Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zanim coś kupisz na forum - lista nierzetelnych sprzedawców


Hugo

Rekomendowane odpowiedzi

przecież to forum motoryzacyjne, a nie portal handlowy-jest jeden temat i to powinno wystarczyć-regulamin tez mało kto zna i nie bardzo wiedzą, gdzie go szukać:whistling::wink4:

Myślę że nie tylko ja, ale jak szukam coś do kupienia to wchodzę bezpośrednio do działu "sprzedam części samochodowe > audi A4 B6/B7" z góry nie zakładam że będę szukał nie wiadomo gdzie tematu o oszustach itp, bo w końcu to forum motoryzacyjne.

Chyba jako rządzącym powinno wam zależeć na dostarczeniu informacji z ostrzeżeniem jak największemu gronu, a nie schowaniu go w najmniej ciekawym dziale giełdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że nie tylko ja, ale jak szukam coś do kupienia to wchodzę bezpośrednio do działu "sprzedam części samochodowe > audi A4 B6/B7" z góry nie zakładam że będę szukał nie wiadomo gdzie tematu o oszustach itp, bo w końcu to forum motoryzacyjne.

Chyba jako rządzącym powinno wam zależeć na dostarczeniu informacji z ostrzeżeniem jak największemu gronu, a nie schowaniu go w najmniej ciekawym dziale giełdy.

nam zależy, żeby forum, jako całość się rozwijała, a to, czy ktoś coś sprzeda/kupi przy okazji-to tylko dodatek, który wielu traktuje jako bazę dla tego forum:wink:

idąc dalej takim tokiem rozumowania w każdym dziale powinien być wątek o nieuczciwych mechanikach, lakiernikach, et cetera...-niewykonalne i niepotrzebne zarazem...

rozumiem, że wchodząc w dział "Części samochodowe" nie znalazłeś tego tematu http://a4-klub.pl/sprzedam-czesci-samochodowe-151/uwaga-przeczytaj-to-wazne-194364/

a także coś z regulaminu w tym dziale "Audi A4 Klub Polska nie ponosi ŻADNEJ odpowiedzialności za transakcje zawierane w dziale "Sprzedam części samochodowe".

Wszelkie transakcje dokonywane są na własną odpowiedzialność kupującego, a Zarząd Klubu może jedynie wyciągnąć konsekwencje za nieuczciwe zachowanie sprzedającego/kupującego.

Planujesz zakup lub sprzedaż na forum? Pamiętaj, że forum nie jest gwarantem poprawnego przebiegu transakcji z jakimkolwiek użytkownikiem, nie jest żadną ze stron oraz nie ponosi żadnej odpowiedzialności za takie transakcje.

Dział ogłoszeń na forum jest tylko tablicą ogłoszeniową - to nie serwis aukcyjny, który może czuwać nad bezpieczeństwem kupujących i sprzedających. Nie posiadamy danych użytkowników, którzy przeprowadzają sprzedaż, nie jesteśmy w stanie zweryfikować ani wpływać na żaden etap przebiegu transakcji.

Jeżeli chcesz coś kupić/sprzedać to po prostu przestrzegaj kilku zasad, a jeśli osobiście nie znasz forumowicza, z którym dokonujesz jakichkolwiek transakcji to:

- staraj się wybierać wysyłkę za pobraniem i najlepiej z opcją sprawdzenia przesyłki przy kurierze lub listonoszu;

- nie wysyłaj pieniędzy przed otrzymaniem towaru.

Kieruj się zdrowym rozsądkiem. Jeżeli nie znasz sprzedawcy, to stosuj zasadę ograniczonego zaufania. Nie ma czegoś takiego jak "okazja"!

Stosowanie się do tych bardzo prostych zasad pozwoli Tobie sprawnie zakończyć wszelkie wymiany handlowe i zminimalizuje możliwość wystąpienia przykrych sytuacji, w których zostaniesz oszukany. Administracja forum dokłada wszelkich starań by wyeliminować nieuczciwych sprzedawców, jednakże nie może być pociągnięta do odpowiedzialności w przypadku wystąpienia problemów z kupnem/sprzedażą."

wątek o "oszustach", to wynik tego, że niewielu czytało ten wątek:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałem i to i to, co ciekawsze link nie działa, wypadało by uaktualnić :wink:

