Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AHH] Brak połączenia z komputerem


seb-k

Rekomendowane odpowiedzi

Witam - mam pytanie odnośnie auta, które dzisiaj oglądałem (chcę kupić) - 1,9 TDI AHH , 2000 r.

Podłączyłem się VAGCOMem 3 i podczas wykonywania testu połączenia wyświetliło coś w stylu "inferface status: 3 - not found" - próbowałem kilka razy, nawet kablem z pinami i ciągle to samo. Na innych autach łaczy się bez problemu.

Dodatkowo non stop świeciła się w centalnym wyświetlaczu kontrolka - ZNAK KÓŁKA na przemian z kontrolką braku paliwa. Sprzedający powiedział, że to świeci się kontrolka klocków hamulcowych ale nie wie dlaczego bo ostatnio wymieniał. Radio Audi nie działało - nie włączało się.

Czy potraficie jakoś wytłumaczyć to zachowanie?

W szczególności zastanawia mnie ten brak połaczenia z komputerem. Aha... i jeszcze jedno - na bloku silnika znalazłem jakiś napis kredą - ale nic z niego nie zrozumiałem (wymieniany silnik?)

Czy tu chodzi o to , że powinienem mieć CAN? Wiem że do nowszych aut stosowany jest CAN a to auto w numerze VIN w pozycji roku modelowego miało 1-kę - wszystkie poprzednie miały Z. Ale to i tak dziwne bo na spocie VAGowałem Avanta z 2003 i działało :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK , dzięki ;) - radio na pewno jest źle podłączone bo nie działa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszesz "radio AUDI'. Trudno żeby było źle podłączone do org. instalacji. Chyba że ktoś zrobił zamianę na mniej atrakcyjny model lub jest włożone " na sztukę". Istnieje jeszcze możliwość braku zasilania - bezpiecznik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co zauważyłem wyjęta jest też kieszeń zmieniarki w bagażniku -

ps. radio Audi Concert, kompletny brak reakcji na przycisk, może bezpiecznik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co zauważyłem wyjęta jest też kieszeń zmieniarki w bagażniku -

ps. radio Audi Concert, kompletny brak reakcji na przycisk, może bezpiecznik

sprawdz ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawa zamknięta - auto sprzedane (ale mi nie żal ;) ... ta kreda na bloku silnika)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doradzcie mi,bo dziś pierwszy raz w życiu próbowałem Vagowac i cały czas mam napis :

Interface status=5

Interface not ready

Possible reasons :

-Incorrect COM port selected

-Interface not plugget in

-Ignition not turned on

-K-line Stuck

For more details use test on Options Screen

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest dużo postów na ten temat. ale ogólnie to trzeba wejść w w vagu w options i tam zmniniać posrty ( od 1 do 4) i robić test. Powinno sie pokazać . coś w stylu "Interface status ok". Tylko zwrócić uwage trzeba czy przy tym napisie pojawia się ikonka " i " cy może trójkącik z wykrzyknikiem. bo jeśli to drugie to trzeba wejść w Menadżera urządzeń i tam zmienić post na jakiś wolny od 1 do 4. to jest w adaptacjach : menadżer urządzeń>>>>porty com>>> tam bedzie gdzieś adaptacje i należy zmianić. Jest to tak opisane na ile pamiętam, jeśli nie dasz rady to wysle Ci krok po kroku ale będe musiał zobaczyć w laptopie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No własnie w tym problem,że zmieniałem w VAG-u te porty i na Porcie 3 był taki napis w rodzaju "Interface status ok" ale nie jestem pewny co do ikonki przy nim.Następnym razem zwrócę na to uwagę.

Może to przez Vistę i trzeba uruchomić program w trybie zgodności z XP ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety obecnie kupując laptopa nie ma możliwości zakupu z XP. Może Servis Pack 1 do Visty rozwiąże problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety muszę i chcę być legalny więc instalacja XP odpada,bo to dodatkowe koszty 300zł.Mam legalnego XP-ka ale na komputerze domowym ale licencja jest na jeden komputer.Jak dalej będą problemy z komunikacją w laptopie to chyba rozwinę przedłużacz i podłączę PC-ta z monitorem na tylnym siedzieniu w A4 :tongue4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety muszę i chcę być legalny więc instalacja XP odpada,bo to dodatkowe koszty 300zł.Mam legalnego XP-ka ale na komputerze domowym ale licencja jest na jeden komputer.Jak dalej będą problemy z komunikacją w laptopie to chyba rozwinę przedłużacz i podłączę PC-ta z monitorem na tylnym siedzieniu w A4 :tongue4:

sory za OT, ale to moze sie przyda.

wiem ze w pierwszych sprzedawanych vistach byla w licencji informacja ze licencja na viste jest jednoczesnie licencja na wszystkie mozliwe windowsy "wstecz" czyli starsze niz zakupiona vista. trzeba poczytac w warunkach Twojej licencji bo moze sie okazac ze mozesz calkiem legalnie przesiasc sie na XPka... chyba ze to dotyczylo tylko wersji BOX a nie OEM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem dlaczego macie problemy w zestawieniu vista + vag

Wszystko ładnie działa i 3.11 i 7.04

Było juz troszke postów na ten temat i podane rozwiązanie.Wystarczy poczytać.

Vag na viscie śmiga az miło :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety mimo uruchamiania w trybie zgodności z XP i uruchamiania jako Administrator nadal VAG mi się nie łączy z autemi.Nadal mam napis :

Interface status=5

Interface not ready

Possible reasons :

-Incorrect COM port selected

-Interface not plugget in

-Ignition not turned on

-K-line Stuck

For more details use test on Options Screenter

Przy teście połączenia mam napis Interface status OK ale jest ten żółty trójkącik z wykrzyknikiem w środku. Czy oznacza to,że mam porty żle ustawione ??[br]Dopisany: 06 Marzec 2008, 13:21 _________________________________________________Zrobiłem tak jak mówił kantor8 - w menadzerze urządzeń zmieniłem w adaptacji na port 1 i teraz zaczyna mi się łączyc.

Więc zaczynam pracę na VAG-u.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...