Skocz do zawartości
IGNOROWANY

B8 TrOOOOp


alvaro

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie, czego objawem mogą być drgania (jakby szarpanie) przy ruszaniu na pierwszym biegu? nie są to objawy wskazujące na dwumas, na luzie po wciśnięciu sprzęgła nic się nie dzieje

Mam to samo dokladnie u siebie i tez nie wiem co jest ???

Edytowane przez norbi3000
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 34.4 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

  • wrclaguna

    2274

  • Hohe

    1818

  • Gibons

    1520

  • mumen

    995

Top użytkownicy w tym temacie

Panowie, czego objawem mogą być drgania (jakby szarpanie) przy ruszaniu na pierwszym biegu? nie są to objawy wskazujące na dwumas, na luzie po wciśnięciu sprzęgła nic się nie dzieje

Mam to samo dokladnie u siebie i tez nie wiem co jest ???

Ja również mam to samo a sprzęgło wymienione 2tyś km temu. Ma ktoś jeszcze takie objawy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, czego objawem mogą być drgania (jakby szarpanie) przy ruszaniu na pierwszym biegu? nie są to objawy wskazujące na dwumas, na luzie po wciśnięciu sprzęgła nic się nie dzieje

Mam to samo dokladnie u siebie i tez nie wiem co jest ???
Też tak mam zwłaszcza na zimnym silniku i może się mylę, ale na moją skromną wiedzę są to jednak objawy dwumasa.[emoji47]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam tak samo od niedawna. Dwumas wymieniony latem na nowy, po dwóch tygodniach padł, wymiana na nowy gwarancyjnie i teraz około miesiąc czas strasznie poszarpuje, jak się rusza, allbo jak gdzieś pod górę na półsprzęgle to szarpie. Ogólnie d*pa d*pa. Jak tylko uporam się z tym czymś co niby jest łożyskiem to lecę na warsztat z tym dwumasem, według mnie ewidentnie dwumas padł znowu, bo właśnie po to on jest żeby tego szarpania nie było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mumen po ilu km zmieniłeś dwumas ?

Wysłane z Nokia 6310i za pomocą Tapatalk

Edytowane przez FPek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też taki jest zrbolem juz po wymianie 40 tys i dalej tak mam , wiec olalem temat i jeździe dalej...

wyslane z LG F60

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mumen po ilu km zmieniłeś dwumas ?

Wysłane z Nokia 6310i za pomocą Tapatalk

Ten pierwszy to wytrzymał prawie 150 tys. km prawie od początku przebiegu mam go po sofcie wiec moment obrotowy był zawsze wysoki, teraz jak już się rozsypał to nowy po założeniu nawet 2 tygodnie nie dał rady no to więc mam trzeci ten ma pewnie około 10 tys. przebiegu, ale jak widac to już jego kres hehe, takie to teraz badziewia robią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mumen po ilu km zmieniłeś dwumas ?

Wysłane z Nokia 6310i za pomocą Tapatalk

Ten pierwszy to wytrzymał prawie 150 tys. km prawie od początku przebiegu mam go po sofcie wiec moment obrotowy był zawsze wysoki, teraz jak już się rozsypał to nowy po założeniu nawet 2 tygodnie nie dał rady no to więc mam trzeci ten ma pewnie około 10 tys. przebiegu, ale jak widac to już jego kres hehe, takie to teraz badziewia robią.

A firma jaka??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz już sam nie wiem, ale chyba mam Sachs, w każdym razie na pewno mam taką samą firmę jak była fabrycznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samochód nie powinien szarpać przez 2mas. Koło dwumasowe nie ma nic do przenoszenia napędu, działa jako pochłanianie wibracjii. Zużycie świadczy o stukach, hałasie na budzie itd. Szczególnie zazwyczaj czuć je na wstecznym, a sprawdza się je na zaciągniętym ręcznym jak zaczyna telepać wszystko jest jasne. U nas te problemy wyglądają trochę inaczej, póki co każda jedna B8 robiona na sprzęgło szarpała na 1nce, też jedna sztuka w której nie było wzmacniane sprzęgło choć ta akurat najmniej.

U mnie w 3.0 dopiero teraz pzy ruszaniu na prostym poszarpywania ustały, ale dopiero po ostrzym przekatowaniu.

Póki co nie mam na to pomysłu, ale myślę, że @Waldih1979 do mnie podjedzie i coś wymyślimy na ten problem :-) Czekam na Ciebie !

https://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=1vr5NRcQzJw

A dokładniej, na szarpanie pomogło opracowanie procedury startu z wysokim ciśnieniem :decayed:

Edytowane przez QaDo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie potrzebuje szybkiej pomocy, jakie pierscienie centrujące ida do naszych b8mek ? kupiłem 4 x 57.1 - 72.6 i niestety jest za maly na piaste ... w felgę wchodzi idealnie. Jaki konkretny wymiar powinien byc ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, potrzebuje na szybko info, gdzie można znaleźć wlepkę w B8 Avant? Kumple jest pod Gdańskiem, chce auto kupić, a nie ma neta. Mówił, ze pod kanapą, czy w kole zapasowym nie mógł znależć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Książki nie ma, właśnie w tym sęk :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlepa jest z tyłu po lewej obok winu trzeba odciągnąć tą wykładzinę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlepa jest z tyłu po lewej obok winu trzeba odciągnąć tą wykładzinę

Ale w bagażniku, czy pod tylna kanapa ? :-)

Wysłane z mojego Nexus 5 za pomocą Tapatalk 4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kojarzy ktoś nazwę tych felg? U kogoś to widziałem i nie mogę znaleźć.

http://i111.photobucket.com/albums/n150/Kareems_2006/DSC07619.jpg~original

Edytowane przez nYgus9928
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...