Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFN] Moja zielona Audi A4 Avant :) Ledy, chromy, bixy, zderzak s4


bidzio1

Rekomendowane odpowiedzi

Pochodzisz do tego zarobkowo czy mozesz zdradzic jakich diod uzywasz ? I jak wogole to robisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pochodzisz do tego zarobkowo czy mozesz zdradzic jakich diod uzywasz ? I jak wogole to robisz.

Przeczytaj sobie wyżej i w temacie u karola wszystko jest opisane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kaju182 ja nigdy że powiedziałem i nie powiem że ktoś jest winny wypadkowi lub kolizji.Od tego są policjanci i sedzia, ja mogę tylko wyjaśnić czy auto spełniało wymogi techniczne i prawne przed wypadkiem oraz oczywiście określić prędkość trajektorie ruchu itd. To co masz w lampie mnie nie interesuje, mnie to zaczyna interesować w chwili oględzin auta na wniosek prokuratury. W środku w aucie możesz mieć LEDy wszędzie ale z zewnątrz odnośnie oświetlenia sygnalizującego manewry i pozycje musi być wszystko TIP TOP pod wg prawnym, bo potem płacz i lament gdy Ci przybiją 10 lat do odsiadki za spowodowanie wypadku za głupie LEDy w stopie, bo to jest NIELEGALNE. Nawet jak jesteś niewinny to napewno czysty z takiej kolizji nie wyjdziesz.

Ja ma LEDy tylko w oświetleniu tablicy rejestracyjnej ale to nie jest lampa syganalizacyjna....

Tak jak powiedziałem ja tylko przestrzegam, a zrobicie jak uważacie. ja wolałbym jednak jak ledy to kupić z papierem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dragon30 tabelka która podajesz znam na pamięć interesują mnie konkretne homologację pod ledowe źródło światła.

Czyli jakie jest oznaczenie dla ledowych świateł pozycyjnych i stop.

---------- Post dopisany at 17:38 ---------- Poprzedni post napisany at 17:33 ----------

Ale jaki papier masz przy zakupie lamp led z allegro... Jest tylko wytloczone na kloszu coś co sprzedawcy nazywają homologacja... Ale założe się że to żadnych norm nie trzyma... Sam wielokrotnie widziałem lampy led z allegro np do golfa 3 gdzie na pozycji jest 8 led których praktycznie nie widać i to ma być homologowane?

---------- Post dopisany at 17:48 ---------- Poprzedni post napisany at 17:38 ----------

Dariuszu wracając do dziennych. jaka lampa poliftowa z b5 jest to wiesz.

teraz czy jak zamontuje do nich takie coś Moduł Świateł Dziennych DRL (Światła Dzienne) (3067781221) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

to będzie to legalne czy nie??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kaju182 ja nigdy że powiedziałem i nie powiem że ktoś jest winny wypadkowi lub kolizji.Od tego są policjanci i sedzia, ja mogę tylko wyjaśnić czy auto spełniało wymogi techniczne i prawne przed wypadkiem oraz oczywiście określić prędkość trajektorie ruchu itd. To co masz w lampie mnie nie interesuje, mnie to zaczyna interesować w chwili oględzin auta na wniosek prokuratury. W środku w aucie możesz mieć LEDy wszędzie ale z zewnątrz odnośnie oświetlenia sygnalizującego manewry i pozycje musi być wszystko TIP TOP pod wg prawnym, bo potem płacz i lament gdy Ci przybiją 10 lat do odsiadki za spowodowanie wypadku za głupie LEDy w stopie, bo to jest NIELEGALNE. Nawet jak jesteś niewinny to napewno czysty z takiej kolizji nie wyjdziesz.

Ja ma LEDy tylko w oświetleniu tablicy rejestracyjnej ale to nie jest lampa syganalizacyjna....

Tak jak powiedziałem ja tylko przestrzegam, a zrobicie jak uważacie. ja wolałbym jednak jak ledy to kupić z papierem.

