Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zanim coś kupisz na forum - lista nierzetelnych sprzedawców


Hugo

Rekomendowane odpowiedzi

Ok.

Tak jak piszesz... Po otrzymaniu zwrotu wysłałem do Ciebie smsa na numer który podałeś do wysyłki, ponieważ widziałem że od dłuższego czasu nie ma Cie na forum... Reakcji było zero...

Więc odebrałem to jako wkręt.

Dane na PW wyślę jutro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To źle to odebrałeś. Wystarczy już tego. Nie ma sensu ciągnąć tego cyrku. No ale serio na przyszłość radzę sie trochę wstrzymać. Na dwa tysiaki Cię nie przekręciłem.


Czekam na dane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W prawdzie transakcji, o której chcę napisać nie dokonywałem za pośrednictwem forum a przez olx dlatego nie wiem czy moja historia pasuje do tego tematu ale postanowiłem ostrzec Was przed jednym z nie do końca uczciwych kolegów, którzy funkcjonują na forum. Wszystko zaczęło się 12.01.2015. Chciałem kupić navi BNS i znalazłem takie ogłoszenie: http://olx.pl/oferta/navigation-bns-rns-5-0-audi-a4-b6-b7-nawigacja-audi-navi-CID5-ID7QjoB.html#05d5bb4674Jak wejdziecie w inne ogłoszenia tego użytkownika to zobaczycie charakterystyczne felgi, zderzak, końcówki wydechu i całą masę zdjęć na których widać forumowe Audi kolegi VPLD. Porównując choćby imię i miejsce zamieszkanie podane na forum i na olx nabrałem przekonania, że to właśnie człowiek z forum i można mu zaufać. Poprzez smsy dogadaliśmy się co do ceny i wysyłki. Zgodnie z ustaleniami dokonałem przelewu i... nic. Do dziś nie otrzymałem przesyłki. Wielokrotnie byłem zapewniany, że towar został wysłany i były do mnie rzekomo wysyłane potwierdzenia nadania (podałem 2 numery telefonu i mail - nigdzie nawet śladu potwierdzenia). Oczywiście kolega nie raczy odebrać telefonu tylko od czasu do czasu dostaję zdawkowego smsa, że wysłał potwierdzenie albo zdjęcie. Jutro chcę zgłosić sprawę na policji bo nie mam ani radia ani pieniędzy o zwrot, których prosiłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To źle to odebrałeś. Wystarczy już tego. Nie ma sensu ciągnąć tego cyrku. No ale serio na przyszłość radzę sie trochę wstrzymać. Na dwa tysiaki Cię nie przekręciłem.

Czekam na dane.

Oświadczam, że dziś tj. 21-01-2015 odzyskałem należność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wstrzymaj sie chociaż do końca miecha. Może i bajerant z niego i wiem ze kasa przelana więc ciśienie duże ale daj mu czasu. Czy teraz czy za tydzień dostanie mu się tak samo. No i poinformuj go , że ma czas do końca miesiąca bo wtedy sprawa trafia na gliny. Wsio. Jak ma trochę oleju w głowie wymięknie i zwróci kasę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W prawdzie transakcji, o której chcę napisać nie dokonywałem za pośrednictwem forum a przez olx dlatego nie wiem czy moja historia pasuje do tego tematu ale postanowiłem ostrzec Was przed jednym z nie do końca uczciwych kolegów, którzy funkcjonują na forum. Wszystko zaczęło się 12.01.2015. Chciałem kupić navi BNS i znalazłem takie ogłoszenie: http://olx.pl/oferta/navigation-bns-rns-5-0-audi-a4-b6-b7-nawigacja-audi-navi-CID5-ID7QjoB.html#05d5bb4674Jak wejdziecie w inne ogłoszenia tego użytkownika to zobaczycie charakterystyczne felgi, zderzak, końcówki wydechu i całą masę zdjęć na których widać forumowe Audi kolegi VPLD. Porównując choćby imię i miejsce zamieszkanie podane na forum i na olx nabrałem przekonania, że to właśnie człowiek z forum i można mu zaufać. Poprzez smsy dogadaliśmy się co do ceny i wysyłki. Zgodnie z ustaleniami dokonałem przelewu i... nic. Do dziś nie otrzymałem przesyłki. Wielokrotnie byłem zapewniany, że towar został wysłany i były do mnie rzekomo wysyłane potwierdzenia nadania (podałem 2 numery telefonu i mail - nigdzie nawet śladu potwierdzenia). Oczywiście kolega nie raczy odebrać telefonu tylko od czasu do czasu dostaję zdawkowego smsa, że wysłał potwierdzenie albo zdjęcie. Jutro chcę zgłosić sprawę na policji bo nie mam ani radia ani pieniędzy o zwrot, których prosiłem.

