Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zanim coś kupisz na forum - lista nierzetelnych sprzedawców


Hugo

Rekomendowane odpowiedzi

Można bezproblemowo dostać dokumenty nadania paczki a wcale jej nie wysyłając i to legalnie. Tak działają systemy wysyłkowe firm kurierskich jeśli zamawia się kuriera przez neta.

Mam na biurku dokumenty nadania paczki z dzisiejsza datą a jako że nie mogłem jej wysłać dzisiaj przesunąłem kuriera za 3 dni . Ale papier ze nadałem mam już dziś na biurku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo znajomości na poczcie albo wtopa na rozdzielni

Przecież paczka pojawia się w systemie od razu po jej nadaniu w okienku na poczcie ;) Stempel można sobie zamówić za grosze na allegro.

Ale to panie Darku taka szydera była... [emoji6]

Tapniete z HGW 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można bezproblemowo dostać dokumenty nadania paczki a wcale jej nie wysyłając i to legalnie. Tak działają systemy wysyłkowe firm kurierskich jeśli zamawia się kuriera przez neta.

Mam na biurku dokumenty nadania paczki z dzisiejsza datą a jako że nie mogłem jej wysłać dzisiaj przesunąłem kuriera za 3 dni . Ale papier ze nadałem mam już dziś na biurku

Papier masz a w systemie jest że paczka czeka na odbiór przez kuriera...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W porządku Panowie temat załatwiony. Przez cały piątek śledziłem przesyłkę w internetowym systemie poczty polskiej i wieczorem pokazała się informacja, że jest w oddziale mojej poczty. Pewnie dopiero jutro trafiłaby do doręczenia ale postanowiłem nie czekać i sam odebrałem przesyłkę z poczty. Wszystko dzisiaj podłączyłem i sprzęt działa. Szkoda, że transakcja w taki sposób i mimo, że efekt ostateczny został osiągnięty to niesmak pozostaje i następnym razem na pewno tak łatwo nie zaufam sprzedawcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety i ja zmuszony jestem podać kolegę z forum. @ michal1.8tq


po mailowej wymianie informacji zdecydowałem się zawierzyć swoje pieniądze, po raz pierwszy wpłaciłem zamiast za pobraniem.

i tu był błąd. Najpierw kolega pisze że ma zderzak na aucie, potem że nowy s-line jest w innym kolorze i czeka na malowanie.

obiecał że w czwartek jak założy po malowaniu da znać. pieniądze wysłałem 29 stycznia, dziś jest 06 luty PIĄTEK, nie ma ani zderzaka ani informacji

od wtorku się nie odzywa . jednocześnie będąc na forum.


PRZYKRE TO, ALE CÓŻ.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wczoraj dopiero sam sie odezwales w rozmowie mailowej pisalismy ze w czwartek mam do odbioru swoj zderzak z malowania sam nie odebralem go z lakierni dopiero dzisiaj bede mial gotowy. Przeprosilem cie za zaistniala sytuacje i prosilem o spokoj.Sa rzeczy nie zalezne od nas jezeli sprzedajemy rzeczy.Masz moje wszystkie dane dotyczace konta adresu zamieszkania i myslisz ze za 400 zl chcialo by mi sie takiej zabawy???


nie jestem na tym forum od wczoraj , organizuje klubowe hamowania po kosztach, naprawiam auta z forum i po 2 dniach bez info gosciu nazywasz mnie oszustem??? troche szybkie decyzje podejmujesz. W odpowiedzi priv ktora mam nadzieje otrzymasz masz info co i jak. A dla wiadomosci kolegow z oficjanego forum w pon paczka jedzie kurierem dpd... i to opuznienia z lakierni poniewaz sam mialem odebrac zderzak w czwartek a dopiero dzisiaj bede mial gotowy, opuznienie nie zalezne ode mnie. Kolega dostal taka sama odpowiedz na priv.Mysle ze wszystko wyjasnilem w info. Pozdrawiam i prosba do kolegi GreGoriO zeby napisal tu w watku kiedy dostanie przesylke...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wczoraj ale już w czwartek,

Widząc że logujesz się na forum ale bez odzewu, postanowiłem nie czekać . Nie chcę tu wdawać się w dyskusję i umieszczać kopii naszej rozmowy.

