Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AHU] Jak dorezać spryskiwacze lamp


mcm

Rekomendowane odpowiedzi

elegancko to wygląda, ja też mam już zrobione, tylko prwy sprysk mi coś nie chula, chyba ma jakąś nieszczelność :wallbash:, będę musiał to jeszcze wybadac :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

elegancko to wygląda, ja też mam już zrobione, tylko prwy sprysk mi coś nie chula, chyba ma jakąś nieszczelność :wallbash:, będę musiał to jeszcze wybadac :good:

bo masz chyba zle waz podpiety do prawego idzie dlugi wezyk od rozdzielnika do lewego zas krotki kikut

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

własnie to już przerobiłem i założyłem trójnik tak że do każdego sprysku jest taki sam wąż i dalej d*pa, myślę że jest nieszczelny i to może być przyczyną :kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe, na szczęście nie mam żadnego elementu do lakierowania...

dobierz farbe pod kolor nadwozia , niech Ci nabja w puszke spray, kup podklad troche papieru sciernego, i klar.

Zaslepke matujesz, ale dosc delikatnie by grubych rys nie bylo, wiec papier musi byc o delikatnej gradacji, odtluszczasz, czekasz az odparuje to czym odtlusciles. Jedziesz kilkoma warstawami podkladu w odstepach kilkuminutowcyh tak by ci nie zaciekl. Jak przeschnie kladziesz kilka warstw lakieru wlasciwego czekasz az delikatnie podeschnie i jedziesz po nim kilka warstw klaru. Czekasz minimum dobe az ladnie wyschnie i juz :good:. Wazne zeby nie narobic zaciekow. :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:good: :good: Świetnie wykonana robota mrogal extra wyszły tobie te spryskiwacze :shocked: :hi:sam zastanawiam się nad montażem do mojego paska tylko ja chce orginały ale zaślepki myslałem że sa gruntowane i pomalowane juz pod kolor nadwozia hmm czyli trza malować piękna robota jestem pod wrażeniem :rolleyes:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:good: :good: Świetnie wykonana robota mrogal extra wyszły tobie te spryskiwacze :shocked: :hi:sam zastanawiam się nad montażem do mojego paska tylko ja chce orginały ale zaślepki myslałem że sa gruntowane i pomalowane juz pod kolor nadwozia hmm czyli trza malować piękna robota jestem pod wrażeniem :rolleyes:

dzieki, juz mozna kupic pod kolor :good: poszukaj na allegro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czesc, zamontowałem sobie spryski ori z audi i mam problem bo raz działa jeden, raz drugi a czasem zadziałaja oba.. wiecie moze jaka jet tego przyczyna?

witam może jeden jest uszkodzony? a powiedz jak podłączyłeś elektrykę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystkie sa sprawne, podłaczylem sie do pompki do spryskiwaczy szyb. W sumie dziwne bo przed chwila bylem i działały oba.. Dziwne to wszystko. Samo sie naprawiło chyba.

Może nie masz wystarczajaco dużo płynu żeby wytworzyc odpowiednie cisnienie, u mnie jak jest zbyt mało płynu to spryski tez sie nie otwierają

Też mam ori dorabiane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Chce zalozyc sobie xenony a co za tym idzie spryskiwacze leflektorow.

Znalazlem na allegro taki zestaw => http://www.allegro.pl/item784615669_xenon_hid_nowe_spryskiwacze_reflektorow_kpl.html

i mam kilka pyt:

1.) jak w orginale odpala sie spryskiwacze leflektorow? czy razem ze spryskiwaczami szyb czy osobno?

2.) Mam sedana i mam wizje zalozyc przelacznik wycieraczek od avanta czy podejdzie do sedana?

3.) Montowal juz ktos taki zestaw?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witaj zestaw jest idealny .musisz dokupić troszkę więcej przewodu bo jest za mało ,i dorobić mocowanie dysz spryskiwaczy z jakiejś blachy najlepiej ,otwory w zderzaku robiłem frezarką ręczną ,poradzisz sobie wiem bo sam mam taki od 2 tygodni.podłączenie fabryczne jest takie ze po ok 3 sek po przytrzymaniu sprysku szyby przedniej wysuwają się spryskiwacze lamp,a tu masz jak to wszystko podłączyć

demontujesz osłonę pod kierownicą na wprost mamy skrzynkę przekaźnikową a w niej przekaźnik o numerze 377, wyciągasz go w podstawce tego przekaźnika brakuje 3 styków. Styki są numerowane od 1 do 18. Musimy mieć odpowiednie styki do przekaznika

dokładamy styk numer 9 - kabelek od tego styku prowadzimy do do styku gniazda bezpiecznika od świateł to jest nr 20

dokładamy styk numer 6 - kabelek od tego styku prowadzimy i łączmy ze stykiem "+" pompki wysokiego ciśnienia

dokładamy styk numer 15 - kabelek od tego styku prowadzimy do skrzynki bezpiecznikowej do wolnego miejsca w skrzynce bezpieczników

7. drugie wolne miejsce pod bezpiecznik także uzupełniamy stykiem i prowadzimy kabel do zacisku 30 (zasilanie) widocznego na spodzie skrzynki przekaźnikowej

8. drugi kabelek z pompki łączymy do masy (na pompce są oznaczone styki jako "+" i "-" - nie pomylić).

10. W miejsce po przekaźniku 377 zakładamy przekaźnik o numerze 389

i to wszystko.pozdrawiam :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ten sam zestaw zamontowany u siebie i jest ok, tak jak poprzednik napisał trzeba dorobić mocowanie z blachy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oki...

a jak z pompka? wysiagam ta stara ze zbiorniczka i zaklada ta z zestawu ze spryskiwaczami czy zakladam osobny zbiorniczek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...