Poszła wiadomość do użytkownika VPLD. Czekamy na odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cwiara :hi:

Ja może i bym poczekał ale tylko gdybym dostał od niego jasną odpowiedź, że jest tak czy tak... ale koleś leci sobie po całości bo jak spróbowałem podbić z innych numerów telefonów to robił ten sam manewr czyli nieodbiera połączenia ale zaraz dostawałem sms z pytaniem o co chodzi? Jak pytałem czy aktualne to zawsze odpowiedź była, że tak (mimo, że do mnie rzekomo wysłał radio tydzień temu). Zobaczymy jak sytuacja się rozwinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cwiara :hi:

Ja może i bym poczekał ale tylko gdybym dostał od niego jasną odpowiedź, że jest tak czy tak... ale koleś leci sobie po całości bo jak spróbowałem podbić z innych numerów telefonów to robił ten sam manewr czyli nieodbiera połączenia ale zaraz dostawałem sms z pytaniem o co chodzi? Jak pytałem czy aktualne to zawsze odpowiedź była, że tak (mimo, że do mnie rzekomo wysłał radio tydzień temu). Zobaczymy jak sytuacja się rozwinie.

Pisałem już dawno na początku tego tematu że to oszust. Chciałem kiedyś kupić od niego gwint. dogadałem się z ceną i miał go zdjąć i wysłać. W ogłoszeniu o gwincie ktoś zapytał jaki stan i czy aktualne. Napisał że gwint puka i że aktualne. Odbioru osobistego nie chciał. A mnie zapewniał że gwint jest sprawny. Ja bym mu odciął dział sprzedam :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A istenieje w ogóle cień szansy na odzyskanie pieniędzy? Udało się to komuś? Boję się, że policja oleje sprawę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgłaszaj , jak umorza chociaz watpie bo łatwo uzyskają dane sprzedawcy , to sie poskarżysz na umorzenie ale mysle ze załatwia bez większego wysiłku

Kwota nie ważna to nie kradzież a oszustwo

Zreszta jakbyście nie wiedzieli to granica wykroczenia a przestępstwo kradzieży to w chwili obecnej 437,50 zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po całodniowym wymienianiu smsów i postawieniu sprawy no ostrzu noża (powiedziałem wprost, że albo dostaję potwierdzenie wysyłki albo idę na policję) VPLD przesłał mi zdjęcie potwierdzenia wysyłki o dziwo ze stemplem pocztowym z datą 15.01.2015 :huh: ale przesyłka została zarejestrowana w systemie pocztowym dzisiaj ok godz. 17:40 czyli 20 minut przed wysłaniem zdjęcia do mnie. Zobaczymy tylko w jakim stanie przyjdzie towar i czy będzie zgodny z opisem i zapewnieniami sprzedawcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo znajomości na poczcie albo wtopa na rozdzielni

Tapniete z HGW 2

nie wierzę.

Edytowane przez kaju
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Albo znajomości na poczcie albo wtopa na rozdzielni

Przecież paczka pojawia się w systemie od razu po jej nadaniu w okienku na poczcie ;) Stempel można sobie zamówić za grosze na allegro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stempel można sobie zamówić za grosze na allegro.

No ale po co? :facepalm: Nie lepiej nie robić z siebie kretyna i wysłać towar?

Edytowane przez andynl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hugo ma rację. Działa to tak samo jak kurierka. List mogę sobie zrobić dzisiaj a towar posłać za tydzień i dopiero będzie w systemie jako nadane :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...