Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL] Wymiana wahacza - spostrzeżenia


nuszek

Rekomendowane odpowiedzi

ja mam takie pytanie odnośnie tej całej dyskusji... bo wszyscy mówicie żeby opuścić auto z podnośnika i wtedy dokręcić wszystkie śruby... owszem, zgadzam się z tym, aczkolwiek jak mamy to zrobić skoro robimy to pod blokiem i nie mamy kanału??

bo wtedy dostęp do tych śrub naprawde jest znikomy:/ ma ktoś jakąś wskazówkę dla mnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tez wymienialem wahacze bez kanalu, prosta sprawa, podkladasz cos pod zwrotnice, tak zeby auto po opuszczeniu z lewarka stalo prosto jak bedziesz patrzyl na nie z przodu, pamietaj zeby pewnie auto stalo na tym, ja akurat mialem drewniane klocki, mozesz kilka razy obciazyc ta strone zeby sie wahacze w miare ułożyły i dokrecasz śruby, tylko pamietaj o porządnym zabezpieczeniu auta, zeby ci nie poleciało na ziemie, lub co gorsza na cebie jak bedziesz dokrecal sruby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam takie pytanie odnośnie tej całej dyskusji... bo wszyscy mówicie żeby opuścić auto z podnośnika i wtedy dokręcić wszystkie śruby... owszem, zgadzam się z tym, aczkolwiek jak mamy to zrobić skoro robimy to pod blokiem i nie mamy kanału??

bo wtedy dostęp do tych śrub naprawde jest znikomy:/ ma ktoś jakąś wskazówkę dla mnie?

Jak??? ja miałem ścinkę blatu kuchennego. Wkęciłem dwie śrubki, blat postawiłem na sztorc i opuszczałem. Wcześniej zmierzyłem odległoś osi koła do nantu błotnika i tak też ustawiłem do skręcania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aaaa rozumiem rozumiem o co Wam chodzi... dobry pomysł, tylko rzeczywiście trzeba uważać żeby nam auto na głowe nie spadło... :naughty:

Trzeba by sie dobrze postarać by spadło - przecież kontrolujesz lewarkiem położenie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W najblizszym czasie muszę zabrać się za wymianę dolnego tył wachacza tzw. (banan). Czy z wymianą są problemy typu wybicie sworznia itp. Na co zwrócić uwagę i jak zabrać się do pracy. Czy możliwa jest wymiana w domowych warunkach (garaż, podnośnik ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wszystkim śruba górnych wahaczy wychodzi łatwo,Ja musiałem wyjąc zwrotnice i rozwiercać na wiertarce stołowej :kwasny:

Najczęściej jest problem z jej wyciągnięciem, są do tego specjalne narzędzia

http://moto.allegro.pl/item582008444_sciagacz_gornej_sruby_vw_audi_nowy_sacz.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten ściągacz to może i fajna zabawka. Tylko jak się nim posługiwać? Młotek jest prostszy w obsłudze i działa w przypadku zawieszenia (sprawdzone). Śruby pościły w końcu po delikatnej perswazji w/w narzędziem jakim jest młotek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego czy widzisz w jakim temacie napisałeś? nie ten dzial! :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez młotka ciężko poszaleć z zawieszeniem.

o taaak ! :>

świadczy to o nim ze jest kumaty :mrgreen:

dzieki temu za chwile nie polęcą Ci tuleje wymienionych wahaczy :cool:

Ja niedawno wymieniłem cały przód i też końcowe dokreńcanie odbyło się w kanale a nie na podnośniku...

Mechanikowi powieniens postawic browara za dobra robotę;)

mój dostał 0,7 :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

wymieniłem górne 2 bo biły wahacze dobry preparat na odkręcanie śrub pryskać parę dni i śruba ta długa wychodzi po paru uderzeniach młotkiem ,teraz mam takie pytanie wszystko dokręciłem na podniesionym lewarku co daje jak opuścisz auto z lewarka i dokręcasz jak ta długa śruba musisz wsadzić wcześniej i na gałce z wahacza są wycięte rowki skręcasz i nic więcej można dokręcić śrubę po przejechaniu parę kilometrów jak się da tak mnie się wydaje bo inaczej śruba nie wejdzie tylko się musi ułożyć w te rowki .

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego fabii ,w "pozycji roboczej" czyli na aucie opuszczonym z lewarka/podnośnika przykręca się wahacze po tej stronie gdzie są gumowe tuleje,po stronie sworzni(tam gdzie są te rowki) to nie jest tak istotne :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej.Morze ktos wie jak po opuszczeniu i ulozeni wachaczy dokrecic ta srube od gornego zewnetrznego wachacza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...