Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

B8 TrOOOOp

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

ja u siebie mam eu4+ i mam dpf, jesli to Ci w czyms pomoze,

zrob fote i bedziemy wiedziec wiecej

Gabriel,

Masz jakiś problem z dpfem u siebie?

Czy już może jest out?

mam go caly czas,

zadnego problemu nigdy z nim nie mialem

Edytowane przez _Gabriel_

  • Odpowiedzi 34,8 tys.
  • Wyświetleń 2,4 mln.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowano

Panowie, nr do wróżki ściągającej klątwy potrzebuje! trzecia szyba w tym roku mi pękła!! masakra jakaś. 2x Ducato, a teraz Fiorino.

Opublikowano

Tzn, w tym roku, ze od stycznia? :D

Mi tez wlasnie w audi pekla a wymieniana byla jakies pol roku temu :|

Opublikowano

Tzn, w tym roku, ze od stycznia? :D

Mi tez wlasnie w audi pekla a wymieniana byla jakies pol roku temu :|

dokładnie. Trzecia od stycznia.

Opublikowano

Tzn, w tym roku, ze od stycznia? :D

Mi tez wlasnie w audi pekla a wymieniana byla jakies pol roku temu :|

dokładnie. Trzecia od stycznia.

Uuu... Tutaj to faktycznie szaman potrzebny.

Opublikowano

mam pytanie odnośnie grzanych foteli,teraz jeśli jadą dwie osoby i jest włączone podgrzewanie to po zakończeniu jazdy i przy ponownym uruchomieniu silnika pamięta tylko fotel kierowcy a fotel pasażera zostaje wyłączony, pytam ponieważ latem zmieniałem fotele i panel klimy i nie wiem czy tak ma być czy coś źle zakodowałem, dodam że nie mam żadnych błędów :hi:

Opublikowano

mam pytanie odnośnie grzanych foteli,teraz jeśli jadą dwie osoby i jest włączone podgrzewanie to po zakończeniu jazdy i przy ponownym uruchomieniu silnika pamięta tylko fotel kierowcy a fotel pasażera zostaje wyłączony, pytam ponieważ latem zmieniałem fotele i panel klimy i nie wiem czy tak ma być czy coś źle zakodowałem, dodam że nie mam żadnych błędów :hi:

U mnie gdy włącze obydwa fotele to po ponownym uruchomieniu jest tak samo ale grzać zaczyna dopiero jak wykryje że na nim siedzisz.

Opublikowano

mam pytanie odnośnie grzanych foteli,teraz jeśli jadą dwie osoby i jest włączone podgrzewanie to po zakończeniu jazdy i przy ponownym uruchomieniu silnika pamięta tylko fotel kierowcy a fotel pasażera zostaje wyłączony, pytam ponieważ latem zmieniałem fotele i panel klimy i nie wiem czy tak ma być czy coś źle zakodowałem, dodam że nie mam żadnych błędów :hi:

U mnie gdy włącze obydwa fotele to po ponownym uruchomieniu jest tak samo ale grzać zaczyna dopiero jak wykryje że na nim siedzisz.

pewnie mam źle zakodowane, trzeba będzie poszukać

Opublikowano

mam pytanie odnośnie grzanych foteli,teraz jeśli jadą dwie osoby i jest włączone podgrzewanie to po zakończeniu jazdy i przy ponownym uruchomieniu silnika pamięta tylko fotel kierowcy a fotel pasażera zostaje wyłączony, pytam ponieważ latem zmieniałem fotele i panel klimy i nie wiem czy tak ma być czy coś źle zakodowałem, dodam że nie mam żadnych błędów :hi:

U mnie podobnie, po ponownym uruchomieniu przewaznie grzeje tylko kierowca, ale czasami tez oba wiec nie wiem od czego to zalezy.

Opublikowano

Jesli ustawimy na grzanie poz. np.3 to taka sama wartośc mamy przy ponownym wsiadaniu

Fotele posiadaja czujniki zajecia, wiec jesli ktos siedzi to mata grzeje i nie ma innej opcji

Oczywiscie przy dokładaniu grzanych foteli trzeba pod to zrobic instalacje :wink:

Opublikowano

ja u siebie mam eu4+ i mam dpf, jesli to Ci w czyms pomoze,

zrob fote i bedziemy wiedziec wiecej

Gabriel,

Masz jakiś problem z dpfem u siebie?

Czy już może jest out?

mam go caly czas,

zadnego problemu nigdy z nim nie mialem

Podpiąłem się dzisiaj do kompa, niestety DPF jest. Stopień zapełnienia prawie maksimum :facepalm: -> muszę go niedługo wypalić, bo się zapcha ;)

Opublikowano

tak z ciekawosci, jak to sprawdziles(ze prawie maksimum)?

Opublikowano

tak z ciekawosci, jak to sprawdziles(ze prawie maksimum)?

Byłem dzisiaj w warsztacie na pełnej diagnostyce komputerowej sterowników i pokazał się błąd sterownika DPF, więc mechanik poszedł głębiej w program i wykazało ile filtr ma gramów sadzy w sobie.

