Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL] Asfalt na lakierze


krzysiek_f

Rekomendowane odpowiedzi

Płyn od owadów na aucie kilka powtórzeń i czysto. :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Glinka + odpowiedni do tego środek typu DC1 - najlepszy, sprawdzony zestaw :good:

Glinkowanie robi się dopiero po wstępnym umyciu auta. Glinka jak wyłapie ten asfalt jest do wyrzucenia - będą w niej drobinki z asfaltu i porysują lakier.

Takie ma zadanie glinka - wyciąga wszystkie zanieczyszczenia z lakieru. Oczywiście to wszystko co ściągnie lub wyciągnie z lakieru zostaje w niej dlatego po jakimś czasie jest zwyczajnie zużyta i nadaje się do wyrzucenia.

Podsumowując to glinka jest jak najbardziej bezpieczna i skuteczna do usuwania zabrudzeń z lakieru (zanieczyszczenia z asfaltu, drzewa itd.) - przygotowania powierzchni pod dalszą pracę z woskami.

Polecam zestaw Meguiar's od Oscaro. :good: :good: :good: :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Glinka + odpowiedni do tego środek typu DC1 - najlepszy, sprawdzony zestaw :good:

Glinkowanie robi się dopiero po wstępnym umyciu auta. Glinka jak wyłapie ten asfalt jest do wyrzucenia - będą w niej drobinki z asfaltu i porysują lakier.

Takie ma zadanie glinka - wyciąga wszystkie zanieczyszczenia z lakieru. Oczywiście to wszystko co ściągnie lub wyciągnie z lakieru zostaje w niej dlatego po jakimś czasie jest zwyczajnie zużyta i nadaje się do wyrzucenia.

Podsumowując to glinka jest jak najbardziej bezpieczna i skuteczna do usuwania zabrudzeń z lakieru (zanieczyszczenia z asfaltu, drzewa itd.) - przygotowania powierzchni pod dalszą pracę z woskami.

Polecam zestaw Meguiar's od Oscaro. :good: :good: :good: :good:

Zanim coś "mądrego" napiszesz o glince, wpierw przeczytaj instrukcję jej użycia. Jak ci upadnie na ziemię to dalej na auto i heja :polew:??? A co niby jest w asfalcie -piach, kamienie, szkło i masę innych ciekawych rzeczy do rysowania lakieru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również czyszcę Ropą działą w 100%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i tak zostań

słuchaj kolegów, słuchaj !! ropa i już :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Glinka + odpowiedni do tego środek typu DC1 - najlepszy, sprawdzony zestaw :good:

Glinkowanie robi się dopiero po wstępnym umyciu auta. Glinka jak wyłapie ten asfalt jest do wyrzucenia - będą w niej drobinki z asfaltu i porysują lakier.

Takie ma zadanie glinka - wyciąga wszystkie zanieczyszczenia z lakieru. Oczywiście to wszystko co ściągnie lub wyciągnie z lakieru zostaje w niej dlatego po jakimś czasie jest zwyczajnie zużyta i nadaje się do wyrzucenia.

Podsumowując to glinka jest jak najbardziej bezpieczna i skuteczna do usuwania zabrudzeń z lakieru (zanieczyszczenia z asfaltu, drzewa itd.) - przygotowania powierzchni pod dalszą pracę z woskami.

Polecam zestaw Meguiar's od Oscaro. :good: :good: :good: :good:

Zanim coś "mądrego" napiszesz o glince, wpierw przeczytaj instrukcję jej użycia. Jak ci upadnie na ziemię to dalej na auto i heja :polew:??? A co niby jest w asfalcie -piach, kamienie, szkło i masę innych ciekawych rzeczy do rysowania lakieru.

Taaaa jak mi upadnie w piach to podnoszę i szoruję dalej auto - zabłysnąłeś.... :gwizdanie: Nie wiem jakiej wielkości placki asfaltu usuwasz, że glinka się do tego nie nadaje i od razu ulega zużyciu bo jeżeli piszemy o kropkach i małych śladach asfaltu na powierzchni karoserii to glinka daje radę idealnie.

Oświeć mnie jeszcze skoro tak błyszczysz w temacie do czego służy glinka? Bo jeżeli mam szorstką maskę przez zanieczyszczenia, które są w lakierze (małe kawałeczki piasku wbite w lakier, przyklejone różnego rodzaju syfy) to po zastosowaniu glinki lakier jest gładki - gdzie te drobinki, piasek wbity w lakier czy inne brudy, które powodowały chropowatość znajdują się? :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja używałem jakiegoś preparatu za 20 złoty.. dobrze się spisał delikatnie powoli i wszystko schodzi :good: felgami będę musiał się jeszcze zająć w ten weekend ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej jest usuwac asfalt bez zadnych szmatek, glinek, past itp. Wszystko to pozostawia rysy. Dobrze znalesc jakis preparat ktory np po 10 min rozpuszcza asfalt na tyle zeby mozna pozniej go splukac myjka cisnieniowa lub nawet i woda z weza. Jak nie to kolejna rundka i to samo. Preparatow jest sporo, tylko ich dostepnosc i cena jest rozna :)

- Autosmart Tardis, to jeden z najlepszych na rynku detalingowym.

- AG intensive tar remover

- Nielsen Tar and Glue Remover

- Mac124 Prickbort

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja uzylem mleczka firmy MEGUIARS - BUG & TAR REMOVER efekt super bez problemu i rys - szmatka i po minucie czysciutko :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dzisiaj wieczorem w końcu idę porządnie autko przygotować bo ręczną polerkę i woskowanie.

Plan jest taki: IronX, Decabit, glinka. Myślę, że po takiej mieszance lakier będzie gładki jak pupcia niemowlęcia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak odbiegając troche od tematu....

Kierownik motoryzacyjnego sklepu proponował mi kiedys preparat do czyszczenia felg lub wlasnie smoły z nadowodzia w celu...... czyszczenia foteli materiałowych :decayed:

Pany czy on sie "na głowy pozamieniał" czy to ta technologia juz tak do przodu poszła :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam sprawdzony preparat w tesco :wink4: nie pamiętam nazwy, ale jest on dobierany do kolory lakiery i on donawia kolor io nanosi wosk i świetnie likwiduje tego typu zabrudzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...