Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jakie wycieraczki do A4 B6 B7


luklago

Rekomendowane odpowiedzi

Serwisowałem. Nie narzekałem, ale z Boscha w Audi tarcze i klocki są do bani, wycieraczki Aero padają po pół roku, a silniczki klimy (tak, również Twój Bosch) sypią się jak króliki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serwisowałem. Nie narzekałem, ale z Boscha w Audi tarcze i klocki są do bani, wycieraczki Aero padają po pół roku, a silniczki klimy (tak, również Twój Bosch) sypią się jak króliki.

Tak jak mówię Boscha musisz mieć ORI to tak jakbyś w ASO kupował, jest tak mnóstwo podróbek że to jest porażka. Wycieraczki z Boscha korzystam w aucie prywatnym oraz 2 służbowych które jeżdżą codziennie i w każdych warunkach, wytrzymują sporo i często są używane. Filtry bez zarzutu, lecz przyznam jedno klocki i tarcze sam bym nie kupił :)Bo wiem że nie produkują tego, tylko się podpisują. Klimatyzacje powinno się robić w serwisach od tego wyspecjalizowanych, bo Bosch to ma tylko urządzenie do klimy, a sami mają tyle z tym wspólnego co Audi i BMW. Natomiast Akumulatory mają z najwyższej półki :) w jednej fabryce co Warta, a cena jednak niższa, a wytrzymałość ta sama.

Edytowane przez Mateusz Caputa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja pisałem o silniczkach klimy kolego, tych pod schowkiem, czytaj ze zrozumieniem, a nie to, co chcesz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam.

powiecie mi czy te ramiona są od aero czy zwykłych wycieraczek

ef3099a31112.jpg

56a72fd4eb08.jpg

Edytowane przez Nowak50
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytam i czytam z podziwu wyjść nie mogę. Według was ile powinna wytrzymać wycieraczka? Możecie podać według przebiegu auta albo okres eksploatacji wycieraczki. Ciekawy jestem waszych odpowiedzi. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ori miałem dwa lata, a chyba od nowości nie były zmienione, bo miały wyryte 2004 na sobie. Wyrzuciłem, bo robiły zamazy już. Bosch po pół roku ma te samw objawy i piszczy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Według was ile powinna wytrzymać wycieraczka? Możecie podać według przebiegu auta albo okres eksploatacji wycieraczki. Ciekawy jestem waszych odpowiedzi.

Weź przestań.

Wystarczy że parę razy pociągniesz piórami po zamarzniętej szybie i nówki sztuki wyrzucisz do kosza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytam i czytam z podziwu wyjść nie mogę. Według was ile powinna wytrzymać wycieraczka? Możecie podać według przebiegu auta albo okres eksploatacji wycieraczki. Ciekawy jestem waszych odpowiedzi. :)

Polecam Boscha! Przód z tyłem 180zł. Do dziś super czyli półtora roku, a km to 23 tys

Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie uwierzę nigdy, że Aero Bosche tyle wytrzymały...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w A6 C5 mam areo ale wcale taki happy z nich nie jestem. Po pierwsze konce wycieraczek od nowości nie zbierały tak jak powinny. Przerobilem i Bosch i Valeo oczywiscie ori i zawsze to samo. Tak jakby końcówka wycieraczki zbyt mało była wygieta w strone szyby. Ma ktoś podobne odczucia?

Wysłane z mojego LG-P710 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam zwykle Boscha i po roku do wywalenia. Jest jakis dobry zamiennik pasujacy w ramiona 2001-2003?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja od początku jak posiadam A4 czyli 4-ty rok kupiłem w ASO kpl piór i po 2 latach dopiero zaczęły zbierać słabiej. Teraz męcze kolejny komplet ori, minęło 2 lata i nie chcą się zestarzeć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I zbierają na całej swojej długości dobrze? Szczególnie wycieraczka od strony pasażera?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według was ile powinna wytrzymać wycieraczka? Możecie podać według przebiegu auta albo okres eksploatacji wycieraczki. Ciekawy jestem waszych odpowiedzi.