Zrobicie jak uważacie, ja wyraziłem swoje spostrzeżenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co ciekawsze link nie działa, wypadało by uaktualnić
który link?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten:

---------- Post dopisany at 22:56 ---------- Poprzedni post napisany at 22:55 ----------

z

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprawione - odnośnik powinine być do tego tematu: http://a4-klub.pl/sprzedam-22/uwaga-przeczytaj-to-180389/

A

przecież to forum motoryzacyjne, a nie portal handlowy-jest jeden temat i to powinno wystarczyć-regulamin tez mało kto zna i nie bardzo wiedzą, gdzie go szukać:whistling::wink4:

Myślę że nie tylko ja, ale jak szukam coś do kupienia to wchodzę bezpośrednio do działu "sprzedam części samochodowe > audi A4 B6/B7" z góry nie zakładam że będę szukał nie wiadomo gdzie tematu o oszustach itp, bo w końcu to forum motoryzacyjne.

Chyba jako rządzącym powinno wam zależeć na dostarczeniu informacji z ostrzeżeniem jak największemu gronu, a nie schowaniu go w najmniej ciekawym dziale giełdy.

Masz przeniesione.. chociaż ocena atrakcyjności tego działu jest totalnie subiektywna to mam nadzieję, że teraz to już każdy otworzy oczy na to, że świat nie jest idealny i nikt nie będzie musiał szukać tego tematu nie wiadomo gdzie i nie wiadomo przez ile czasu :facepalm:

Koniec OT - będą leciały ostrzeżenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mnie też speckom oszukał, niestety nie mam treści ogłoszenia, kiedy mu przelałem pieniądze to wykasował ogłoszenie sprzedażny wahaczy, oto treść korespondencji z nim...

"

- maudi

hmmm wachacz ma luz to napewno puka... napisz mi ktory to ten moog lewa czy prawa strona i czy przod czy tyl, no i ten z ktorego gumka spadla to mimo ze nie puka to bez gumki za dlugo nie pochodzi... i ktory to? no i podaj mi cene na pw za komplet tego co masz.

- speckom

mówie ci ,że nic nie pukało ,ten moog to górny z lewej strony o góry.

po za tym reszta jest ori ze znaczkami oooo trw i jede dolny ( nie banan ) z niego spadła gumka na sworzniu ale nie pukało nic.

chciałem po 40zł za sztuke a za ten co gumka spadła dożuce gratis ,1 jest górny napewno do wywalenia. wiec calych dobrych jest 6 sztuk + 2 te łaczniki są jak nowe dożuce ci gratis i wysyłke gratis. ,czyli 240zł za wszystko a jeszcze na tym długo pojezdzisz to nie masz źle.

- maudi

zalezymi zebytuleje gumowe bylyidealne ale jak wachacze maja rok to pewnie sa. Doloz te uszkodzone to

moze z nich jakas tuleje wykozystam, no i te male do drazka, opusc jeszcze 20 i wezme, zaplace przelewem w poniedzialek lub wtorek.

- speckom

masz cene jak za darmo.ponizej tej kwoty dla mnie moga lezec a ktos kupi drozej .na szrocie za taka 1szt wola 70zl

- maudi

ok.. niech bedzie

- speckom

nr konta :

70 2490 ......... ..... ...........

Emil ....

.....

.....

240zl

dziekuje

- speckom

witam.i jak wplaciles za te wachacze?

- maudi

hej, pisalem ci wczesniej ze wplace ci dopiero w poniedzialek lub wtorek (wtedy bedemial doplyw sianka)

ale wyslac mojuz teraz, kasa napewno dojdzie do ciebie,

Mariusz .....

.......

.......

komplecik wachaczy, kosci stabilizatora i koncowki drazka

- speckom

ok

-maudi

przelew poszedl

- speckom

pozniej ci podesle nr paczki bo to za mnie szfagier wysyla i mi to poda pozniej

-maudi

no to zeby dobrze spakowal, tak jak sie umawialismy,...

- maudi

odebralem wreszcie te wachacze... wachaczy jest 6 nie 8, brak koncowek drazka, znaczek trw ja znalazlem tylko na jednym wachaczu, i napewno one nie maja roku tak jak pisales.... pozatym dwa sa naciete "gumowka"- "fleksem", musze je obejzec jeszcze w ciagu dnia ale nie podobaja mi sie!

