Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B6] Problem ze spryskiwaczem xenonu


Filutek

Rekomendowane odpowiedzi

zdejmij zderzak, bez tego ani rusz

wszystko bedziesz miec na jak dloni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W którym miejscu kapie? Ja ostatnio rozbierałem spryskiwacz bo nie działał. trzeba być bardzo ostrożnym żeby nic nie połamać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zdejmij zderzak, bez tego ani rusz

wszystko bedziesz miec na jak dloni

Wymontowałem lampę i widać jak z niego kapie woda, [br]Dopisany: 03 Lipiec 2011, 23:58_________________________________________________

W którym miejscu kapie? Ja ostatnio rozbierałem spryskiwacz bo nie działał. trzeba być bardzo ostrożnym żeby nic nie połamać.

Kapie z niego na dole

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a konkretnie z którego miejsca? z połączenia spryskiwacz przewód? czy z samego spryskiwacza? jeżeli z spryskiwacza to może być wyrobiony oring w spryskiwaczu. A Jeżeli cieknie z połączenia spryskiwacz-wąż to jest wyrobiony mały oring na króćcu wychodzącym z spryskiwacza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a konkretnie z którego miejsca? z połączenia spryskiwacz przewód? czy z samego spryskiwacza? jeżeli z spryskiwacza to może być wyrobiony oring w spryskiwaczu. A Jeżeli cieknie z połączenia spryskiwacz-wąż to jest wyrobiony mały oring na króćcu wychodzącym z spryskiwacza

Idzie ten oring do spryskiwacze kupic w ASO masz moze numer.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak szukałem do siebie to znalazłem tylko spryskiwacz jako całość, koszt spryskiwacza to około 250 zł :kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nowy, używany trudno dostać, a jak już ktoś ma to chce sprzedać komplet;/ Wyciągnij swoj spryskiwacz i zobacz dokładnie z którego miejsca cieknie.

Aby wyjąć spryskiwacz najlepiej zdjąć zderzak, ale da się też bez sciągania zderzaka(mi sie udało wyjąć lewy spryskiwacz bez sciagania zderzaka). Wykręcasz lampę, potem prosisz kogosz zeby włączył spryskiwacze... gdy spryskiwacz sie wysunie to go przytrzymujesz i sciągasz zaślepke. Następnie wykręcasz 2 śruby od srodka i spryskiwacz wychodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ten sam problem. Cieknie mi z prawego spryskiwacza. Z tej strony przynajmniej. Cieknie zawsze jak zaleje płynu do pełna. Przestaje, jak opróżni się ten górny zbiorniczek. Za jakiś czas będę wymieniał paski, to wezmę się i za to przy okazji.

Jak uporasz się z tym daj znać jak Ci poszło, na jakie przeszkody trafiłeś i takie tam.

Pozdro!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli cieknie Ci do momentu opróżnienia górnego zbiorniczka to wyciek może być z połączenie obu zbiorniczków. Najlepiej wyjąć lampę i wtedy dokładnie widać zbierniczki, ewentualnie można jeszcze zdjąć nadkole

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okej, dzięki, muszę to skontrolować zatem. Dam znać jak mi poszło. Strasznie wkurzająca sprawa, bo człowiek kupi lepszy płyn, żeby się nie mazało itd., a tu po tygodniu się pół uciekło.. Kupuje się gorszy, żeby nie było go szkoda, to ćmy rozbryzganej na szybie już nie zmyje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedawno opisywałem jak ja poradziłem sobie z kapiącymi spryskiwaczami ksenonów. Jeżeli się zdecydujesz na naprawę jednego to proponuje, od razu zapobiegawczo naprawić też drugi, bo z mojego doświadczenia wiem, że za kilka miesięcy padnie i drugi (u mnie padły w odstępie niecałego roku). A największy kłopot to ściągnięcie przedniego zderzaka, bez podnośnika dość trudno, ja robiłem bez podnośnika ale się trochę umęczyłem. Poniżej wklejam krótki opis jak ja sobie poradziłem. U mnie zdało to egzamin:

Ja w swoim B6 naprawiałem obydwa spryski ksenonów. Z tego co zauważyłem, u mnie popuszczały uszczelki (oringi) w spryskach, powodem był nalot i kamień który wytrącał się z płynu do spryskiwania. Ja poradziłem sobie w ten sposób, że kupiłem tzw motoryzacyjny kit naprawczy dwuskładnikowy i pozalepiałem na obwodzie spryski w miejscu gdzie łączą się dwie części obudowy. Trudno to tak obrazowo opisać, ale po wymontowaniu sprysków widać o co chodzi. Oczywiście trzeba zdemontować przedni zderzak, żeby dostać się do sprysków. Niestety nowe trochę kosztują, więc ja zdecydowałem się na reanimację starych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ten sam problem. Cieknie mi z prawego spryskiwacza. Z tej strony przynajmniej. Cieknie zawsze jak zaleje płynu do pełna. Przestaje, jak opróżni się ten górny zbiorniczek. Za jakiś czas będę wymieniał paski, to wezmę się i za to przy okazji.

Jak uporasz się z tym daj znać jak Ci poszło, na jakie przeszkody trafiłeś i takie tam.

Pozdro!

No to mam dokładnie tak samo cieknie tylko jak jest pełny zbiorniczek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

owinąłem spryski taśmą "ala mcgaiwer" (taśma do kupienia w sklepach żeglarskich) do naprawy żagli

na razie nie cieknie :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem ten sam problem u Siebie jak zalałem do pełna płynu to wyciekło zaraz z górnego zbiorniczka i nie wiedziałem skąd to może cieknąć tak dokładnie bo jakoś sobie ten płyn tak ściekał że na środku zderzaka była plama a okazało się jak ściągnąłem lampy i miałem dostęp do spryskiwaczy że tylko jeden oring (uszczelka) po stronie kierowcy był wyrobiony znalazłem jakiś w garażu kawałek gumki takiej okrągłej jak oring oryginalny założyłem go na tą plastikową końcówkę wcisnąłem spowrotem wąż co leci płyn nim i od tamtej pory już dobrze ponad rok problemu nie ma płyn nic nie ucieka więc polecam pierw wyjąć lampy nalać nawet wody destylowanej do pełna lub jak ktoś woli płynu i patrzeć czy nie nie kapie spod spryskiwaczy bo wtedy wszystko widać jak na dłoni bo po co niepotrzebnie demontować zderzak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy jest jakaś szansa żeby wymienić oring bez wymontowywania całego spryskiwacza? U mnie śrubki mocujące sprysk do zderzaka są mocno zapieczone a nie chciałbym niczego pourywać. Więc jeśli byłaby szansa na demontaż dolnej części sprysku byłoby ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zlokalizowałem przyczynę. Kapie z prawego spryskiwacza, tak jak podejrzewałem (na zdjęciu poniżej zaznaczyłem strzałką skąd dokładnie cieknie). Spróbuję gdzieś dobrać oring, skoro nie występuje w ASO oddzielnie. Tylko teraz jak się ten spryskiwacz rozkłada? Da radę zdemontować np. tę dolną cześć (od strzałki w dół) bez wyjmowania całości?

Zdjęcie:

210920111069.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MI też ubywało płynu w zbiorniczku i włąśnie leciało z okolic spryskiwaczy ... okazało się że nie mam jednej dyszy w spryskiwaczu i jak było dużo płyny to tamtędy wylatywało... zaślepiłem miejsce gdzie powinna być dysza. I mam pytanie czy można gdzięś dostać samą dyszę, czy też trzeba kupić cały nowy spryskiwacz...?? a może ktoś ma dyszę która tam przychodzi..?????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...