Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zanim coś kupisz na forum - lista nierzetelnych sprzedawców


Hugo

Rekomendowane odpowiedzi

Sorki człowiek pierwszy raz się znalazł w takiej sytuacji, myślałem że podanie loginu wystarczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe a ja tu prawie zawału dostałem :decayed:

Jako król PW masz prawo jak najbardziej się stresować :naughty:

---------- Post dopisany at 09:36 ---------- Poprzedni post napisany at 09:35 ----------

Sorki człowiek pierwszy raz się znalazł w takiej sytuacji, myślałem że podanie loginu wystarczy.

Nie ma sprawy. Damy radę :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:grin: apropos PW to rzeczywiście troche tego przychodzi, aż skrzynka wydaje się za mała... co chwile trzeba kasować :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W jaki sposób można trafić na listę? Opisałem moją sytuację i echo, nic się nie dzieje.

Super opisałeś tylko zapomniałeś napisać kto Cię tak urządził :facepalm: Jakbyś od razu to zrobił to ludzik trafiłby na listę, a nie dopiero teraz

No więc o takich sytuacjach pisałem kilka postów wyżej..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym oświdczyć że kolega JawoR36 wywiązał się ze swoich zoobowiązań wobec mojej osoby i nie mam do niego pretensji. Sprawa zakończona :)

A teraz chciałbym coś napisać ku przestrodze kolegów którzy nieuczciwie przeprowadzają tranzakcje handlowe. Macie szczęście że koledzy na forum są wyrozumiali, bo de facto nie jest problemem żeby podać was do sądu i ściągnąć zaległe należności z odsetkami wraz z niezłą pensją dla prawnika. Wystarczy że delikwent zalega z wartością powyżej 200 zł u kilku kolegów (zazwyczaj u kilku jest to ponad 1000 zł). Proces zbiorowy , np. 6 kolegów każdy zrzuca się po 50 zł na założenie procesu, mój prawnik wszystko załatwia i kasę po procesie zdziera z winowajcy. Nawet jeśli nie ma danych osobowych, przy zakładaniu sprawy sąd może nakażać prezesowi ujawnienie wszelkich danych osobowych i prezes nie ma nic do gadania. Fakt potrwa to kilka miesięcy, ale zdjacie sobie sprawę koledzy oszuści ile was to nerwów będzie kosztowało, a każde niestawienie się na sprawę, którą można założyć w dowolnym miejscu w Polsce, to przegrana i windykacja przez komornika.

Tylko tak się wydaje, że nie ma możliwości ściągnięcia czegokolwiek , hehehhe a pomyślcie o swoich furkach, o swoich rodzinach, bo komornik ściąga od kogo się da, jak nie od ciebie to od twojego taty, mamy, brata, dziadka ... etc. Wracając do kosztów, do tych tysiąca trzeba dodać jeszcze 2000 zł za prawnika i koszty sądowe, to robi się wam z 1000 zł, 3000 zł - fajnie to brzmi co?

Chyba lepiej jednak wywiązywać się z należności.

Pozdrawiam i jeszcze raz potwierdzam że kolega JawoR36 nie jest mi już nic winien.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hugo nie ma co robic tylko dane osobe zbierać :facepalm: podałeś już swoje na pw ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet jeśli nie ma danych osobowych, przy zakładaniu sprawy sąd może nakażać prezesowi ujawnienie wszelkich danych osobowych i prezes nie ma nic do gadania.

A ja oczywiście mam skany dowodów osobistych wszystkich użytkowników :grin::grin::grin::grin::grin: Jedyne dane jakimi dysponuję to adres email i IP i jeżeli tylko dostaję pismo z Policji to oczywiście takie dane udostępniam. Napisałeś ten tekst tak, jakbym utrudniał i nie chciał współpracować jak jest problem :facepalm: Już wielokrotnie rozmawiałem z Policją jak był jakiś wałek na forum i za każdym razem pomagałem. Kilka osób pisało do mnie z podziękowaniami, że udało im się odzyskać kasę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet jeśli nie ma danych osobowych, przy zakładaniu sprawy sąd może nakażać prezesowi ujawnienie wszelkich danych osobowych i prezes nie ma nic do gadania.

A ja oczywiście mam skany dowodów osobistych wszystkich użytkowników :grin::grin::grin::grin::grin: Jedyne dane jakimi dysponuję to adres email i IP i jeżeli tylko dostaję pismo z Policji to oczywiście takie dane udostępniam. Napisałeś ten tekst tak, jakbym utrudniał i nie chciał współpracować jak jest problem :facepalm: Już wielokrotnie rozmawiałem z Policją jak był jakiś wałek na forum i za każdym razem pomagałem. Kilka osób pisało do mnie z podziękowaniami, że udało im się odzyskać kasę.