- speckom

sa takie jak pisalem. Za ta kase sie oplacalo

-maudi

nie sa takie jak pisales, nie rob ze mnie idioty... za to kse to sie oplacalo, ale tylko tobie, bierz je spowrotem i sprzedasz komus innemu drozej.

- speckom

sa takie jak pisalem ,u mnie zaden nie pukał tylko przy demontarzu sie uszkodzila ta gumka na dolnym ,same gorne sa wsrte ze 250zł 2 nowe te laczniki to juz nie licze reszta praktycznie gratis ,wysylke miales tez gratis

-maudi

nie obchodzi mnie za ile je sprzedasz komus innemu, jeden jest TRW ten podpilowany, jeden moog reszta to no name juz w kiepskim stanie... nowy komplet no name moznakupic za 420, wachacze od ciebie mialy byc-oryginaly i jeden moog a ie ma znaczka OOOO. nie ma dyskusji ja ich nie chce. odsylac je na adres z przelewu?

"

Do tej pory się nie odzywa... skasował 240 złoty za złom i zadowolony... tylko sobie ogłoszenia podbija - "up"

mnie jako kupującemu na odległość przysługuje prawo zwrotu, tym bardziej że speckom kłamie jeśli chodzi o stan wahaczy, pisał że prawie wszystkie są oryginały i zawieszenie ma około roku, a większość to 8-9 letnie dorżniete noname.

Może jakiś admin ma wpływ na tego oszusta, chciałem mu je odesłać ale dopiero jak mi kasę przeleje inaczej zostanę z niczym!

Być może jego szwagier złe wahacze wysłał ale to speckom sie pod tym podpisuje i on za niego odpowiada!!!

Od 2 tygodni nie odpisuje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgłaszałem kiedyś tego typa do obserwacji... dziwnie nabijał w technicznych a swoje aukcje jak piszesz podbijał. Nawet zwróciłem mu uwagę to zaczął sapać że jego wątek i może robić co chce:grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też kiedyś czekałem długo na licznik w idealnym stanie, a po tygodniu już nie świeciły linie. Ale dałem spokój z tym po naprawach i konsultacji u szoguna powiedział że te liczniki tak maja więc dałem spokój

---------- Post dopisany at 11:13 ---------- Poprzedni post napisany at 10:49 ----------

Faktycznie co do kolegów którzy pisali że wachacze miały być w idealnym stanie i jeszcze ori to :facepalm: jak tak można nie zastanawiajcie się tylko oddajcie wachacze i niech wam odda kasę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez mialem z tym calym speckomem przebojebponad rok temu hak sprzedawal licznik z Fisem ktory mial raz dzialac raz nie, ale jak Tylko doszedl zdjelem obudowe i zajrzalem do srodka by Ci obejrzec tasme To juz wiedzialem ze to sciema bo byla jakas pocieta i przyklejona na jakis zwykly klej aby sie trzymalo. Nie mialo prawa To dzialac wiec chcialem zwrot pieniedzy ale zacząl sie wykrecac itd To musialem dac sobie spokoj zeby sie dalej nie denerwowac..:thumbdown: paczki jak widac wysyla ale niezgodne z opisem.. dostanie hajs i olewa:wink:

Wysyłane z mojego GT-I9300 za pomocą Tapatalk 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niech sie kolega wytłumaczy z zarzucanych mu czynów.a jak nie to dopisac do listy u góry i zablokowac dział sprzedarzy.:facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzizas ryba cos Ty napisal ??????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj dostałem paczkę z zaległymi częściami do sufitu.

Oczywiście nie dostałem wszystkiego.

Brakuje nadal jednego słupka, którego już znalazłem sam na alle, oraz dwóch tylnich, cienkich części przy suficie.

PUMA napisał bym sobie znalazł, kupił bo on nie ma czasu. Później kdda za to kasę... Ciekawe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale na forum się juz długo nie odezwał

Ostatnio był aktywny

19-06-2013 09:57

no chyba że ma już jakieś inne konto :whistling:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co ma ban do logowania nawet pw. można wysyłać przecież z takiego konta,chyba ze sie cos zmieniło :decayed:

---------- Post dopisany at 16:34 ---------- Poprzedni post napisany at 16:33 ----------

BTW. ja jakoś bana na jego koncie nie widzę:whistling:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z drugiego konta :whistling::wink:

Patryk na tyle głupi nie jest aby drugie konto zakładać. Dostał karę z którą się pogodził :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...