Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 1Z] Stan silnika w mojej a4


mati101086

Rekomendowane odpowiedzi

Tak od siebie dodam.

1Z to najlepsze TDi jakie mialem okazje miec. To genialny silnik... kwintesencja inzynierskiej mysli technicznej. Smiem twierdzic, ze juz nigdy lepszego silnika zadna fabryka nie wypusci.

przeciez wszystkie silniki 1,9 tdi az po BKE VW to ta sama kwintesencja :cool1: z grubsza - roznia sie turbina i systemem zasilania paliwem[br]Dopisany: 26 Sierpień 2011, 08:03_________________________________________________

a odnosnie czarnego weza po lewej stronie na tej fotce http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/571209845a26af29.html mechanik powiedzial mi wczoraj ze nie powinno byc w nim oleju i znowu pojawil sie metlik w glowie :shocked:

olej w dolocie zawsze sie bedzie pojawial. pochodzi z turbiny oraz z ukladu odp0wietrzania silnika.[br]Dopisany: 26 Sierpień 2011, 08:05_________________________________________________faktycznie na fotografii wyglada na niepolaczone sterowanie zaworem N75.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie bo sam go odlaczylem jak odkrecalem weze :) zaraz sie wezme za wyciaganie go i czyszczenie a jak wpadnie troche gotowki to zakupie nowy n75. Logi bym i zrobil ale gdzies zapodzialem kabel :confused4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystko ok pomyj wszystkie węże odkręć IC wyczyść go dobra będzie nafta będzie później lepsze chłodzenie. dopatrzyłem się jednej rzeczy kabel elektro sprzęgła sprężarki masz chyba nie zaizolowany :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli mam wyciagnac caly IC i go wyczyscic ? w sumie moze to cos da bo wlasnie z weza ktory idzie do IC po odkreceniu wyplynelo troche tego oleju http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/b31ea61b92e05c4d.html wiec napewno IC bedzie zawalony olejem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy czy silnik AHU to jest to samo co 1Z??

Praktycznie tak... AHU to taki nowszy 1Z... technologicznie i konstrukcyjnie to samo.

Roznią się tym ze AHU jest wyposazony w koło dwumasowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy czy silnik AHU to jest to samo co 1Z??

Praktycznie tak... AHU to taki nowszy 1Z... technologicznie i konstrukcyjnie to samo.

Roznią się tym ze AHU jest wyposazony w koło dwumasowe.

nie zawsze ahu ma dwumas.Ale ma 16 bitowca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:confused4: :confused4: o cholera a jak koledzy sprawdzić czy mój ahu ma dwumasę pewnie u mechanika?? A oco chodzi z tym 16 bitowcem?? dzięki za podpowiedź
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ecu(komputer) jest 16 bitowy.Ale ty raczej juz dwumas bedziesz mial,wiem ze poczatkowe ahu nieraz nie mialy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwumas około 1500 zł

+sprzęgło komletne koło 700 zł + robocizna :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwumas około 1500 zł

+sprzęgło komletne koło 700 zł + robocizna :cool1:

skad Ty masz takie ceny .... u forumowych sprzedawcow odpowiedznio ~1100 + ~500 zł ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skad Ty masz takie ceny .... u forumowych sprzedawcow odpowiedznio ~1100 + ~500 zł ...

napisałem około więc zależy czy będzie brał w sklepie czy naprzykład od Toma77 :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra odkopie swój stary temat gdyz nie chce zakladac kolejnego.

Wiec tak zacytuje swoje pytanie ktore zadalem w temacie na temat lejacych wtryskow. Jakis uzytkownik potwierdzil ze to moga byc lejace wtryski lecz wczoraj po zrobieniu 200km na trasie zauwazylem jeszcze inne objawy

witam u mnie tez zastanawiam sie nad tym czy wtryski nie leja czasami mam mianowicie nastepujace objawy.

-Samochod podczas odpalania gdy jest zimny puszcza chure czarnego dymu.

- Nie wazne czy silnik zimny czy cieply, nie wazne czy go przegonie zeby wydmuchac sadze zostawia pod wydechem czarna plame taka jakby z sadza czy coc

- Podczas jazdy ze stala predkoscia puszcza takie jakby czarne bąki, nie dymi naczarno podczas gwaltownego przyspieszania

- i lapie tryb awaryjny bynajmniej tak mi sie wydaje gdyz np rozedzam sie i nagle 120km/h pedal w podloce a samochod nie przyspiesza

a te inne objawy a raczej objaw to taki ze gdy zaczynam delikatnie przyspiesza a zadziej pofczas jazdy stala predkoscia zamula auto na doslownie mniej niz sekunde i puszcza dzieje sie tak za kazdym razem podczas nie zbyt gwaltownego przyspieszania i na kazdym biegu

Moze to jednak nie problem z wtryskami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra odkopie swój stary temat gdyz nie chce zakladac kolejnego.

Wiec tak zacytuje swoje pytanie ktore zadalem w temacie na temat lejacych wtryskow. Jakis uzytkownik potwierdzil ze to moga byc lejace wtryski lecz wczoraj po zrobieniu 200km na trasie zauwazylem jeszcze inne objawy

witam u mnie tez zastanawiam sie nad tym czy wtryski nie leja czasami mam mianowicie nastepujace objawy.

-Samochod podczas odpalania gdy jest zimny puszcza chure czarnego dymu.

- Nie wazne czy silnik zimny czy cieply, nie wazne czy go przegonie zeby wydmuchac sadze zostawia pod wydechem czarna plame taka jakby z sadza czy coc

- Podczas jazdy ze stala predkoscia puszcza takie jakby czarne bąki, nie dymi naczarno podczas gwaltownego przyspieszania

- i lapie tryb awaryjny bynajmniej tak mi sie wydaje gdyz np rozedzam sie i nagle 120km/h pedal w podloce a samochod nie przyspiesza

a te inne objawy a raczej objaw to taki ze gdy zaczynam delikatnie przyspiesza a zadziej pofczas jazdy stala predkoscia zamula auto na doslownie mniej niz sekunde i puszcza dzieje sie tak za kazdym razem podczas nie zbyt gwaltownego przyspieszania i na kazdym biegu

Moze to jednak nie problem z wtryskami

Cześć

Przyczyn może być kilka :) jak już pewnie wiesz bez logów Ciężko powiedzieć coś sensownego, aczkolwiek u mnie było podobnie ostatnio - okazało się, że wężyki paliwowe były pozatykane ( pewnie woda zamarzła... ) co prawda czasami pojawia się leciutkie kołysanie mocą ale tutaj szukałbym winowajcy w N75 ( przynajmniej u mnie :) )

Być może u Ciebie będzie podobnie a może będzie to zupełnie co innego :tongue4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

logi to nie problem tylko pogoda gdyz zasypane drogi sa i nie ma szans by je bezpiecznie wykonac :confused4: jedynie logi statyczne. Napewno pojde zobaczyc co tam pod maska sie dzieje. A czy moze byc to problem z przeplywka ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może być jak najbardziej, możliwe, że czasem mierzy gorzej a czasami lepiej i dlatego czujesz falowanie mocy... może być stary lub przypchany filtr paliwa i ciężko mu pociągnąć ropkę itd :) przyczyn może być sporo niestety :disgust:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobra zaczne od czyszczenia przeplywki bo z tego co pamietam ktos kiedys patrzac na moje logi mi sugerowal wlasnie ten zabieg :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko myj ją "bezdotykowo" :naughty: niektórzy mówią, żeby pędzelkiem potraktować ale wydaje mi się, że przy technologi jaka jest tam zastosowana to chybiony pomysł...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...