Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

B8 TrOOOOp

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

179 to niemożliwe a 17 to nie jest dużo.

wlasnie, 17g to nie jest duzo, kontorlka sie zapalca przy okolo 25g przy i to jest chyba 60%

poprawcie mnie jak cos pokrecilem

Edytowane przez _Gabriel_

  • Odpowiedzi 34,8 tys.
  • Wyświetleń 2,4 mln.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowano

179 to niemożliwe a 17 to nie jest dużo.

Przy 17g to Ci nawet VCDS procedury wypalania nie uruchomi. Przynajmniej tej na postoju.

179 to niemożliwe a 17 to nie jest dużo.

wlasnie, 17g to nie jest duzo, kontorlka sie zapalca przy okolo 25g przy i to jest chyba 60%

poprawcie mnie jak cos pokrecilem

Coś koło tego. VCDS pozwala wypalić na postoju pomiędzy 30 a 40g a powyżej 40 do około 50 w czasie jazdy. Powyżej 50 to kubeł.

Opublikowano

ah.... jak my sie rozumiemy :decayed::decayed:

Opublikowano

No to ja coś przekręciłem ( nie patrzyłem i nie słuchałem uważnie, bo byłem zajęty innym tematem ).

Ale sprawdzę i dam znać co i jak w temacie.

Opublikowano

179 to niemożliwe a 17 to nie jest dużo.

Przy 17g to Ci nawet VCDS procedury wypalania nie uruchomi. Przynajmniej tej na postoju.

179 to niemożliwe a 17 to nie jest dużo.

wlasnie, 17g to nie jest duzo, kontorlka sie zapalca przy okolo 25g przy i to jest chyba 60%

poprawcie mnie jak cos pokrecilem

Coś koło tego. VCDS pozwala wypalić na postoju pomiędzy 30 a 40g a powyżej 40 do około 50 w czasie jazdy. Powyżej 50 to kubeł.

jak uruchomic procedure na postoju wypalania :D

i gdzie sprawdzic zasadzenie ?? :D

Opublikowano

soot mass measured,
soot mass calculated
oil ash

Opublikowano

Ja ogólnie uważam, że dpf w B8 to nie jest coś, czym trzeba się martwić i kombinować jakieś awaryjne wypalanki. Jeśli w silniku nie ma żadnych błędów, które blokują normalne wypalanie, to można o dpf-ie zapomnieć.

Ganianie auta po autostradach też nie ma sensu.

Edytowane przez Hohe

Opublikowano

179 mogło Ci pokazać ale oil ash liczone w ml. i to jest normalny wynik zapełnienia dla auta z przebiegiem ok 200-250k

Opublikowano

0,57 jest graniczna wartosc dla pylu olejowego, wiec o ile nie robil frytek to takiej wartosci nie mial :wink:

Edytowane przez _Gabriel_

Opublikowano

179 mogło Ci pokazać ale oil ash liczone w ml. i to jest normalny wynik zapełnienia dla auta z przebiegiem ok 200-250k

Jakbyś zgadł...

Ma przebieg 259k km...

Pytanko: 179 ml oil ash to jest ok, czy trzeba coś kombinować z wypalaniem?

Ile wg Ciebie jeszcz tych ml może przyjąć?

Opublikowano

nie jestes w stanie uzyskac takiej wartosci pylu olejowego

Opublikowano

ale to chyba okleina ;)

a to nie lepiej wyrwać tanio drewniaki nawet każy z innej parafi (chyba wrzosu ma takich trochę) i tylko drewno sprey sprey a tu masz ori chrom ?? :)

Ooooo i to jest bardzo dobry pomysł :drinks:

Opublikowano

Panowie, czy półosie w naszych b8kach są wbijane ? Czy są na imbus pod zaślepką ?

Opublikowano

Pod zaślepką jest śruba imbusowa , prawy gwint , klucz bodajże 19 .

Opublikowano

nie jestes w stanie uzyskac takiej wartosci pylu olejowego

Gabryś, kolega jest w stanie osiągnąć bo ty masz z tego co pamiętam ok 200 ale liczone w mililitrach a nie w litrach (czasem VAG pokazuje tą wartość w litrach a czasem w mililitrach , tak więc 179 odpowiada 0,179l)

Opublikowano

w ccwa pokazuje w litrach i do dwoch miejsc po przecinku.
0,01l na 10kkm - tak okolo wychodzi.


co do mojej wartosci to sie troche pomyliles

Opublikowano

0.01l wychodzi ok 15-17kkm :] podesle Ci ciekawe zestawienie zalezności ilości oilash od przebiegu ;) 0,01l / 10kkm zapełnia sie przy przebiegach zblizających się do 300kkm

Opublikowano

0.01l wychodzi ok 15-17kkm :] podesle Ci ciekawe zestawienie zalezności ilości oilash od przebiegu ;) 0,01l / 10kkm zapełnia sie przy przebiegach zblizających się do 300kkm

takie wartosci masz dla longlife'a

to wszystko zalezy od kilku czynnikow,

jaki olej, czy trasy, czy miasto - oil ash zalezy od wielu czynnikow

Ja bazuje na swoim przykladzie.

Edytowane przez _Gabriel_

Opublikowano

Panowie, nr do wróżki ściągającej klątwy potrzebuje! trzecia szyba w tym roku mi pękła!! masakra jakaś. 2x Ducato, a teraz Fiorino.

Panie Boże, błagam spraw, bym nigdy nie musiał jeździć fiootem... :decayed:

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Opublikowano

Panowie, nr do wróżki ściągającej klątwy potrzebuje! trzecia szyba w tym roku mi pękła!! masakra jakaś. 2x Ducato, a teraz Fiorino.

Panie Boże, błagam spraw, bym nigdy nie musiał jeździć fiootem... :decayed:

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Zaraz jakieś egzorcyzmy odprawie ??? !!!

Numer konta prześlę na skrzynkę

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.