Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL] Turbosprężarka Gtb1756vk do 1,9 TDI


Jarol

Rekomendowane odpowiedzi

juby_p ja mam skręcaną z kolektorem z AGR :D nawet ciekawy jest bo ma bardzo krótkie kanał o dosyc dużym przekroju (tak mi się wydaje) co może się przełożyc na reakcję na gaz docelowo chciał bym żeby to wyglądało jak tutaj :D sorry za tyle linków :PZapodaj.Net - Darmowy hosting zdjęć i obrazków bez rejestracji! - 14aa619e7afda.jpg

Daniel Darek w niedziele prowadzi laboratorium spawalnicze u siebie próbujemy na różne sposoby :D

Krótsza droga z cylindra do turbo niekoniecznie wpłynie na reakcje na gaz pozytywnie. Można by długo dyskutować tylko ze dyskusja będzie oparta tylko na tezach, trzeba by robić jakieś symulacje komputerowe żeby je potwierdzić bądź nie. Pewnie większy wpływ na reakcje na gaz maja zdrowe pompki i prawidłowo przerobiona i wystrojona turbina.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rację pompki to podstawa! Do naszych potrzeb jeden czy drugi będzie spoko bo i tak pewnie tego nie odczujemy. Najpierw robię tak założę i zobaczę czy dobrze jest geometria przerobiona jeśli będzie smigac dobrze wszystko to się pomyśli o jakimś lepszym rozwiązaniu. Pewnie jak każdy dojdę do swojego rozwiązania :D po wielu próbach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tutaj sprzedawana gtb 2260vk na allegro:P

Zdjęcie poniżej jak spawanie wychodzi:P ( żenada )

http://img812.imageshack.us/img812/691/img0643lk.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tutaj sprzedawana gtb 2260vk na allegro:P

Zdjęcie poniżej jak spawanie wychodzi:P ( żenada )

http://img812.imageshack.us/img812/691/img0643lk.jpg

Pokaż mi spawanie żeliwa na gorąco metodą elektrodową w bardziej estetycznie wyglądającej formie ?

Nie wiem jak to wykonasz ale chętnie zobaczę, oczywiście żeby wytrzymało to tyle co spawanie elektrodą, w tej turbinie nie musisz mieć żadnej podpory - przetestowałem 120 tyś km w 4bucie z różnymi przygodami po drodze i zero pęknięć !

Pospawasz ŁADNIE ale nieskutecznie, migomat-em to sobie możesz pospawać ale jak z wytrzymałością ?

Zwykła elektroda kosztuje około 0.50 gr ta którą stosujemy do żeliwa kosztuje 9 zł, więc mówi to za siebie...

Pamiętaj że z pięknego talerza jeszcze nikt się nie najadł... :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchaj spawanie spawaniem ale mógł chociaż to oszlifowć żeby estetycznie wyglądało a nie mieć nasmarkane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat Ojciec mojego kumpla na co dzień spawa i czasami widzę jak to u niego wygląda. Osobiście twierdzę że wygląda to mega druciarsko taka turbina:hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to ma działać a nie wyglądać :decayed:

dla mnie tez liczy sie zeby to było praktryczne. nikt pod maske zagladac mi nie bedzie:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba ładnie się wychylać żeby zobaczyć spaw gdy turbo jest na silniku... cóż mogę powiedzieć -Jedni lubią jak im kwiatki pachną a kolejni jak im nogi śmierdzą :D:banan:

Ja wolę aby to spełniało swoje zadanie a nie pięknie wyglądało...

Chętnie wyśle do Ciebie taki pospawany kolektor a Ty go oszlifujesz :) aby nie wyglądał DRUCIARSKO :)

Nie wiem czym wykonasz szlifowanie...bo fizycznie nie jest to łatwe ze względu na "zakamarki"

Spawanie elektrodą wytwarza bardzo dużo tz "szlaki" która nie wygląda zbyt pięknie... ale jak dla mnie mało istotne - MA FUNKCJONOWAĆ a nie wyglądać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niech tylko ziomek podjedzie cykne fotkę i Ci pokaże że może ładnie wygladac i jezdzić. Auto po przeróbce ma nalatane ok 70tyś i nie Tylko Ty potrafisz spawac bo jest wielu fachowców co na co dzień sie tym trudnią i potrafią ładnie to zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy piszę że tylko ja potrafię spawać żeliwo ? skoro nie masz argumentów to nie atakuj bo ja tylko odpowiadam jak sprawa wygląda... a Ty na siłe chcesz udowodnić że gów.. wiem i w d*p.e byłem...

Jeżeli ktoś spawa tigiem, magiem to nic dziwnego że spaw wygląda inaczej, elektroda z natury jest BRUDNA !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra z tym spawaniem że potrafisz to źle się zwróciłem ( takie czytanie na szybkiego z telefonu) co do spawanie to przykładem jest to i spawane elektrodą w schludnym wykonaniu wykonaną przez kolegę z tego forum.

IMAG0524.jpg

IMAG0525.jpg

IMAG0526.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam taką też mam :P no Piotruś ładnie spawa i to nawet grube EGT wytrzymuje (odpukać tfu tfu)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętaj ze 2260n ma 2 rodzaje wyjscia na wydech

a masz może namiary na numery tych uszczelek :D bo tak szybko składało moje się auto że zapomniałem uszczelki o dziwo po 2 dniach pałowania bez nie ma przedmuchu :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...