest w lotosie dynamiku oraz Statoil gold plus. Nie mam danych odnośnie stacji marketowych reszta to ON B7 czyli z dodatkiem bioestrow. W zeszłym roku lotos lał cały czas ON B0 to w tym roku na stacjach juz jest ON B7. 

Edytowane przez .Pablo.

Opublikowano

Długo lałem na LUKOIL rzadziej na Lotosie ale jak w mrozy mnie spotkała przykra niespodzianka to stwierdziłem że rezygnuje z tankowania na LUKOIL. -22*C odpaliłem ale po przejechaniu kilku km miałem chocki klocki i żeby wrócić do domu musiałem dolać benzyny bo się wytrąciła parafina.  Wyjeździłem syf z baku i teraz własnie zalałem Dynamic z Lotosu. Tez słyszałem taką opinię że w Dynamicu i Gold+ nie ma tych eco dodatków a to musi o czymś świadczyć lecz chciałbym to faktycznie potwierdzić. No i ciekawe czy Lotos będzie zmuszony do tego Dynamica wlewać ten eso syf.

 

PS. Hugo skąd wiadomo że Tesco nie dodaje eco syfu?

Edytowane przez pastaldo

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.