Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zanim coś kupisz na forum - lista nierzetelnych sprzedawców


Hugo

Rekomendowane odpowiedzi

Wreszcie coś o mnie bo już tu nudą wiało :decayed:

Proszę spojrzeć na link i obiektywnie stwierdzić gdzie zawiniłem : http://a4-klub.pl/index.php?/topic/306777-galka-zmiany-biegow-s-line/

Gałka została wysłana dokładnie ta ze zdjęcia.

Jeden listek (ze 4) był złamany - owszem ale jak każdy wie - gałka jest na wcisk i trzyma się nawet bez trzech. Szanowny Pan również twierdzi że chciał pikowaną - czy wedłu Was ona jest pikowana czy nie ?

I na koniec pomijam już język w którym Ten Pan do mnie pisał ale ostrzegam Innych na Forum że Pan lukasz92 straszy Urzędem Skarbowym więc zastanówcie się dobrze zanim Mu cokolwiek sprzedacie.

Ten tzw. Użytkownik Forum posiadający 22 posty jest juz nad wyraz błyskotliwy.


p.s.

widzicie tam jakąś wzmiankę o szarym mieszku gratis ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie to zebym sie czepial bo musicie to rozwiazac miedzy soba ale:

Wreszcie coś o mnie bo już tu nudą wiało :decayed:

Proszę spojrzeć na link i obiektywnie stwierdzić gdzie zawiniłem : http://a4-klub.pl/index.php?/topic/306777-galka-zmiany-biegow-s-line/

Gałka została wysłana dokładnie ta ze zdjęcia.

Jeden listek (ze 4) był złamany - owszem ale jak każdy wie - gałka jest na wcisk i trzyma się nawet bez trzech. Szanowny Pan również twierdzi że chciał pikowaną - czy wedłu Was ona jest pikowana czy nie ?

I na koniec pomijam już język w którym Ten Pan do mnie pisał ale ostrzegam Innych na Forum że Pan lukasz92 straszy Urzędem Skarbowym więc zastanówcie się dobrze zanim Mu cokolwiek sprzedacie.

Ten tzw. Użytkownik Forum posiadający 22 posty jest juz nad wyraz błyskotliwy.


p.s.

widzicie tam jakąś wzmiankę o szarym mieszku gratis ?

"Oryginalna, pikowana, czarna gałka zmiany biegów."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie chciałbym opisać jak zostałem oszukany przez; R7 JAREK

Przeglądałem dział sprzedam , znalazłem ogłoszenie iż sprzeda gałke do a4 b6 cena 100zł , zdjecie było dość nie wyraźne więc napisałem w jakim jest stanie

odpisał ze w dobrym kropki pikowane są widoczne i tutaj juz szkoda ze tylko na połowie gałki. Nie powiedział też ze nie udolnie wyciągał kapselek w wyniku czego uszkodził skóre na gałce.

Przyszła gałka otworzyłem przeraziłem sie , napisałem ze tego nie chce , zlekceważył mnie i opuścił rozmowe

Wykrecał sie ze jej nie przyjmie bo jak chce nowa to zebym sobie w ASO kupił

dodawał ze Prawo do zwrotu nie przysługuje w odniesieniu do produktów zakupionych w wyniku aukcji licytacyjnej albo też od osoby fizycznej a ja nie przypominam sobie żebym uzgodnił z Panem iż przyjmę zwrot ? nie uwzglednił ze sprzedał uszkodzoną rzecz czego nie było w opisie a przyznał sie do tego gdy ja juz odberałem paczke

Dodam iż gałka była uszkodzona ,nie była w 100% sprawna posiadała od spodu ułamany uchwyt , drugi jakis klejony

Widze tez ze duzo rzeczy sprzedaje , nie dostałem ani paragonu ani faktury

Mam nadzieje ze ktos z forum zmotywuje go jakas blokadą do odebrania paczki i zwrotu pieniążków

jeśli nie dostałeś paragonu a sprawa się nie wyjaśni to łatwo można ją rozwiązać :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

. Szanowny Pan lukasz92 prześle mi dane na PW i stówka leci z powrotem.

a nie mozna było tak odrazu zrobic jak kolega chciał zwrucic gałke?tylko teraz po interwencji tutaj?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie chciałbym opisać jak zostałem oszukany przez; R7 JAREK

Przeglądałem dział sprzedam , znalazłem ogłoszenie iż sprzeda gałke do a4 b6 cena 100zł , zdjecie było dość nie wyraźne więc napisałem w jakim jest stanie

odpisał ze w dobrym kropki pikowane są widoczne i tutaj juz szkoda ze tylko na połowie gałki. Nie powiedział też ze nie udolnie wyciągał kapselek w wyniku czego uszkodził skóre na gałce.

