Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Spociki Łódzkie


Seba_LDZ

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 76.8 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

  • Seba_LDZ

    14310

  • klysek

    8185

  • bartek1605

    6526

  • Kimi

    5681

Top użytkownicy w tym temacie

Panowie i Panie mam pytanko. Czy lustereczka zewnętrzne z polifta pasują do przedlifta czy trzeba coś przerabiać??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panton co do hamowni i błedu się zgodzę tym bardziej, że wcześniej na obciążeniowej badałem a tu była inercyjna... ;)

Natomiast co do dymienia są momenty, że stary Jelcz może przegrać pod tym względem, ale to tylko w momencie jak docisnę lub jak z wyższego biegu trochę za mocno depnę i wchodzi mozolniej na obroty ;)

Poza tym to tylko diesel max moment obrotowy w granicach 3500-3600 ustawiony więc nie ma co kręcić wyżej ;) natomiast w porównaniu do serii troszkę elastyczniej bywa momentami i to fajne, choć powiem że na zwykłe 116KM nie narzekałem odpychało się jak powinno to nie ścigant od świateł do świateł ;)

A że wywalałem DPFa ze względu na większą jazdę po mieście i krótsze odcinki, co przy zmianie oleju u DJ'a się okazało że wypłynęło więcej niż wlaliśmy przy poprzedniej zmianie to był sygnał, że coś się dzieje niezbyt pozytywnego ;)

Zresztą tyle w tym ekologii co nic, gdzieś i tak ten syf się musi wydostawać, przy wypalaniu DPFa też się dzieje sporo, niedosyć że paliwa więcej to i temperatury wysokie w układzie i syf się wydostać musi :P

Nastepne będzie w benzynie ze względu na przebiegi bo do pracy mam teraz bliżej a zonie się nie chce turlać w korkach, a katalizator to troszkę inna bajka i nie taka droga w wymianie jak DPF :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

siema wszystkim koledzy czy ktoś od nas z forum zajmuje się może regenerowaniem turbin albo moze możecie polecić jakiś dobry zakład który regeneruje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

siema wszystkim koledzy czy ktoś od nas z forum zajmuje się może regenerowaniem turbin albo moze możecie polecić jakiś dobry zakład który regeneruje

co to za suszarka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znajomy ma a4 b5 z silnikiem 1.8T i to waśnie jego turbo jest do zrobienia wiem ze na chwile obecna to się orientuje jakie koszty sa takiej regeneracji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie czy może ktoś z Was urzywa bądzi też urzywał kabla obd2 kkl??

Mam z nim problem i chciałbym się ustawić żeby ktoś fachowym okiem spojrzał lub podmienić i zobaczyć czy działa.

Jak coś to pisać pw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie czy może ktoś z Was urzywa bądzi też urzywał kabla obd2 kkl??

Mam z nim problem i chciałbym się ustawić żeby ktoś fachowym okiem spojrzał lub podmienić i zobaczyć czy działa.

Jak coś to pisać pw.

ja u siebie używam kabla z allegro za 25 zł i to chyba coś takiego co podajesz i śmiga i nie tylko u mnie a co się tobie dzieje nie tak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co nie mogę do niego żadnych sterowników zainstalować. Cały czas pokazuje mi go jako inne urządzenie usb2.0 serial. Próbowałem już stery od nas z forum i ze strony viaken i nic nie chce pasować. Pisze że windows nie znalazł oprogramowania dla tego urządzenia. Próbowałem już na dwóch kompach z win 7 jeden 32 drugi 64 oraz na win xp. Może ja coś źle robię nie wiem. A kabel też kupowałem na aledrogo za 30 zł i to w dodatku od gościa u którego kupiło ten kabelek ponad 150 osób. Kabel jest taki niebieski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to kabelek masz dokładnie ten sam co ja ja też na początku miałem z tym problem i szukanie sterownika zajeło mi chyba ze 3 dni i znalazłem i u mnie na lapku z windowsem 8.1 i teraz z windows 10 chodzi bez żadnego zarzutu.


podaj e-mail to ci prześlę sterownik jaki ja mam u siebie zastosowany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotrek dzięki za sterowniki działają. Tylko jak wchodzę w program vcds i robię test to pisze że nie podłączono co może być teraz?? Porty sa ustawione tak jak powinny i w lapku podłączam w ten sam port usb cały czas. Może ma ktoś pomysł??

Dokładnie pisze

Port status OK

Interface Not Found

Contact your hardware supplier for assistanse.

Edytowane przez sebek89
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podłącz do auta, kluczyk w pozycje zapłon (bez rozpałki), odpal VAG-a -> test -> zachowaj i można grzebać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hey! Może wy mi pomożecie :)

Znowu mam problem z hamulcami... Mianowicie:

1. Praktycznie przy każdym włączeniu zapłony wyskakuje komunikat na fisie błędu hamulca. Podpięty komputer brak błędów.

2. Po jeździe i zgaszeniu auta i wyjściu do sklepu na 5min wracam i pedał jest twardy gdzie powinienem wcisnąć go z 2 razy zanim zrobi się twardy.

3. Podczas hamowania czuję bicie na budzie i pedale tak jakby tarcze były krzywe a to jest niemożliwe bo rok temu wymieniałem tarcze klocki przód i tył. Nie miałem żadnych awaryjnych hamowań z dużej prędkości. Zawsze staram się hamować silnikiem żeby nie obciążać za bardzo hamulcy.

4. Czasem z niewiadomych przyczyn włącza się pompa ABS ale sam ABS się nie włącza.

5. Mam też wrażenie że czasami na moment zawiesza się turbo.

Ogólnie auto hamuje ale ma takie objawy. Sam układ hamulcowy szczelny. Nie ubywa płynu ani się nie gotuje.

Obstawiam że to coś z podciśnieniem. Któryś z zaworów albo nieszczelny układ. Nie znam się za dobrze na hamulcach więc niech się wypowiedzą mądre głowy na ten temat i niech mnie nakierują od czego zacząć.

Z góry dzięki za pomoc!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nigdy na sucho nie robiłem testu a to możliwe że tak się może dziać.

Edytowane przez xXPiotrekXx19
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...