Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kamera samochodowa, rejestrator, DVR


Rekomendowane odpowiedzi

W skrócie:

Rejestrator powinien mieć wyjście HDMI, powinien nagrywać w formacie video z wykorzystaniem kodeka H.264 oraz powinien mieć diody podczerwieni do nagrywania w trybie nocnym a nie posiadać doświetlanie zwykłymi diodami LED (jak np. w telefonach komórkowych).

Wtedy jakość nagrania jest "zadowalająca".

Ja postanowiłem zamówić rejestrator spełniający powyższe wymagania oraz posiadający dodatkową kamerę nagrywającą obraz z wnętrza pojazdu (zobaczymy jak wypadnie dodatkowe nagrywanie tego co się dzieje w aucie oraz widoku za oknami...).

Z tym że zaryzykowałem i zamówiłem ten rejestrator bezpośrednio z hurtowni w Chinach :naughty: Tydzień temu wyruszył do Polski ale Chińczycy ostrzegają że w okresie świątecznym mogą wystąpić opóźnienia więc zobaczymy co z tego wyjdzie :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam takie pytanie. Czy takie kamerki lub czy sa specjalne rozwiazania, mozna podlaczyc do ekranu w fabrycznym radiu, np rns-e? Bo skoro rns-e obsluguje kamerki cofania i tuner, to i moze to by sie jakos dalo? Czy potrzebna jest do tego specjalna kamerka? Ta tutaj:

Recenzja rejestratora samochodowego OMEGA 720p - blogi użytkowników portalu dobreprogramy

ma w zestawie kabel A-V (na dole artykulu w wykazie akcesoriow). Czy to moze do tego posluzyc?

No i oczywiscie rozsadne byloby rozwiazanie, ze rejestrator bylby jednym z kilku urzadzen podpietych do rns-e tak by np nie trzeba bylo odlaczac tunera z kamerka cofania by moc zobaczyc obraz z rejestratora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po co? bo tak chce i sie pyta czy sie da. moze byc problem wlasnie z wyborem obrazu czy rejestrator czy kamerka cofania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po co? bo tak chce i sie pyta czy sie da. moze byc problem wlasnie z wyborem obrazu czy rejestrator czy kamerka cofania.

:polew: czy obraz z telefonu :polew:

rejestrator ma swój ekran całkiem dobrej jakości

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

narazie pytam o mozliwosc...

osobiscie nie lubie pakowac wszedzie gdzie sie da milion urzadzen ktorych funkcje mozna ograniczyc do pracy jednego urzadzenia jakim sa wlasnie multimedialne radia/stacje samochodowe. Troche by mnie irytowalo jednoczesne posiadanie i podlaczenie GPS, CB, rejestratora, tunera. Milion kabli, do tego jeszcze rozdzielacze gdniazdka 12V. Po co? Wole sie ograniczyc do jednego/maks dwoch urzadzen ale uniwersalnych i tyle.

Co do jakosci to nie mowimy tu o jakosci samej w sobie. Po prostu wiecej widac na duzym ekranie. Co mi z wyswietlanych miniaturek? Czy obraz w aktualnych rejestratorach mozna na stopklatce powiekszyc tak by z danego fragmentu odczytac takie szczegoly jak numery rejestracyjne, inne tablice z napisami, twarze itp ?? Czy raczej trzeba jechac do domu by na kompie sprawdzic zamiast miec juz wszystko miec jak na dloni na miejscu zdarzenia?

W ogole zastanawiam sie czemu producenci samochodow nie wydaja takich akcesoriow jako wlasne oryginalne rozwiazania polaczone wlasnie ze sprzetem w aucie. Ja bym to widzial tak, ze sama kamerka jest w lusterku i za pomoca odpowiedniego polaczenia wpina sie to do rns-e czy tez MMI gdzie dzieki nowemu zaktualizowanemu oprogramowaniu samemu by sie ustawialo czy nagrywanie ma sie wlaczyc automatycznie po odpaleniu samochodu, czy ma sie automatycznie zapisywac itp. O... tak powinno byc a nie jakies kurka prowizorki z platanina kabli jak w laboratorium elektryka.

A tutaj znalazlem jeszcze cos takiego:

Nawigacja GPS z wbudowaną kamerą i rejestratorem jazdy: Media-Tech MT5034 - Tech - WP.PL

Goclever prezentuje nawigację z kamerą

ale nie wiem czy to jest juz dostepne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapomnij o powiększaniu twarzy, numerów czy ptaszków na niebie na cały ekran, zwłaszcza z nagrania zarejestrowanego przez urządzenia które zaproponowałeś.

Aczkolwiek tak, zapewne dało by się to jakoś podłączyć do RNS-e jeśli potrafi wyświetlić obraz z zewnętrznego urządzenia. Będziesz miał dzięki temu kolejny kabel. Będziesz mógł nawet zamalować przednią szybę bo wszystko będziesz widział w RNS-e. Fantastycznie :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie, kamerka cofania z tego co wiem na wyjscie na cinch.. da sie to podpiac pod HDMI? interesuje mnie podpiecie pod tableta, narazie czysto teoretycznie czy istnieje taka mozliwosc i jak z konfiguracja tego na androidzie? troche zielony jestem w temacie..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie, kamerka cofania z tego co wiem na wyjscie na cinch.. da sie to podpiac pod HDMI? interesuje mnie podpiecie pod tableta, narazie czysto teoretycznie czy istnieje taka mozliwosc i jak z konfiguracja tego na androidzie? troche zielony jestem w temacie..