Weź przestań.

Wystarczy że parę razy pociągniesz piórami po zamarzniętej szybie i nówki sztuki wyrzucisz do kosza.

Zgadza się tak jak od wielu innych czynników może wycieraczka się szybciej zużyć.

Piszecie że jednym wytrzymują dłużej a drugim krócej ale czy bierzecie pod uwagę przebieg? Jeden kierowca w pół roku zrobi 10tys. a drugi połowę tego lub po prostu zależy od wykonania zamiennika lub firmowej wycieraczki warunków eksploatacji itp. Dlatego jak niektórzy pisali że po pół roku musi wymienić wycieraczki to ujma zaraz na firmie że robi nie dobre bo krótko wytrzymują wcale nie. Tak samo czynniki wpływające na szybsze zużycie wycieraczki jak po wielu latach poobijana szyba od kamieni oraz piasku, luz na mechanizmie lub zły kąt ramion wycieraczki. Teraz pojęcie względne zużytej wycieraczki dla jednych parę smug i będą wymieniać dla drugich kilkadziesiąt smug pozostawionych na szybie dopiero się zapali zielona lampka żeby wymienić. :) Ja sam wymieniam po pół roku (mam oryginały) z powodu przejechanych kilometrów oraz wypiaskowanej szyby. Według mnie nie ma reguły ile wycieraczka wytrzymuje gdyż sama w sobie wykonuje bardzo ciężką pracę i na pewno zależy od eksploatacji kierowcy. Oczywiście przerabiałem tak jak Wy temat wycieraczek i tyle ile różnych firm tak samo była różnica między wycieraczkami w sposobie czyszczenia szyby (różne gumy) lub jak głośno pracują (a to był priorytet dla mnie) przez cały czas eksploatacji. Przypomina mi się program motoryzacyjny jak kierowca rajdowy po przejechaniu specjalnego odcinka w deszczu powiedział reporterowi że mechanicy muszą wymienić wycieraczki i pojedzie dalej a odcinek specjalny miał ok 40km i co też miał powiedzieć że miał złej firmy po jednym przejechaniu? :) Proste zużyły się - wymieniam :) A więc nie oszczędzajcie na bezpieczeństwie i wymieniajcie kiedy stwierdzicie że się zużyły. Pamiętajcie że jeśli auto długo stoi w słońcu lub na mrozie nie eksploatowane wycieraczki trzeba wymienić gdyż gumy tracą swoją sprawność i będą ścierać tak jak te po pół roku. Pozdrawiam.Miłego dnia. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będę dokładniejszy, skoro chcesz. Wyrzucam Bosche po pół roku = 10k km. Czy taki przebieg to nie czasem ujma dla firmy? Moim zdaniem bezwzględnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będę dokładniejszy, skoro chcesz. Wyrzucam Bosche po pół roku = 10k km. Czy taki przebieg to nie czasem ujma dla firmy? Moim zdaniem bezwzględnie.

No tak każdy by chciał żeby jak najdłużej wytrzymały tak jak klocki hamulcowe czy tarcze niestety tak nie ma. A czy ujma wcale nie bo nie które wycieraczki mi wytrzymywały o wiele krócej i pamiętaj jest wiele czynników które wpływają na zużycie i za jakiś czas ktoś napisze że jemu bosch wytrzymuje dłużej. Ja kupuje oryginały które są droższe od boscha i wytrzymują mi też pół roku a mimo to z nich nie zrezygnuje ze względu na super pracę tych wycieraczek. Życzę powodzenia w poszukiwaniu wycieraczek o dłuższym działaniu. :) Mi się nie udało takich znaleźć.

Edytowane przez Tikas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie po prostu boli fakt spadku jakości, bo w poprzednim aucir Bosche Aero 6 lat wytrzymały (70k km) i sprzedałem samochód z nimi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...