Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wymiana przełącznika wycieraczek i odblokowanie pełnego FIS


miro_x

Rekomendowane odpowiedzi

Na dodatek jak sprowadzają z Niemiec trzeba dać zaliczkę , do mnie jutro przychodzi przesyłka z manetką i jeszcze w tym tygodniu to rezam :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

marekg wklep sobie ten numer kabelka tutaj http://sklep.gajos.com.pl/sklep/

kabelek jest w głównym magazynie w Poznaniu i jest do ściągnięcia :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

marekg wklep sobie ten numer kabelka tutaj http://sklep.gajos.com.pl/sklep/

kabelek jest w głównym magazynie w Poznaniu i jest do ściągnięcia :cool1:

Juz raz coś potrzebowałem i u Gajosa się nawet dopytywałem i to nie jest tak, że skoro się wyświetliło na liście to można zamawiać. Mieli na przykład za grosze moduł pod tempomat, nowsze wersje już po chorych cenach tez były (przy wyszukiwaniu wpisałem numer vag bez literowych końcówek wersji). Okazało sie, że to co wskazało jako znacznie tańsze to wersja stara (oczywiście, że o tym wiedziałem) i niedostępna. Więc to nie tak z tym cennikiem Gajosa, że co pokaże to można zamawiać. Jeśli chodzi o kabelek to facet mi go zamawiał a i owszem a po 10 dniach przyszła info, że już tego nie ma i nie będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

marekg wklep sobie ten numer kabelka tutaj http://sklep.gajos.com.pl/sklep/

kabelek jest w głównym magazynie w Poznaniu i jest do ściągnięcia :cool1:

Juz raz coś potrzebowałem i u Gajosa się nawet dopytywałem i to nie jest tak, że skoro się wyświetliło na liście to można zamawiać. Mieli na przykład za grosze moduł pod tempomat, nowsze wersje już po chorych cenach tez były (przy wyszukiwaniu wpisałem numer vag bez literowych końcówek wersji). Okazało sie, że to co wskazało jako znacznie tańsze to wersja stara (oczywiście, że o tym wiedziałem) i niedostępna. Więc to nie tak z tym cennikiem Gajosa, że co pokaże to można zamawiać. Jeśli chodzi o kabelek to facet mi go zamawiał a i owszem a po 10 dniach przyszła info, że już tego nie ma i nie będzie.

Kolego nie wiem czy dobrze szukasz... bo ja np nie kupowalem wcale kabelka do wpiecia w kostke licznika.. tylko PIN do licznika, a kabelek do wpiecia w czujnik.. ten kabelek do wpiecia w czujnik przedluzasz i na jego koniec zakladasz pin ktory wchodzi w licznik... Jesli sa 2kabelki wg etki to Ty potrzebujesz ten o ktorym pisze a ten do licznika jest niepotrzebny ;)

a jesli to jeden i ten sam kabelek to sprobuj poszukac pinow do wpiecia w czujnik (mam nadzieje ze osobne piny sa dostepne) w najgorszym wypadku zlutujesz na stale kabel do czujnika, ten kabel nie jest az tak potrzebny ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko pięknie ładnie, tylko myślałem że założę inny kabelek i będzie chodziło a tutaj nie wszedł niestety :(

Wiecie może czy da się jakoś indywidualnie zamówić kabelek z tego sklepu? http://sklep.gajos.com.pl/sklep/

Np dodaje do koszyka ten kabelek a oni mi go przyślą do domu? Czy to tylko zamówienia dla firm?

Bo jak nie to muszę gdzies w Krakowie po ASO podzwonić czy mi sprowadzą ten kabelek .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

leewang sprawdzałeś czy w kostce nie jest zamontowany pin bez kabelka??

u mnie był pin ale bez kabelka "zakułem" kabelek w pinie i nie potrzebowałem kupować tego z opisu :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy moze ktoś z wawy lub okolic pomóc mi z odblokowaniem FIS ?? Mam jakiegos pecha :wallbash: kupilem juz 3-ci interfejs VAG i z kazdym jest cos nie tak ... jedene sie wykrywal w systemie ale nie widzial go zaden VAG, drugi byl odnajdywany ale nie czytal kontrolerów a 3-ci przyjechal z końcówka bez pinów :kox: mam juz zamontowany przełącznik a sam nie wiem kiedy uda mi sie trafic na sprawny interfejs... a do elektryka to jechac mi sie nie smiecha ... osłabił mnie pierwszy mowiac ze zrobi to za 250 zeta ... drugi dal czadu mowiac ze za dwa tygodnie bedzie mial czas na pierdoly ... na co odpowiedziaelm ze skoro pier**la to 15 minut a dla gamonia bez wiedzy to dwa tygodnie na poczytanie jak to sie robi... od co :)

