Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B7 BRB] Nowsze pali więcej niż starsze?


maciejjj

Rekomendowane odpowiedzi

songo nigdy w to nie uwierzę że b6 awx spaliło ci 3.8l, albo się na fisie na chwile skoczyło przy zjeździe z 10km z góry bez gazu albo ci się komputer popierdzielił :) Jestem tego samego zdania co luzur, przerobiłem już 4 auta z TDI pod maską 2vp 2pd i faktem jest że nie wiem jak będziesz jeździć to PDek spali zawsze ten litr więcej (najmniej) niż vp. Tyle że dynamika jest nieporównywalna. Coś za coś:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PD-ki palą co najmniej 1 - 2 litry więcej. A jak dochodzą DPFy i inne pierdoły to minimum 8l.

Nowoczesny diesel żeby palił tyle co 1.9 TDI VP to musi być 1.4 :)

octavia 1.6tdi 110ps przy wielkosci, wadze i mocy analogicznej jak a4b5 AFN pali mniej ...i ma oczywiscie DPFa

w fordach/mazdach 1.6tdci ma 115ps, ma dpf i ma wg producenta w focusie kombi (masa wlasna 1368) palic 3,7 poza miastem - czyli ciezszy o 100kilo focus (od a4sedana) przy tej samej mocy silnika pali tyle samo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje pytanie zostało trochę pominięte, więc spróbuje jeszcze raz (; , jeżdżę A4B7(2.0 140KM) w AUTOMACIE mieszana jazda miasto (Warszawa niestety) trasa, spalanie wynosi ok 7,5-8 L. bez jakiegoś oszczędzania, w Warszawce w korkach spokojnie pokazuje 10-11 L. napiszcie jak u Was przedstawia się sprawa , czy podobnie??? i proszę nie opowiadać o jeździe z prędkością 90 km na siłę starając się zmniejszyć zużycie paliwa, proszę o normalne PRAWDZIWE informacje, tak jak koledzy mówili to są samochody silne i ciężkie więc muszą swoje spalić nie spodziewajmy się cudów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

songo nigdy w to nie uwierzę że b6 awx spaliło ci 3.8l, albo się na fisie na chwile skoczyło przy zjeździe z 10km z góry bez gazu albo ci się komputer popierdzielił :)

kolego to jest avf a jak miałes matme w szkole to policz sobie 1580km na 60l a na 100 masz 3,79 i nie był to wynik na fisie na kilka km tylko ponad 1200km które przejechałem autostradą w tym tempie którym pisałem(90km za ciężarówką) wynik zmieniał sie adekwatnie do przejechanych km i sam byłem w szoku ale autentycznie taki wynik osiągnąłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PD-ki palą co najmniej 1 - 2 litry więcej. A jak dochodzą DPFy i inne pierdoły to minimum 8l.

Nowoczesny diesel żeby palił tyle co 1.9 TDI VP to musi być 1.4 :)

octavia 1.6tdi 110ps przy wielkosci, wadze i mocy analogicznej jak a4b5 AFN pali mniej ...i ma oczywiscie DPFa

w fordach/mazdach 1.6tdci ma 115ps, ma dpf i ma wg producenta w focusie kombi (masa wlasna 1368) palic 3,7 poza miastem - czyli ciezszy o 100kilo focus (od a4sedana) przy tej samej mocy silnika pali tyle samo

Piszesz o własnych doświadczeniach ?

Ja teraz np. walczę z "mechanikami" z forda żeby potwierdzili że Mondeo z 2009 1.8 100PS nie powinno palić średnio 9 - 10l/100 i go oczywiście naprawili (na gwarancji).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podepne sie pod ten temat, zrobilem wczoraj test spalania, zatankowalem v-powera do pelna przejechalem 836km i znow do pelna bo zapalila sie rezerwa, dolalem 62l, spalanie mi wyszlo 7,4l na 100, staralem sie jezdzic najekonomiczniej jak sie da, z tych 836km mocniej przycisnalem moze aby na czterdziestu kilometrach a tak to spokoj, zadnych podgrzewanych siedzen. jedynie klima ktorej nie wiem czemu nie moge wylaczyc czasem(czy to normalne w b6?) cykl 50% trasa 50%miasto, czy to troche nie za duze spalanie jak na spokojna jazde?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to powiem Ci że masz wysokie spalanie. 7,4l w AWX to jest za dużo jak dla mnie. Mamy octavie firmową i nikt nie jeździ nią spokojnie fakt że w większości to jest trasa ale raczej z szybkościa 120km/h w górę i w zasadzie częste wyprzedzanie i 6,5 to jest takie średnie co każdemu wychodzi. Skrzynia 6 biegowa i to co kolega powiedział że 3,8 to tyle wychodzi jak się jedzie 120 na 6stce cały czas (znaczy tak pokazuje fis)

Przy ekonomicznej jeździe tak jak piszesz uważam że octavia zmieściła by się w 6 litrach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na pewno większe spalanie w nowszych autkach też jest spowodowane przez DPF gdyż od czasu do czasu uruchamia się tryb wypalania filtra cząstek stałych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

udało mi się znaleźć takie dane katalogowe dotyczące spalania :hi:

wersje SEDAN diesel

Zużycie paliwa B5 1Z B5 AFN B6 AWX B7 1.9 B7 2.0 (140) B8 2.0 CR (143)

» Średnie 5.1 4.9 5.5 5.6 5.7 5.5

» przy 90km/h 3.9 3.7 4.4 4.5 4.6 4.3

» przy 120km/h 5.4 5 5.5 ?? ?? ??

