Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jakie wycieraczki do A4 B6 B7


luklago

Rekomendowane odpowiedzi

To może ja zapytam od siebie - pomimo  tego, że mam swoją małyszówkę już jakiś czas, to dopiero teraz przyszedł czas na wymianę wycieraczek i tutaj zagwozdka - są jakieś tańsze alternatywy na takie mocowanie czy tylko oryginały? Bo powiem szczerze, że nie mam pojęcia jakie wycieraczki mi spasują na taki dziwny chwyt. Niby kilka widziałem już z czymś podobnym, ale nie mam pojęcia czy spasują i wolę zapytać czy cokolwiek innego niż ta oryginalna drożyzna się znajdzie.

 

2019-12-28 11.59.10.jpg

2019-12-28 11.59.13.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pokaż w pierwszym lepszym sklepie samochodowym to zdjęcie i dobiorą co trzeba. Nie bierz tylko Boscha, strasznie podupadli z jakością materiałów, obecnie najbardziej chwali się Valeo. 

Słyszałem jeszcze o adapterach, ale ile one są warte (jakościowo) to nie wiem, wiem tylko że cenowo wychodzi w tedy podobnie jakbyś oryginał brał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widze że temat jest dosyć mocno rozdrapywany, dlatego chciałbym się doradzić już doświadczonych posiadaczy a4 żebyście zaproponowali mi dobre wycieraczki do tego typu mocowania .dotychczas używałem OXIMO  ale szybko padały. nie chce też zmieniać ramion wycieraczek żeby ponosić dodatkowe koszty
81a3276d45d3aacab8b893c254cb 2e000ef347549d271e4537926c2f

miał może ktoś z was styczność z tą firma? 

AUDI-A4-B6-2001-2003-MALYSZ-WYCIERACZKI-
ALLEGRO.PL

Kup teraz na Allegro.pl za 64,99 zł - AUDI A4 B6 2001-2003 MAŁYSZ WYCIERACZKI PRZÓD HQ (8723922853). Allegro.pl - Radość zakupów i bezpieczeństwo dzięki Programowi Ochrony Kupujących!

 

Edytowane przez Krzysiek17_91
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po zmianie ramion będziesz miał dostęp do lepszego wyboru wycieraczek w lepszych cenach. Pozorna oszczędność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tego bardzo często same ramiona są już pokrzywione, co bardzo szybko zużywa wycieraczki, sam się o tym przekonałem jak 3 miesiące po założeniu nowych wycieraczek z Bosch nie zbierały mi z powrotem nic. Wystarczyło wycieraczki wykrzywić odpowiednio i zbierają jak nowe, a sprzedawca w sklepie już mi proponował nowe ramiona bo tam niby sprężyna się rozciąga i nie dociska jak trzeba - aha już uwierzę.

Edytowane przez Langista
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio wymieniłem same gumy na wycieraczkach za dwie dyszki i jest wyśmienicie.

U lubej też tak zmieniam i oszczędzam mnóstwo pieniędzy :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, z tego co widziałem jest zabezpieczone fabrycznie aby nie dało się samych gum wymienić..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dać to się da, tylko co wsadzić, żeby być zadowolonym ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wziąłem ori gumki i będę wymieniał niedługo to się zobaczy ile polatają. Alternatywą są gumki GoodRain.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej! czy zamawiał ktoś może Bosch Aero stąd? Cena bardzo atrakcyjna, zastanawiam się czy nie za bardzo :wink:
 

BOSCH-WYCIERACZKI-AEROTWIN-AUDI-A4-B6-B7
ALLEGRO.PL

Kup teraz na Allegro.pl za 67 zł - BOSCH WYCIERACZKI AEROTWIN AUDI A4 B6 B7 A6 C5 (8957573920). Allegro.pl - Radość zakupów i bezpieczeństwo dzięki Programowi Ochrony Kupujących!

edit: chociaż widzę, że na liście nie ma A4...

Edytowane przez kamilozo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, właśnie zakupiłem ramiona z exeo. Jeżeli dobrze rozumiem to są areo? Tylko nie wiem czy powinny mieć jeszcze jakiś plastik na końcu? Bo nie wiem czy mogę od razu założyć pióra i śmigać. No jeszcze jedno pytanie: czy przy wymianie szyby ścigają ramiona? Bo i tak szybę mam do wymiany więc może lepiej zrobić wszystko na raz :)

 

 

SEAT-EXEO-RAMIONA-WYCIERACZEK-PRZOD-EURO
ALLEGRO.PL

Kup teraz na Allegro.pl za 96 zł - SEAT EXEO RAMIONA WYCIERACZEK PRZÓD EUROPA...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przy wymianie szyby trzeba ściągnąć plastikową osłone podszybia więc ramiona wycieraczek też.

ramiona aero mają na końcu taki plastikowy/metalowy trapez obracający się swobodnie na ośce. musi on wejść w wyprofilowane miejsce w wycieraczce jak na foto (czerwony kształt)

PIORA-WYCIERACZEK-AERO-AUDI-A4-B6-B7-A6-EXEO-ORYG-Producent-Audi-oryginalne-OE.jpg

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedź. W takim razie będę się teraz rozglądał za szybą i piórami. Według mnie kupiłem areo ale trudno to dostrzec więc jeszcze będe wdzięczny jak wejdziesz w link który wysłałem wcześniej i sam ocenisz. Z góry dziękuję :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie i podpinam się do tematu. Zakupiłem na ebay nowe zamienniki ramion. Wszystko fajnie tylko na nich nie ma wieloklinu i tu pojawia się moje pytanie. Czy to jest normalne i czy dokręcajac ramiona śrubą, wieloklin sam się w nich wyrobi? 

Edytowane przez Damnian89
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, Ori ramiona też nie mają. Zrobi się po pierwszym montażu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super, dzięki za szybką odpowiedź. W razie co zostawiam link do ramion bo widze że tu kupiłem chyba sporo taniej. 

s-l400.jpg
WWW.EBAY.DE

Finden Sie Top-Angebote für 2x OEM WISCHERARM SCHEIBENWISCHERARM...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to sa na 100% oryginalne ramiona?

cos tanio jak na niemcy

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest orginał. To jest nowy zamiennik. Jak najbardziej moge polecić, zamontowane i śmiga. Dzięki jeszcze raz za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...