Przyjmuję tłumaczenie i czekam na przesyłkę.

Jeśli będzie jak mówisz, że paczka dojdzie wtorek-środa, napiszę sprostowanie.

Nie byłoby tego gdyby przesyłka szła z płatnością przy odbiorze. Nikt nie chce tracić swoich pieniędzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jezeli zapewniam ze bedzie to bedzie spoko tu na forum nie kazdy sie z kazdym zna ale nie jest to podstawa zeby nazywac ludzi oszustami. Troche wiary w ludzi nie kazdy jak nie odpisze ci dzien na wiadomosc to jest odrazy oszustem.Wstrzymaj sie nie raz ze swoimi daleko idacymi myslemi.Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak zmusiłeś mnie do wyjaśnienia naszego problemu, niechaj widzą.

Wybacz proszę moją nerwowość, ale postaw się w roli kupującego.

Skoro sprzedawca nie wywiązuje się z pierwszego terminu a potem z drugiego. To co kupujący ma myśleć?

Mam czekać na kolejny termin nie mając gwarancji, że i ten termin nie zostanie dotrzymany? Kiedy sprzedawca loguje się na forum a nie odpisuje na PW?

skąd mam wiedzieć czy mnie zlewa czy nie ma możliwości odpisać?

Musisz zrozumieć, że ty jako sprzedawca masz więcej obowiązków, szczególnie że pieniądze zostały przekazane za towar, który jeszcze nie został wysłany.

Z GÓRY!!!

Umawiając się, zobowiązujesz do realizacji zobowiązania i tak naprawdę kupującego nie powinny obchodzić twoje problemy z nowym zderzakiem bo on kupuje stary!

Wysłano 30 styczeń 2015 - 19:48

:hi:
więc kiedy wysyłka? Jutro?

Który powinien był już dawno zdjęty(skoro przyjąłeś kasę). I to, że masz nie pomalowany nowy, nie ma prawa wpłynąć na czas realizacji zobowiązania. Tym bardziej że nic o tym nie piszesz.

Wysłano 30 styczeń 2015 - 19:50

wiesz co w poniedzialek bo utro mam do pracy i w niedziele a w pon ogarne spakuje i wysle bo musze przelozyc spryski do nowego zderzaka

Szczególnie, że w rozmowie nie było nic zaznaczone że wysyłka dopiero po POMALOWANIU NOWEGO zderzaka. Dopiero w kolejnej wiadomości powiedziałeś...

Wysłano 03 luty 2015 - 15:56

hej jest maly prioblem zderzak ktory domnie dotarl jest w innym koloze niz moje autoi oddalem do malowania i dopiero w czwartek odbiore i zmienie sory na utrudnienia ale nie zalezne ode mnie

Gdyby taka sytuacja zaistniała ja nie zgodziłbym się na wysłanie pieniędzy z góry, a tym bardziej z takim terminem realizacji umowy.

bo na forum, w postach pisałeś... gdzie wynika że masz już NOWY ZDERZAK, nieprawdaż?

Napisano 21 styczeń 2015 - 19:50

foty poszlu brac zabierac :decayed:s line czeka na montaz :D


nikt nie chce??


nowa cena 400 zl do zabrania potrzebna kasa na moda :grin:

CZEKA, znaczy że jest na miejscu!!! i widzę jaki ma kolor, w jakim jest stanie. Miałeś czas na pomalowanie.

A tak, jak wynika z tej rozmowy, że za MOJE pieniądze pomalowałeś sobie zderzak, stary zdejmiesz gdy odbierzesz pomalowany.