Ale ja już wyżej powiedziałem - szanuję Twoją pracę i wypowiedź oraz nie traktuje jej jako doyebanie komuś - absolutnie - przekazałeś swoją wiedzę, którą osiągnąłeś/osiągasz w pracy. Napomnę jeszcze temat, który Michał też ruszył mianowicie o papierach do lamp kupowanych z allegro. Żadnych papierów, atestów, homologacji na papierze żaden producent takich chińczyków nie daje - jest tylko wybite coś tam na lampie, co również jest w lampach przerabianych przez Michała - baa, nawet w lampach Michała są ori znaki homologacji. Ale wiem do czego dążysz - jest to jak w ryj strzelił ingerencja w lampę i przy "nieszczęściu" (nie ważne teraz, w jakim stopniu dużym) jest to oczywiście obarczające Ciebie, nawet, gdy zdarzenie/wypadek nie jest z Twojej winy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oj Mistrzu pytałeś się mnie o bixenon to Ci dałęm tabele DCR - bixenon, napewno znasz ja na pamięć? ja jak to widze na kloszu DCR a obon biksenonu pali się np okrągła LEDowa lampa (światłą dzienne) zamontowana w miejscu świateł drogowych to od razu widzę rzeźbę. Na przegladzie diagnosta powinien chciec od Ciebie papiery od lamp jesli odbiegaja od serii

Regulacją ECE R37 Ci wszystko wyjasni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oj Mistrzu pytałeś się mnie o bixenon to Ci dałęm tabele DCR - bixenon, napewno znasz ja na pamięć? ja jak to widze na kloszu DCR a obon biksenonu pali się np okrągła LEDowa lampa (światłą dzienne) zamontowana w miejscu świateł drogowych to od razu widzę rzeźbę. Na przegladzie diagnosta powinien chciec od Ciebie papiery od lamp jesli odbiegaja od serii

Regulacją ECE R37 Ci wszystko wyjasni.

Słuchaj Darek nie oszukujmy się. Wjeżdżasz na 75% stacji w Polsce i diagnosta każe Ci ustawić światła na "zero" Myślisz, że patrz, szuka po lampach oznaczeń, homologacji? Ma to w d*pie, podjeżdża "miernikiem" światła, jak pasuje, to spoko, jak nie pasuje, coś tam pokręci przy lampie, niby ustawi, ale pojęcia nie ma, że zaraz komputer ustawi pierwotne ustawienie. Nie mówię wszyscy, tylko jak wyżej - 75%. Nie są to dane potwierdzone, ale troche się po kraju pokręciłem, pozwiedzałem, pogadałem z ludźmi, wyciągam ten wniosek z rozmów z ludźmi. Założe się, że nawet większy procent nie rozróżni soczewki xenon od bixenon. Taka jest smutna prawda, to jest system, któremu sprzeciwia się ułamek osób. Czasami uda się z nim wygrać. Zazwyczaj ponoszą klęskę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oj Mistrzu pytałeś się mnie o bixenon to Ci dałęm tabele DCR - bixenon, napewno znasz ja na pamięć? ja jak to widze na kloszu DCR a obon biksenonu pali się np okrągła LEDowa lampa (światłą dzienne) zamontowana w miejscu świateł drogowych to od razu widzę rzeźbę. Na przegladzie diagnosta powinien chciec od Ciebie papiery od lamp jesli odbiegaja od serii

Regulacją ECE R37 Ci wszystko wyjasni.

No tak ale bardziej mnie interesuje to dzienne led niż bixenon bo to znam.