Przyszła gałka otworzyłem przeraziłem sie , napisałem ze tego nie chce , zlekceważył mnie i opuścił rozmowe

Wykrecał sie ze jej nie przyjmie bo jak chce nowa to zebym sobie w ASO kupił

dodawał ze Prawo do zwrotu nie przysługuje w odniesieniu do produktów zakupionych w wyniku aukcji licytacyjnej albo też od osoby fizycznej a ja nie przypominam sobie żebym uzgodnił z Panem iż przyjmę zwrot ? nie uwzglednił ze sprzedał uszkodzoną rzecz czego nie było w opisie a przyznał sie do tego gdy ja juz odberałem paczke

Dodam iż gałka była uszkodzona ,nie była w 100% sprawna posiadała od spodu ułamany uchwyt , drugi jakis klejony

Widze tez ze duzo rzeczy sprzedaje , nie dostałem ani paragonu ani faktury

Mam nadzieje ze ktos z forum zmotywuje go jakas blokadą do odebrania paczki i zwrotu pieniążków

jeśli nie dostałeś paragonu a sprawa się nie wyjaśni to łatwo można ją rozwiązać :wink:

załatwione pozytywnie dla kupującego i po temacie

Edytowane przez daniels
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wina Jarka ewidentna

A ty widze jakis kolega chyba jego

Tekst typu ze kazdy wie ze gałka siedzi na wcisk mimo połamanych listków zakrawa na kpinę

Skoro były połamane to trzeba było to napisac w aukcji , a nie pozniej strugac jarzabka ze co z tego ze połamane skoro działa noooo ludzie

Za takie wlasnie cos jawor wlasnie został tu umieszczony na liście ze wysyłał uszkodzone sprzęty jesli nie pamiętasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli Ty kolego Wandej jesteś taki mądry to radzę uważać Wszystkim w dziale sprzedam - bo jak widać - Sędzia Dredd może wkroczyć.

Nawet jeśli będziecie sprzedawać swoje felgi za 1500 ponieważ zgodnie z polskim prawem już powinniście to wykazać :grin:

A Ty ryba85 - też coś odemnie brałeś i jakoś wszystko było cacy więc może byś zamilkł skoro nie należysz tutaj do Władzy ? Hugo do mnie napisał i Hugo dostał odpowiedź a reszta Gawiedzi niech się zajmie własnymi sprawami .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Nawet jeśli będziecie sprzedawać swoje felgi za 1500 ponieważ zgodnie z polskim prawem już powinniście to wykazać

Dla sprzedającego prywatnie najistotniejsze pozostaje, że przy sprzedaży towaru po 6 miesiącach licząc od końca miesiąca nabycia towaru, nie zapłaci on podatku dochodowego. Jeżeli sprzeda wcześniej – musi złożyć deklarację dla podatku PIT z tego tytułu i rozliczyć ten podatek, co jednak nie zawsze będzie jednoznaczne z obowiązkiem zapłaty tego podatku.

Dla sprzedającego poprzez firmę istotna jest kwestia rozliczenia podatku VAT z tytułu sprzedaży, momentu rozliczenia tego podatku. Przychód ze sprzedaży rozliczy on w działalności, zatem podatek dochodowy rozliczy w zależności od tego, z jakiej formy opodatkowania korzysta (np. liniowo, według skali, ryczałtem, kartą).


Sprzedaż przedmiotów używanych zwolniona jest z podatku pod warunkiem, że zostały one nabyte co najmniej pół roku wcześniej, licząc od końca miesiąca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owszem ale np Kolega który robi klipsy do podłokietników po 80 złotych już może mieć ciepło przez takich jak Wandej . Czyż nie ?

etc... etc...

tak więc sugeruję zastanowić się zanim coś napiszecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pany chyba po to mamy forum żeby można było sobie pogadać, coś taniej załatwić itp. Konfidentow trzeba likwidować. Wystarczy olać ich oferty i sami się wyniosą.

Dobra spoko luz. Ale nie przeginajcie, albo jesteśmy jak rodzina abo skończymy jak wszystko w tym kraju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A Ty ryba85 - też coś odemnie brałeś i jakoś wszystko było cacy więc może byś zamilkł skoro nie należysz tutaj do Władzy ? Hugo do mnie napisał i Hugo dostał odpowiedź a reszta Gawiedzi niech się zajmie własnymi sprawami .

pewnie brałem bo kupuje czesto na forum i pewnie było wszystko ok.nie powiedziałem ze nie.i moze jeszcze nie jedną rzecz kupie.a swoje zdanie moge wyrazić.bo jak bys chciał sie dogadac odrazu z kolegą to nie było by tej afery tutaj. :hi: tyle w temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tymi podatkami, paragonami- to chyba lekka przesada... nie zapominajcie, że tutaj macie miejsce do handlu i zamian ZA DARMO, nie płacicie czynszu za miejsce, ani prowizji, nikt nie każe wam mieć kasy fiskalnej- więc uszanujcie to i nie wyskakujcie z takimi tekstami, bo szybko się to może zmienić i każde ogłoszenie będzie "opodatkowane", macie docelową grupę odbiorców części, więc korzystajcie z tego, bo jak przegniecie, to albo pozostanie ebay.pl albo allegro, gdzie na pewno zasady są inne... :wink:


i starczy już komentów- Jarek, postaraj się jak najszybciej załatwić sprawę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet jeśli będziecie sprzedawać swoje felgi za 1500 ponieważ zgodnie z polskim prawem już powinniście to wykazać