» w mieście 6.1 6 7.5 7.5 7.9 7.5

wersje AVANT diesel

Zużycie paliwa B5 AFN B5 AJM B6 AWX B7 1.9 B7 2.0 (140) B7 BRD quattro

» Średnie 4.9 5.3 5.5 5.6 5.7 ??

» przy 90km/h 3.9 4.4 4.5 4.6 4.6 5.2

» przy 120km/h 5 ?? 5.6 ?? ?? ??

» w mieście 6.3 6.8 7.5 7.5 7.9 9.2

Wszystko fajnie ale te wyniki to chyba w warunkach laboratoryjnych. A co do spalania to chyba tutaj też waga ma dużo do powiedzenia przecież B7 od B5 jest ponad 100 kg cięższe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to powiem Ci że masz wysokie spalanie. 7,4l w AWX to jest za dużo jak dla mnie. Mamy octavie firmową i nikt nie jeździ nią spokojnie fakt że w większości to jest trasa ale raczej z szybkościa 120km/h w górę i w zasadzie częste wyprzedzanie i 6,5 to jest takie średnie co każdemu wychodzi. Skrzynia 6 biegowa i to co kolega powiedział że 3,8 to tyle wychodzi jak się jedzie 120 na 6stce cały czas (znaczy tak pokazuje fis)

Przy ekonomicznej jeździe tak jak piszesz uważam że octavia zmieściła by się w 6 litrach.

No to cos nie tak, zrobie jeszcze jeden test, szkoda ze jak mialem b5 to nie zrobilem takiego.

Ja potwierdzam.

Kręcenie się wokół komina - 7.5, Miasto 8 - 10.2l, Trasa - 6.5l.

Przy spokojnej jeździe i nie przekraczaniu 2tyś obr.

Moja kolezanka ma A3 z tym motorem i szczerze powiedziawszy lubi sobie depnac troche a fis pokazuje jej spalanie w ololicach 5,7l.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie średnie z ostatnich 5000 km wyszło 6.9, wcześniej również 5000 i wyszło 7.0, jak dla mnie to są normalne wartości dla mieszanego trybu miasto/trasa.

Sama trasa - głownie drogi krajowe - wyjazd nad morze w nocy, średnie spalanie na dystansie prawie 700 km wyszło 5.7.

Trzeba rozróżnić co znaczy "trasa", bo co innego drogi krajowe i prędkośc 90km/h, a co innego autobana. Jak A1 zrobią to pewnie poniżej 7.0 na "trasie" nie zejdę :polew:

Czasem ktoś pisze że spalanie ma poniżej 5.0, sprawdziłem na dystansie 50 km i faktycznie - udało mi się :kox: Ale to lepiej kupić skuter.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie było dużo pod górkę to jest to możliwe :) ale trzeba mieć stalowe nerwy :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to powiem Ci że masz wysokie spalanie. 7,4l w AWX to jest za dużo jak dla mnie. Mamy octavie firmową i nikt nie jeździ nią spokojnie fakt że w większości to jest trasa ale raczej z szybkościa 120km/h w górę i w zasadzie częste wyprzedzanie i 6,5 to jest takie średnie co każdemu wychodzi. Skrzynia 6 biegowa i to co kolega powiedział że 3,8 to tyle wychodzi jak się jedzie 120 na 6stce cały czas (znaczy tak pokazuje fis)

To samo ma bratowa...

Przy ekonomicznej jeździe tak jak piszesz uważam że octavia zmieściła by się w 6 litrach.

No to cos nie tak, zrobie jeszcze jeden test, szkoda ze jak mialem b5 to nie zrobilem takiego.

Ja potwierdzam.

Kręcenie się wokół komina - 7.5, Miasto 8 - 10.2l, Trasa - 6.5l.

Przy spokojnej jeździe i nie przekraczaniu 2tyś obr.

Moja kolezanka ma A3 z tym motorem i szczerze powiedziawszy lubi sobie depnac troche a fis pokazuje jej spalanie w ololicach 5,7l.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mój AVF przy jeżdzie w miejscu (czasem ostro, czasem delikatnie) średnio wychodzi 7,4l/100km,

w lecie zrobiłem trasę do Włoch (Rzeszów-Savona) na której jechałem z max dozwolonymi prędkościami (autostrady około 130km/h), wyszedł 5,3l/100km (na baku przejechałem ponad 1200km),

często jeżdżę na niemcy i tam trzymam prędkości średnio 160-180km/h , wtedy wychodzi 7,2 - 7,4l/100km

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...