Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B6] Automatyczne zapalanie świateł bez VAG-a


plotik

Rekomendowane odpowiedzi

ja znalazłem opis który może pomóc by zaraz po przekręceniu stacyjki się zapaliły światła mijania, wystarczy we wtyczce przepiąć 2 piny, pin 11 przepiąć do pinu 4, a pin 14 do pinu 16 ( lub 16 na 14 a 4 na 11). ( zamiana tyczy się przełącznika w wersji LOW nr przełącznika e80941531 ) Efekt- w pozycji zero święcą sie światła pozycyjne i mijania. Gasną po wyłączeniu silnika.

Kolego chyba trochę pomyliłeś:

Trzeba zrobić mostek pomiędzy 3 pinami 1, 4 oraz 16 i tedy w pozycji "0" na przekręceniu stacyjki zapalą się światła mijania i pozycyjne.

A teraz mam pytanie czy gdy wykonał bym mostek pomiędzy 1 i 4 zapalą się tylko światła mijania (czy pozycje także?)???

---------- Post dopisany at 14:25 ---------- Poprzedni post napisany at 14:22 ----------

Posiadam przełącznik w wersji LOW i nie mam zakodowanego trybu skandynawskiego. Światła zapalają się automatycznie po jakichś trzech sekundach od włączenia zapłonu.

http://s7.postimage.org/jbptq3jyf/20121102062.jpg

Czy może mi ktoś napisać czy kabelki są poprzekładane bo nie ogarniam opisu z działu elektrycznego. Wkurza mnie to, że światła same się zapalają i chciałbym aby zapalały się tylko po przekręceniu przełącznika świateł.

Z tego co widać na zdjęciu to nie jest włącznik LOW tylko HIGH i gdzieś pewnie masz odłączony fioletowy przewód.

Przełącznik jest w wersji HIGH co potwierdza numer: 8E0 941 531 A także mój błąd ;) Jest on już bardzo zużyty i chyba kupię jakiś w zdecydowanie lepszym stanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ktoś potrzebuje schematu podłączenia automatycznego włącznika , to proszę:

AWS.jpg

a filmik z załączania świateł tu:

Automatyczny włącznik świateł A4 B6 - YouTube

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy ktoś może próbował takiego podłączenia we włączniku LOW????

Podobno z takim podłączeniem w pozycji "0" zapalają się postojówki i mijania.

images.jpg

<br /><br />

Sprawdziłem to połączenie.

Wykonanie takie połączenia we włączniku LOW powoduje to samo co aktywacja trybu skandynawskiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytam ten wątek i mnie zdziwił ten tryb skandynawski. Przeciez w bardzo duże mrozy można nie odpalić na światłach.

Z chwilą krecenia rozrusznikiem wszystkie odbiorniki się wyłaczają, światła,wycieraczki itp.

Przekaźnik X

Kodowałem u siebie i przy odpalaniu nic nie gasło. Może coś źle robiłem?

Panowie a może ktoś wrzuci filmik jak to wygląda ze światłami po wyjęciu fioletowego kabelka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy tym trybie skandynawskim, co sie dzieje jak zostawisz światła w pozycji zapalonej i zgasisz silnik ?

Bo normalnie mam wtedy postojowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozwiązałem swój problem zapalania świateł podczas rozruchu; winny był zużyty przełącznik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja u siebie mialem zwykly przelaczik,potem zalozylem z funkcja auto i w obu tych przypadkach nie dziala klakson, gdy nie ma kluczyka w stacyjce,nie przeszkadza mi to ale ten kto rozpaczal watek napisal wlasnie,ze po przecieciu kabelka nie bedzie dzialal klakson,tylko ze ja nic nie przecinalem i klakson nie dziala...:hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy można tez przerobić bez vaga w audi b7 włącznik z AUTO ale mam czujniki zmierzchu wiec tryb automatyczny działa tylko w nocy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A da radę ogarnąć żeby mi się automatycznie halogeny zapalały bo wrzuciłem tam żarówki ledowe i chciałbym żeby po włączeniu silnika same halogeny się zapalały oczywiście włączając mijania mają gasnąć, idzie takie coś ogarnąć ? próbował ktoś ? Z góry dzięki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A da radę ogarnąć żeby mi się automatycznie halogeny zapalały bo wrzuciłem tam żarówki ledowe i chciałbym żeby po włączeniu silnika same halogeny się zapalały oczywiście włączając mijania mają gasnąć, idzie takie coś ogarnąć ? próbował ktoś ? Z góry dzięki!

Aby to ogarność to tylko kabelkologia

Org. halogeny zapalają się razem z mijania

Trzeba podciągnąć plusowy kabel po kluczyku lub przez włącznik automatyczny do halogenów, a oryginalny kabel odłaczyć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdź kodowanie INSTRUMENT CLUSTER. KANAŁ 19 powinienes mieć kodowanie pierwszej cyfry jako 3...np 31001

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

Zauważyłem że brak przełącznika świateł automatycznie uruchamia światła mijania po ok 3 sekundach.

Chciałem zapytać czy ktoś wie jak zaprogramować VAG'iem aby wydłużyć ten czas przed automatycznym zapaleniem świateł? Mam HIDy które jeśli są włączone w momencie odpalania auta, wyłączają się i trzeba światła wyłączyć i włączyć ponownie. Także jeśli nie zdążę szybko odpalić auta i czekam aż zgaśnie dioda od nagrzewania świec żarowych to i tak musze przekręcić włącznikiem świateł. Chciałbym wydłużyć czas z 3 sek do powiedzmy 7 sek.

Jakieś pomysły? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam ten tryb skandtnawski i swiatla zapalaja sie po zaplonie od razu nie mija nqwet sek. Ale powiem szczerze ze pozbyl bym sie tego wlacznika bardzo chetnie.:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczytaj moje tematy.Jest nawet filmik jak to działa

Tapatalk

---------- Post dopisany at 07:47 ---------- Poprzedni post napisany at 07:42 ----------

Vagiem napewno sie nie da wydłużyć czasu.

Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś chce opóźnić włączenie świateł, polecam zamontować na zasilaniu HIDów przekaźnik opóźniający włączenie. Można go dowolnie regulować( w zależności od typu)

Wysłane z mojego iPhone przez Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć wszystkim :wink: Odkopuję temat

zrobiłem mostek pomiędzy pinem 3 i 4 i działa mi ten układ jak światła skandynawskie, jednakże chciałbym żeby działały tak jak u edekxp w sensie tylko w pozycji świateł mijania żebym mógł używać halogenów, jednakże sądzę że wystarczy wyeliminować któryś przewód który nie będzie trzymał napięcia po wyłączeniu kluczyków ze stacyjki (jak to ma miejsce na przykład w volvo), posiadacie może rozpis poszczególnych wyjść w gnieździe włącznika świateł?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...