Skocz do zawartości
IGNOROWANY

RS5


Gość rob

Rekomendowane odpowiedzi

Nie moze byc 500KM z prostej przyczyny... R8 V10 przestaloby byc "mocne".

Masz trochę racji.

Nowe TT RS zjada R8 z 4.2 V8, a po "c*pie" TT RS z 400 HP (nawet 460 robią już) i myślę, że R8 V10 łyknie :)

Dlatego silniki wolnossące wysokoobrotowe zamiast turbo nie mają przyszłości, jeśli RS5 będzie wolnossakiem, to za tą cenę wolałbym kupić Nissana GT-R, który łyka prawie wszystko na rynku supersamochodów, a jest tańszy od nowego M3. Aha i do setki ma 3.5 sekundy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nissan GT-R moze i lyka wszystko, ale czy to jest auto na co dzien?

Watpie :cool1:

A RS5 jest?? :tongue4: Zresztą Nissan twierdzi właśnie, że GT-R jest autem również na codzień jak i na tor w każdych warunkach. No i moim zdaniem miażdży wyglądem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RS5 na pewno bedzie... skoro jest nim RS4, RS6.

Na pewno [dla mnie] autem do jazdy na co dzien nie jest STi, czy EVO, przez niski komfort, wyciszenie... etc.

Ciekawe jaki jest Nissan... bo to, ze da sie jezdzic po miescie, czy ruszyc w trase to oczywiste, tylko jak z komfortem, np. w polskich warunkach? :tongue4:

...ale robi sie juz OT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jest w ogóle europejska wersja GT-R`a? R8 V10 to troche inna bajka myśle :cool1:

Oczywiście, że jest.

Przecież możesz GT-R'a kupić oficjalnie w salonach Nissana. Te sprzedawane z importu USA nie posiadają gwarancji na Europe i może być problem w tej kwestii.

Egzemplarze dostępne "od reki" są w Niemczech, Słowacji, na Litwie, a i w PL coś by się znalazło.

Ja namierzyłem jednego takiego fajnego w D ale cena...pisałem juz do Mikołaja i czekam na odpowiedz... :)

http://suchen.mobile.de/fahrzeuge/showDetails.html?lang=en&id=118091335&pageNumber=3&scopeId=C&sortOption.sortBy=searchNetGrossPrice&sortOption.sortOrder=ASCENDING&makeModelVariant1.makeId=18700&makeModelVariant1.modelId=49&makeModelVariant1.searchInFreetext=false&makeModelVariant2.searchInFreetext=false&makeModelVariant3.searchInFreetext=false&vehicleCategory=Car&segment=Car&siteId=GERMANY&damageUnrepaired=ALSO_DAMAGE_UNREPAIRED&export=ALSO_EXPORT&customerIdsAsString=&tabNumber=2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do tematu.

Plotki głoszą, że RS5 będzie miało swój debiut na targach motoryzacyjnych w Essen 2009 oraz, że pod maska będzie wolnossące V8, a resztę doczytajcie :)

audirs5nurburgring01.jpg

"Thanks to a tip from a well connected AUSmotive reader I have strong reason to believe Audi’s highly anticipated RS5 über-coupé will be making its debut in a bit over a month at the 2009 Essen Motor Show (28 November-6 December).

As expected, the RS5 will be powered by a normally aspirated V8. It is understood the power output from the 4163cc engine will be around 330kW (450PS) and it is likely to be labelled a 4.2 FSI HDZ. The HDZ badging loosley translates as “high rev concept” and like the RS4 before it the new RS5’s powerplant will be a free flowing high revving affair with high torque levels available from 2500rpm."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli tak jak się spodziewałem.

Czyli jesteś zawiedziony ??

To tylko ploty, a ja myślę, że będzie jakiś doładowanie.

Wnioskuje tak po 3 dotychczasowych nowych silnikach przedstawionych przez Audi w "mocnych" modelach, czyli: 3.O T (S4, S5 Cabrio), 2,5 T (Audi TT RS), V10 Bi (RS 6).

Trzeba czekać i dalej żyć spekulacjami...a i grać w Lotto :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli tak jak się spodziewałem.

Czyli jesteś zawiedziony ??

To tylko ploty, a ja myślę, że będzie jakiś doładowanie.

Wnioskuje tak po 3 dotychczasowych nowych silnikach przedstawionych przez Audi w "mocnych" modelach, czyli: 3.O T (S4, S5 Cabrio), 2,5 T (Audi TT RS), V10 Bi (RS 6).

Trzeba czekać i dalej żyć spekulacjami...a i grać w Lotto :)

Powiem szczerze, że jeśli bedzie wolnossący, to raczej będę nie tyle co zawiedziony, co mało zainteresowany kupnem takiego samochodu gdy już uzbieram te 400 tys zl. Za tą sumę, a nawet mniejszą kupię Nissana GT-R.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli tak jak się spodziewałem.

Czyli jesteś zawiedziony ??

To tylko ploty, a ja myślę, że będzie jakiś doładowanie.

Wnioskuje tak po 3 dotychczasowych nowych silnikach przedstawionych przez Audi w "mocnych" modelach, czyli: 3.O T (S4, S5 Cabrio), 2,5 T (Audi TT RS), V10 Bi (RS 6).

Trzeba czekać i dalej żyć spekulacjami...a i grać w Lotto :)

Powiem szczerze, że jeśli bedzie wolnossący, to raczej będę nie tyle co zawiedziony, co mało zainteresowany kupnem takiego samochodu gdy już uzbieram te 400 tys zl. Za tą sumę, a nawet mniejszą kupię Nissana GT-R.

Rozumiem.

Zależy też kiedy będziesz miał odpowiednią kwotę (uwzględnij proszę zmianę wartości pieniądza w czasie) :)

Nissan GT-R jest dobrą propozycją. Auto gwarantuje znakomite osiągi, wygląd za rozsądną cenę w stosunku do innych aut o porównywalnych (seryjnych) osiągach.

Życzę szybkiego zbierania i owocnych zakupów :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...