Z góry dziekuje bardzo za wszelkie checi :)

SEVES thx za info.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... osłabił mnie pierwszy mowiac ze zrobi to za 250 zeta ...

podjedź do mnie zrobię Ci to za browarka :cool1: ( piję LECHA :naughty: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

FIS odblokowany, wszystko działa :)

Zamiast kabelka od Audi dałem kabelek audio cd-romu od komputera, piny spasowaly (we wtyczce nie miałem pina). Zmasowałem go do śruby przy bezpiecznikach i wszystko jest ok.

Polecam całą operacje dodawania manetki i odblokowania FISu, cały opis bardzo dobrze napisany, wszystko prosto, łatwo i przyjemnie można samemu zrobić :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Największy problem według mnie to w [b6] wyciągnięcie i wsadzenie licznika z powrotem :wink4:

ja to zrobiłem bez wyciągania licznika, kostkę wypiąłem od strony bezpieczników :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Największy problem według mnie to w [b6] wyciągnięcie i wsadzenie licznika z powrotem :wink4:

ja to zrobiłem bez wyciągania licznika, kostkę wypiąłem od strony bezpieczników :wink4:

:shocked: :shocked: :shocked:

no ladnie... to niezle zgrabnie tam sie zmiesciles :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozbierał ktoś mechanizm manetki do fisa? Rozkreciłem dzisiaj i mi się rozsypało, teraz nie bardzo wiem jak to było zlożone, może ma ktoś jakieś zdjęcia albo umie pomóc? Najlepiej jakby ktoś mógl wrzucic foto manetki ze zdjętą plastikową pokrywką tą przykręcaną na małe śruby torx to już bym widział ktory element gdzie był

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam takie pytanie ponieważ oddawałem dziś auto do wymiany manetki i odblokowania fisa i mam komputer ale nie mam tej jedynki i dwójki takiej małej czyli jak się nie mylę mierzenia spalania na danym odcinku drogi czy da się to jakoś uaktywnić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam takie pytanie ponieważ oddawałem dziś auto do wymiany manetki i odblokowania fisa i mam komputer ale nie mam tej jedynki i dwójki takiej małej czyli jak się nie mylę mierzenia spalania na danym odcinku drogi czy da się to jakoś uaktywnić?

Kolego a probowales naciskac ten przycisk od dolu na dzwigni wycieraczek? co sie dzieje kiedy go przyciskasz krotko a co jesli dlugo? Jesli dlugo to powinny Ci sie po kolei kasowac wartosci sredniego spalania, czasu i sredniej predkosci.. Jesli nie dziala to prawdopodobnie zle Ci zvagowali

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego a probowales naciskac ten przycisk od dolu na dzwigni wycieraczek? co sie dzieje kiedy go przyciskasz krotko a co jesli dlugo? Jesli dlugo to powinny Ci sie po kolei kasowac wartosci sredniego spalania, czasu i sredniej predkosci.. Jesli nie dziala to prawdopodobnie zle Ci zvagowali

No właśnie jak przycisnę długo to mi cały wyświetlacz gaśnie pewnie podjadę zęby mi to zrobili jak ma być choć w sumie można i tak jeździć bo wszytko ok pewnie jako nie odblokowali tego czy coś

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego a probowales naciskac ten przycisk od dolu na dzwigni wycieraczek? co sie dzieje kiedy go przyciskasz krotko a co jesli dlugo? Jesli dlugo to powinny Ci sie po kolei kasowac wartosci sredniego spalania, czasu i sredniej predkosci.. Jesli nie dziala to prawdopodobnie zle Ci zvagowali

No właśnie jak przycisnę długo to mi cały wyświetlacz gaśnie pewnie podjadę zęby mi to zrobili jak ma być choć w sumie można i tak jeździć bo wszytko ok pewnie jako nie odblokowali tego czy coś

podjedz podjedz, bo z tego co piszesz to owszem mozesz jezdzic ale tak jakby nie masz fisa, bo jedyna nowa wartosc ktora mozesz odczytac to spalanie chwilowe.. jesli po nacisnieciu przycisku dolnego nie kasuja Ci sie srednie wartosci..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...