Jest zapchany prawie na maxa ( niewiele mu brakuje do 100% zapełnienia ). Trzeba na dniach go wypalić serwisowo.

Opublikowano

nie ma czegos takiego jak sterownik DPF'a. swieca Ci sie jakies kontrolki na desce?
ile gramow mial zapelnienia?
jaki byl blad?

Edytowane przez _Gabriel_

Opublikowano

mam pytanie odnośnie grzanych foteli,teraz jeśli jadą dwie osoby i jest włączone podgrzewanie to po zakończeniu jazdy i przy ponownym uruchomieniu silnika pamięta tylko fotel kierowcy a fotel pasażera zostaje wyłączony, pytam ponieważ latem zmieniałem fotele i panel klimy i nie wiem czy tak ma być czy coś źle zakodowałem, dodam że nie mam żadnych błędów :hi:

U mnie podobnie, po ponownym uruchomieniu przewaznie grzeje tylko kierowca, ale czasami tez oba wiec nie wiem od czego to zalezy.

masz ori czy też dokładałeś?

Jesli ustawimy na grzanie poz. np.3 to taka sama wartośc mamy przy ponownym wsiadaniu

Fotele posiadaja czujniki zajecia, wiec jesli ktos siedzi to mata grzeje i nie ma innej opcji

Oczywiscie przy dokładaniu grzanych foteli trzeba pod to zrobic instalacje :wink:

wszystko się zgadza, jeśli wsiadam sam to rozumiem nie powinno uruchomić grzania pasażera, mnie zastanawia fakt że przy ponownym uruchomieniu auta jeśli jest zajęty fotel pasażera to włącza mi się tylko grzanie kierowcy

Opublikowano

nie ma czegos takiego jak sterownik DPF'a. swieca Ci sie jakies kontrolki na desce?

ile gramow mial zapelnienia?

jaki byl blad?

Kontrolka jeszcze się nie świeci.

Ilość gramów i kod błędu -> wypisane na kartce, ale kartka została w serwisie. Będę tam niedługo ponownie, to sobie przepiszę obie wartości i podeślę.

Opublikowano

nie ma czegos takiego jak sterownik DPF'a. swieca Ci sie jakies kontrolki na desce?

ile gramow mial zapelnienia?

jaki byl blad?

Kontrolka jeszcze się nie świeci.

Ilość gramów i kod błędu -> wypisane na kartce, ale kartka została w serwisie. Będę tam niedługo ponownie, to sobie przepiszę obie wartości i podeślę.

w takim razie zadnego wypalania serwisowego, tylko jedz na autostrade - 4ty bieg, obroty 2200rpm i sie kawalek przejedz - dopiero jak to nie pomoze, to wtedy wypalanie serwisowe

skoro kontrolka sie nie swieci to na jakiej podstawie serwis diagnozuje zapelnienie 100%?

Edytowane przez _Gabriel_

Opublikowano

dobrze Gariel mówi, w tym silniku nie ma procentowego wskaźnika zapełnienia filtra jedynie wskazanie gramów sadzy oraz w mililitrach liczona objętość pyłu olejowego. Przeleć się autostradą i będziesz widział poprawę jezeli nie to wypalanie serwisowe.

Opublikowano

nie ma czegos takiego jak sterownik DPF'a. swieca Ci sie jakies kontrolki na desce?

ile gramow mial zapelnienia?

jaki byl blad?

Kontrolka jeszcze się nie świeci.

Ilość gramów i kod błędu -> wypisane na kartce, ale kartka została w serwisie. Będę tam niedługo ponownie, to sobie przepiszę obie wartości i podeślę.

w takim razie zadnego wypalania serwisowego, tylko jedz na autostrade - 4ty bieg, obroty 2200rpm i sie kawalek przejedz - dopiero jak to nie pomoze, to wtedy wypalanie serwisowe

skoro kontrolka sie nie swieci to na jakiej podstawie serwis diagnozuje zapelnienie 100%?

Dzięki -> spróbuję go jeszcze przegonić po A4 i potem sprawdzimy w serwisie, czy się wypalił, czy też dalej jest zapełniony.

Co do diagnozy, to przecież da się to sprawdzić poprzez komputer serwisowy. Ja się na tym zbytnio nie znam, ale widziałem, że komp dokładnie pokazał stopień zapełnienia filtra DPF. Czyli jest to możliwe do sprawdzenia, tylko trzeba mieć do tego właściwy kabel i oprogramowanie.

dobrze Gariel mówi, w tym silniku nie ma procentowego wskaźnika zapełnienia filtra jedynie wskazanie gramów sadzy oraz w mililitrach liczona objętość pyłu olejowego. Przeleć się autostradą i będziesz widział poprawę jezeli nie to wypalanie serwisowe.

OKI, dzięki za podpowiedź.

Zgadza się -> procent zapełnienia sobie sam policzyłem, bo o ile dobrze usłyszałem i zapamiętałem, to gramów sadzy było 17,9 g lub też 179 g ( głowy nie daję za tą wartośćbo mogłem tutaj coś źle zapamiętać i przeinaczyć wartość ).

Opublikowano

179 to niemożliwe a 17 to nie jest dużo.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.