Dla sprzedającego prywatnie najistotniejsze pozostaje, że przy sprzedaży towaru po 6 miesiącach licząc od końca miesiąca nabycia towaru, nie zapłaci on podatku dochodowego. Jeżeli sprzeda wcześniej – musi złożyć deklarację dla podatku PIT z tego tytułu i rozliczyć ten podatek, co jednak nie zawsze będzie jednoznaczne z obowiązkiem zapłaty tego podatku.

Dla sprzedającego poprzez firmę istotna jest kwestia rozliczenia podatku VAT z tytułu sprzedaży, momentu rozliczenia tego podatku. Przychód ze sprzedaży rozliczy on w działalności, zatem podatek dochodowy rozliczy w zależności od tego, z jakiej formy opodatkowania korzysta (np. liniowo, według skali, ryczałtem, kartą).

Sprzedaż przedmiotów używanych zwolniona jest z podatku pod warunkiem, że zostały one nabyte co najmniej pół roku wcześniej, licząc od końca miesiąca.

W 2015 roku najwyższy dochód osoby fizycznej niepowodujący obowiązku zapłacenia podatku dochodowego od osób fizycznych wynosi 3091 zł. Dopiero nadwyżka od tej wartości podlega opodatkowaniu podatkiem dochodowym PIT.

ponadto wg polskiego prawa każda transakcja powyżej 1000zł podlega opodatkowaniu o ile kupujący nabył rzecz od osoby prywatnej,podatek to 2% wartości przedmiotu

Edytowane przez daniels
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przestańcie się tu wymądrzać z podatkami bo to nie jest odpowiednie miejsce do tego... Jeśli występują jakieś nieporozumienia na lini kupujący-sprzedający to są na Forum osoby do których można napisać i rozwiążą problem. Jest Hugo jest ZK. Straszenie donosem do US to jakieś nieporozumienie :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwłaszcza że 99.9 % Chłopaków zawsze mlaskało kiedy dostawali odemnie paczkę.

Gałka była jaka była - foto również było, Kolega oczekiwał nówki - ok, zdarza się. Byłoby po sprawie gdyby normalnie do mnie napisał ale On wyskoczył z wielkimi pretensjami , tekstami typu "zabieraj to bo się zrzygam" itd - więc się fkurfiłem troszkę a że też czasem jestem pyskaty to mieliśmy małe spięcie.

Wczoraj napisał mi na PW pewien Użytkownik coś takiego :

Widzisz tak to jest, jeden wie że to używka i akceptuje, że idealna nie będzie, drugi liczy na to że trafił na mega okazję prawie nówki za bezcen (tutaj zawsze przegrywa sprzedający, bo kupujący będzie szukał dziury w całym, żebyś mu to za darmo oddał). Dobrze, że wyszedłeś z tego z tarczą :)

I jak widać są Ludzie którzy mają takie zdrowe podejście do tematu zamiast - jak Ci nie dał paragonu to ... O czym my tutaj w ogóle piszemy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przestańcie się tu wymądrzać z podatkami bo to nie jest odpowiednie miejsce do tego... Jeśli występują jakieś nieporozumienia na lini kupujący-sprzedający to są na Forum osoby do których można napisać i rozwiążą problem. Jest Hugo jest ZK. Straszenie donosem do US to jakieś nieporozumienie :facepalm:

tu raczej nie chodzi o wymądrzanie a uświadamianie,jakie to niesie czasem konsekwencje :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


tu raczej nie chodzi o wymądrzanie a uświadamianie,jakie to niesie czasem konsekwencje
konsekwencje tego, że chcąc komuś pomóc, oferując odsprzedanie czegoś, co nam jest już niepotrzebne- można zostać tropionym i nękanym przez US... :facepalm: paranoja
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z wątku o nierzetelnych sprzedawcach zrobił się wątek o cwanych kupujących...

Wysłane z mojego iPhone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego fajnie by było jakby jednak osoby które chcą coś tu napisać przeczytały najpierw pierwszy post i sie do niego dostosowały. To ze nie ma tu zakazu wypowiadania sie osobom nie będącym stroną w sporze nie oznacza ze każdy może sobie tu pisać jakie jest jego zdanie. Robi się przez to niepotrzebny bałagan, wiec dla zachowania porządku najlepiej niech sie wypowiadają zainteresowane strony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...