Odpuść :wink: Te kamerki z Cinch to sygnał analogowy a HDMI cyfrowy więc potrzebny byłby zewnętrzny konwerter oraz soft pod androida który by to obsłużył plus "zrootowany" tablet i sterowniki... Przekombinowany pomysł :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

matko, co za pomysły ludzie mają :)

Tak już z czystej ciekawości, co by było gdybyś podłączył tą kamerkę cofania do tabletu????

Za każdym razem jakbyś wsiadał do auta podłączał byś ją , tablet na uchwyt, czy jak - zżera mnie ciekawość :shock3:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

planuję zakup rejestratora i chciałbym się zapytać jaki warto kupić do 300 PLN, a dokładniej jakiej firmy, lub jaki model?

To że na pudełku jest napisane HD lub Full HD nagrywanie do 30 kl/s... , to jeszcze nie wszystko, pewnie rożnie sobie radzą ze zmiennym oświetleniem (jak szybko reagują na zmianę oświetlenia) lub w nocy. Ciekaw jestem jakie są Wasze opinie.

Mam na oku kilka modeli:

REJESTRATOR SAMOCHODOWY OMEGA OM210 DVR HD +8GB (2853785053) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

Rejestrator trasy kamera HD 1080P noc/dzień LCD (2853931773) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

REJESTRATOR JAZDY Prestigio RoadRunner 300 (2841986928) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

Kamera rejestrator jazdy Genius DVR-HD550 wide (2863449648) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

KAMERA SAMOCHODOWA FULL HD 1920x1080 REJESTRATOR ! (2846027339) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

HD Kamera samochodowa + GPS Rejestrator + TABLET ? (2861252661) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

Kamera samochodowa Rejestrator jazdy HD 1280*720! (2861314319) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

REJESTRATOR TRASY DVR HD NIGHTVISION +AKCESOR W-WA (2873790546) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

I na co się zdecydowałeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

matko, co za pomysły ludzie mają :)

Tak już z czystej ciekawości, co by było gdybyś podłączył tą kamerkę cofania do tabletu????

Za każdym razem jakbyś wsiadał do auta podłączał byś ją , tablet na uchwyt, czy jak - zżera mnie ciekawość :shock3:

no jak to jak... w tym czasie grzałoby się auto... :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w związku z licznymi pytaniami przez PW o namiary do polecanej przeze mnie kamerki podam login tego człowieka na allegro

jego nick to: anonimocompl

Bo wiadomo, że zamieszczanie linku do aukcji za jakiś czas jest już nie aktywne.

Łatwo ją rozpoznać, na ekranie ma biały pasek na którym jest data i godzina.

Kamerka chodzi już u mnie prawie rok - jest idealna, a sprzedawca okazał się prawdziwym profesjonalistą

Doradzam więc przemyśleć, czy kupić coś dobrego czy badziew!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej!

I jak z tymi kamerkami? Czy ktoś oprócz laguny się na coś zdecydował?

Czy ktoś ma tą kamerkę i może coś więcej o niej napisać: AMPIRE GPS-Traffic-Recorder with 2 cameras | Multimedia products | ...for older Ampire products | Manuals & Firmware

Czy może ktoś w UK coś kupował i może się pochwalić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej!

I jak z tymi kamerkami? Czy ktoś oprócz laguny się na coś zdecydował?

Czy ktoś ma tą kamerkę i może coś więcej o niej napisać: AMPIRE GPS-Traffic-Recorder with 2 cameras | Multimedia products | ...for older Ampire products | Manuals & Firmware

Czy może ktoś w UK coś kupował i może się pochwalić?

Mój znajomy instaluje takie kamerki w swoim serwisie. Pokazywał mi jak to funkcjonuje i muszę powiedzieć ze dość profesjonalnie to jest zrobione...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale które konkretnie? Te AMPIRE?

Chciałem coś kupić, ale interesuje mnie jakoś oraz długość nagrania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

długość nagrania ma tu mniejsze znaczenie byle nagrywał automatycznie, w pętli.

raczej jakość no i stabilizacja...

ważny jest tutaj uchwyt.

ta kamerka co pokazałeś troche słaba

[TABLE=width: 95%]

[/TD]

[TD]Recording resolution VGA 640x480

[/TABLE]

przy tej cenie powinna mieć pełne HD!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie. Jak nagrywa w pętli to jest ok.

Oglądałem te produkty co kolega Laguna podał na Alle, nie mieszkam w PL więc szukam czegoś u siebie a nie chcę dziadostwa kupić by później znowu wydawać. Raz a dobrze :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tutaj sa takie same nie za 115 ale za 49 zeta Kamera samochodowa Rejestrator Jazdy 6 IR LED H198 (2947595476) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

mam taką i w zupelnosci wystarcza. jakosc "HD" to sciema ale normalna jakosc jest w zupelnosci wystarczajaca. nocą , poza miastem na niewiele się przydaje - pomimo tych 6 diód - guzik widać ale w dzień - no problem.

tyle na temat chińskich kamerek . moja chodzi juz z rok, jeszcze sie nie zepsula :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pokaż jakiś krotki filmik z twojej kamerki, nie z neta tylko twoja...

chciałbym zobaczyć jak to wygląda w ruchu ulicznym

głównie mnie interesuje możliwość odczytu tablicy REJ, znaków i drgania w trakcie jazdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...