Unikanie czy liczenie na wyrozumiałość drugiej strony tylko pogarsza sytuację. Po to mamy PW czy e-maile, żeby niejasności rozwiewać natychmiast, gdy tylko z jakiegoś powodu jest opóźnienie.

A po wtóre, bez zderzaka też można jeździć. dwa czy nawet 3 dni.

To akurat się tyczy każdej transakcji. Niestety niedomówienia, i zbytnie zaufanie prowadzi do nadużyć. czy to z jednej czy z drugiej strony.

To tyle w temacie wyjaśniania czyja wina...

Zderzak dotrze, wtedy wymażę że chyba oszust, dopisując że sprzedawca miał problemy natury osobistej. umowa zrealizowana.

Nie mniej jednak niesmak pozostanie.

Ja na 100% już nie wyślę pieniędzy z góry, chyba że przez Allegro czy Ebay, wolę nie mieć rzeczy niż dopominać się o swoje.

pozdrawiam i życzę spokojnej NIEDZIELI.

EDIT. PISOWNIA wiadomości PW oryginalna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no powiem ci ze akurat nie moge bo mam zderzak pod spryski a bez tego w bi xenonie latac nie mozna(przepisy prawa).Rano ustalilismy co i jak ale widze ze na darmo ustalenia z toba.


stary a co cie w watku w ktorym cos oglaszam obchodzi ze napisalem ze s line czeka na montaz???? akurat wtedy mialem juz kupiony i jachal do mnie.Twoja sila dedykcji mnie poprostu poraza.Ja wyjasnilem jak sprawa wyglada i na forum i w wiadomosci z toba.Nie mam ochoty ani na glupie przepychanki na forum ani w priv z toba.Sprawe wyjasnilem zderzak otrzymasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc dajmy se siana, jak mówią dresy. I zakończmy tę przepychankę realizując umowę. OK?

Miłej niedzieli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NIe polecam uzytkownia o nicu "PIWO TO MOJE PALIWO" czy jakos tak odradzam stanowczo !

Edytowane przez 15lolo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

paczka przyszla, towar nie zgodny z opisem bralem drzwi w kolor, mialy byc kpl z zawiasami bez podnosnika i boczka , przyszly gole blachy wlacznie z wyjetym wzmocnieniem alu, w dodtaku przednie zardzewiale (Do malowania )

odzyskalem 80zl z kwoty ale stanowczo odradzam , po odebraniu paczki i telefo kontakt negaty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i niestety.

Mimo najszczerszych chęci nie mogę powiedzieć że kolega jest wiarygodny. Towar miał wyjść w poniedziałek a do dziś nie dostałem numeru przesyłki celem monitorowania trasy. Obiecał że dziś o16 mi poda. Logował się na forum a numeru nie podał.

Ba. Jeszcze w niedzielę poinformował, że zamiast DPD przesyłkę ma dostarczyć Pocztą Polską. A Numeru NIET.

I co ja mam myśleć o koledze?

6aeca6c562069fc385075e1abcba6142.jpg

Wysłane z mojego iPhone.

Edytowane przez GreGoriO
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i niestety.

Mimo najszczerszych chęci nie mogę powiedzieć że kolega jest wiarygodny. Towar miał wyjść w poniedziałek a do dziś nie dostałem numeru przesyłki celem monitorowania trasy. Obiecał że dziś o16 mi poda. Logował się na forum a numeru nie podał.

Ba. Jeszcze w niedzielę poinformował, że zamiast DPD przesyłkę ma dostarczyć Pocztą Polską. A Numeru NIET.

I co ja mam myśleć o koledze?

6aeca6c562069fc385075e1abcba6142.jpg

Wysłane z mojego iPhone.

Jak widzisz logował się o 15:43 więc może pojechał na pocztę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

he he dobre wiesz gosciu ze istnieje cos takiego jak zapamietane hasla??? he he ktos wchodzi na przegladarke to wszystkie strony sie loguja :D no koment :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...