Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AVF] Jaki wydech do zderzaka S4 ?


Cuber

Rekomendowane odpowiedzi

No to coś nie pasi (zaraz wrzucę foty bo dziś pstrykałem) - tłumik środkowy u mnie jest inaczej położony. Tam gdzie idzie lewa strona mam bak... to ja już nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli sie nie myle to tak samo idzie wydech w 2.5TDi jak w przykladzie wyzej :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mi się tak wydaje a z tego co pamiętam wydech od 2.5 nie podejdzie P'n'P do 1.9.

19FWD.JPG

Tak to wygląda u mnie - raczej nie podejdzie ta instalacja. Jeśli koledze rzeźnikowi uda się pstryknąć fotki to zobaczymy jak wydech przy 1.9Q wygląda na aucie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem ciekaw jak alvaro wyrezal wydech od S4 do AWXa :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i tak właśnie robili ludziska rezając dwa wydechy w 1.9 (pod plastikami za bakiem i po prawej stronie nic nie ma) - wolałbym zrobić to bardziej elegancko ale zaczynam tracić nadzieję... Tak sobie dumam i chyba quattro z założenia jednak będzie miało inną płytę podłogową. Musimy poczekać na zdjęcia "spodu" któregoś z właścicieli 1.9Q.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i tak właśnie robili ludziska rezając dwa wydechy w 1.9 (pod plastikami za bakiem i po prawej stronie nic nie ma)

np. Ja tak miałem zrobione :gwizdanie:, kopcenie z obu rur na tym samym poziomie i wygladało to jak najbardziej OK :naughty:

s4ty.jpg

[br]Dopisany: 19 Maj 2009, 15:36_________________________________________________

Cub a możesz dać fotkę od spodu?

niestety nie mam, za srodkowym tłumikiem , tłumikarz sie wspawał z dodatkową rurą która poszła do dodatkowego tłumika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i tak właśnie robili ludziska rezając dwa wydechy w 1.9 (pod plastikami za bakiem i po prawej stronie nic nie ma) - wolałbym zrobić to bardziej elegancko ale zaczynam tracić nadzieję... Tak sobie dumam i chyba quattro z założenia jednak będzie miało inną płytę podłogową. Musimy poczekać na zdjęcia "spodu" któregoś z właścicieli 1.9Q.

Płyta podłogowa jest ta sama kwestia tylko tylnego napędu :gwizdanie:

Jedyne czym sie rożni to kształtem zbiornika paliwa - etka podaje 2 rodzaje zbiorników (kształt) w zależności od rodzaju napędu.

Przeglądając allegro można sie natknąć na zbiorniki paliwa i różnice są zauważalne na pierwszy rzut oka.

http://www.allegro.pl/item625755661_audi_a4_8e_2_5_tdi_quattro_zbiornik_paliwa.html

http://www.allegro.pl/item621784462_zbiornik_paliwa_audi_a4_2_5tdi_2001_04r.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O to ciekawa informacja... czyli co, wystarczy wymienić bak i wtedy ori instalacja podejdzie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie zrobił jak u Cubra tyle że usunął środkowy wydech

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alv a Tobie zostały może jakieś foty?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie zrobił jak u Cubra tyle że usunął środkowy wydech

ale wzorując się na 2,5tdi to środkowy tłumik jest czy zastępują go te dwa przy wylocie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisze Hołk są przecież 1,8T z FWD... Adam nie kumam pytania... :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisze Hołk są przecież 1,8T z FWD... Adam nie kumam pytania... :rolleyes:

sa 2.4 z FWD sa 2.5 z FWD wiec jest w czym wybierac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, są wydechy 2x dla wersji FWD - ale temat Q został poruszony wyłącznie dlatego że w silniku 1.9 tylko w wersji Q dali podwójny wydech. Pytanie czym auta (1.9FWD/1.9Q) różnią się pod spodem - jedni twierdzą że płyta podłogowa jest ta sama, inni że nie a to ma kluczowe znaczenie jeśli chodzi o montaż ORI wydechu (sposób na przeróbkę już znamy). Kurcze no fotka spodu 1.9Q wyjaśniłaby wszystko.[br]Dopisany: 20 Maj 2009, 12:37_________________________________________________Dostałem od Hołka zdjęcie wydechu od 2.4 - czy ktoś obeznany z tematem może to dopasować do mojego zdjęcia i określić czy podejdzie (tłumik środkowy jest ułożony inaczej ale zdaje się że w płycie podłogowej jest wystarczająco dużo miejsca na taki wariant...)

2.4

holk.JPG

Mój 1.9FWD

19FWD.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...