i tą tabelę widziałem wielokrotnie więc ją znam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie wszyscy macie po części rację. ja wyjaśniłem to ze swojej strony. Odnośnie Stacji Kontroli Pojazdów to masz rację 75% ma taki stosunek jak Ty określiłeś. Oni nie postępują wg procedur, zapytaj sie diagnosty o białą księgę, wg niej diagnosta powinien każdy punkt sprawdzić a tego nie robi. Doszły mnie słuchy o kamerach na SKP. Mam papiery diagnosty wiem jak to się ma do rzeczywistości. Życzę wam bezwypadkowej kariery kierowców, w której orzeczenia rzeczoznawca na waszą niekorzyść nie musi wydawać. Z własnego może krótkiego doświadczenia wiem że sędzia egzekwuje prawo a nie tłumaczenia w stylu- "nie zachował należytej odległości". W prawie nie ma czasami racjonalności, powiem że nie widziałem Twoich STOPów i Ci w tył auta wjechałem rzeczoznawca zezna że Twoje lampy są rzeźbione, może świeciły a może nie, może świeciły z małą intensywnośscią, może pod innym kątem świecą niż powinny, nie mają badań homologacyjnych i tyle w temacie, a mój ubezpieczyciel ucieszy się że nie musi płacić odszkodowania Tobie że Ci tył auta skasowałem, a i ja się ucieszę że Twoje OC mi naprawi auto. Panowie róbcie co chcecie, ja Wam na zlotach dowodów nie zamierzam zabierac ani karać bo nie mam takich uprawnień, Wy mi w różnych kwestjach doradzacie to i ja swoje 5gr dołożyłem mimo że taka prawda jest dla niektórych z Was niewygodna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygodna - niewygodna. Ja to przyjmuję na klate i przyznaję Ci racje, bo masz rację, nie twierdzę, że nie, dyskusję po prostu rozpocząłem na inne kwestie, tyle w temacie, każdy ma prawo swoje zdanie wyrazić, w tym chorym kraju panuje przecież wolność słowa. Przybijmy sobie piątkę i kończmy OT w temacie Michała, możemy przejść na PW, no ale myślę, że wszystko zostało już sobie wyjaśnione :wink:

EOT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Ostatnio wpadło mi kilka nowych modów, niektóre planowane inne trochę mniej...

W ostatnim czasie wpadło na pokład:

Manetka tempomat + obsługa fis

Licznik z a6 fis mini lift + obudowa z ori ringami polift a6

Kierownica z polifta.

Lampki tablicy led biały zimny (był led biały ciepły)

Podświetlane kratki nawiewów z polifta

W planach na najbliższy czas jest podłączenie otwierania klapy bagażnika z pilota, lampki w tylne drzwi, może do środka też do oświetlenia przestrzeni nóg.

---------- Post dopisany 16-05-2013 at 22:25 ---------- Poprzedni post napisany 10-03-2013 at 19:34 ----------

Nowe mody w aucie. Niedługo będą fotki. ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro obadam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Ostatnio wpadło mi kilka nowych modów, niektóre planowane inne trochę mniej...

W ostatnim czasie wpadło na pokład:

Manetka tempomat + obsługa fis

Licznik z a6 fis mini lift + obudowa z ori ringami polift a6

Kierownica z polifta.

Lampki tablicy led biały zimny (był led biały ciepły)

Podświetlane kratki nawiewów z polifta

W planach na najbliższy czas jest podłączenie otwierania klapy bagażnika z pilota, lampki w tylne drzwi, może do środka też do oświetlenia przestrzeni nóg.

---------- Post dopisany 16-05-2013 at 22:25 ---------- Poprzedni post napisany 10-03-2013 at 19:34 ----------

Nowe mody w aucie. Niedługo będą fotki. ;-)

czekam na mod z klapą fajnie mieć taki patent :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko nie mylić z automatycznie otwierana klapą. Tyle że z pilota się zamek otworzy w samym bagażniku..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko nie mylić z automatycznie otwierana klapą. Tyle że z pilota się zamek otworzy w samym bagażniku..

spoczko wiem i tak fajny bajer :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No instalacja do klapy już puszczona siłownik też mam tylko teraz to jakoś zamontować...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No instalacja do klapy już puszczona siłownik też mam tylko teraz to jakoś zamontować...

mialem to w swojej poprzedniej wyrezane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz jakieś fotki? Bo niewiem w którym miejscu wsadzić ten siłownik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej a takie też robisz? bo jakoś lepiej mi się podobają....

led_ty.jpg

a może wie ktoś gdzie takie kupić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...