Dobrze napisał. Wiele ludzi nie jest świadomych tego że za wałki w necie można skończyć tak samo jak za kradzież portfela czy sprzedawanie na bazarze. Dzięki temu może ci którzy zostali oszukani ale myślą że nic nie da się zrobić zmienią zdanie. Tutaj nie ma już zasady że oszustwo za 50 to niska szkodliwość społeczna bo jak takich osób będzie 10 to mamy już 500zł zupełnie inną kategoryzację czynu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jw

i dokladam sie do opini Jawor36

wole 2 razy wiecej zaplacic niz u niego brac cokolwiek

bralem, od niego jakies pierdoly typu zaslepki szyn foteli to polamane przyszly, okazalo sie ze jakis kolega jego mi wysylal, oddal kase ale za wysylke juz nie ( 5 zł ) mówie ok ...tam, listwa drzwi lekko peknieta sie okazala, ale jak wiekszosc tu piszacych potwierdzam ze kontakt z nim byl tragiczny , urywal w trakcie rozmów, kompletme dno, tak wiec elegancko ze dostal bana w czoło:decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze jedno. Jeżeli trafię na jakieś ogłoszenie na forum, poza forum ogłoszeń, napisane przez osobę, która jest na czarnej liście lub jeżeli zobaczę u niej oferowanie czegoś na sprzedaż w podpisie to automatycznie kończy karierę na forum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze jedno. Jeżeli trafię na jakieś ogłoszenie na forum, poza forum ogłoszeń, napisane przez osobę, która jest na czarnej liście lub jeżeli zobaczę u niej oferowanie czegoś na sprzedaż w podpisie to automatycznie kończy karierę na forum
:thumbup1::thumbup1:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze jedno. Jeżeli trafię na jakieś ogłoszenie na forum, poza forum ogłoszeń, napisane przez osobę, która jest na czarnej liście lub jeżeli zobaczę u niej oferowanie czegoś na sprzedaż w podpisie to automatycznie kończy karierę na forum

I super :-) Zamordyzm musi panować, bo się tałatajstwo za bardzo rozpanoszy na forum.:drinks:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze jedno. Jeżeli trafię na jakieś ogłoszenie na forum, poza forum ogłoszeń, napisane przez osobę, która jest na czarnej liście lub jeżeli zobaczę u niej oferowanie czegoś na sprzedaż w podpisie to automatycznie kończy karierę na forum
:thumbup1::thumbup1:
Siii kalafon:wink::thumbup1:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet jeśli nie ma danych osobowych, przy zakładaniu sprawy sąd może nakażać prezesowi ujawnienie wszelkich danych osobowych i prezes nie ma nic do gadania.

A ja oczywiście mam skany dowodów osobistych wszystkich użytkowników :grin::grin::grin::grin::grin: Jedyne dane jakimi dysponuję to adres email i IP i jeżeli tylko dostaję pismo z Policji to oczywiście takie dane udostępniam. Napisałeś ten tekst tak, jakbym utrudniał i nie chciał współpracować jak jest problem :facepalm: Już wielokrotnie rozmawiałem z Policją jak był jakiś wałek na forum i za każdym razem pomagałem. Kilka osób pisało do mnie z podziękowaniami, że udało im się odzyskać kasę.

Wystarczy nr. IP i email, nie ma problemu żeby dojść do odpowiedniej osoby. Podałem w skrócie "dane osobowe" czyli dane rejestrowe. A wiadome jest że nie musisz tego podawać Policji jak cię poproszą, a nakazać ci mogą ale sądownie. Opisałem proceder prawny, a to że ty podajesz to OK.

A wyprzedzając odpowiedź, że IP gówno daje, to przytoczę przykład mojego kumpla, ktróremu nagle wypłynęło z konta 5000 zł. Okazało się że przez to że podawał przy tranzakcjach nr. karty debetowej (chyba chodziło nawet o zakup biletów na Euro 2012 ;) ) , skradli mu wszystkie dane dostępowe. Udało mu się ustalić poprzez Bank z jakiego nr. IP zostały "ukradzione pieniądze", którymi nota bene zostały zakupione jakieś kody do gier. Miejsce przestępstwa, kafejka internetowa w Czechach.

Oczywiście nie Policja to ustaliła, tylko kolega mówiąc że sprawa w sadzie itp. Dzięki temu również czeska kafejka podała dane delikwenta, który jak się okazało wykradł dane i zakupił dzięki temu kody do gier za ponad 20 000 zł. Gościa wsadzili, a kolego odzyskał kasę.

Mój post miał uświadomić kolegom niezbyt uczciwym, że nie są bezkarni, i że to tylko kwestia czasu ...

Mam nadzieję, że ktoś się ze mną zgodzi w tym temacie.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Puma dzisiaj został uciszony, za ofertę sprzedaży w temacie B6 Division, napisał mi przez kolegę,(w skrócie) że jak nie zdejmę mu uciszenia, to będę winny tego, że nikt nie dostanie kasy.

Dostałem czas do 15.00 i ani sekundy dłużej. Ale wrócilem do domu o 19.00 więc chyba przepadło.. :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Puma dzisiaj został uciszony, za ofertę sprzedaży w temacie B6 Division, napisał mi przez kolegę,(w skrócie) że jak nie zdejmę mu uciszenia, to będę winny tego, że nikt nie dostanie kasy.

Dostałem czas do 15.00 i ani sekundy dłużej. Ale wrócilem do domu o 19.00 więc chyba przepadło.. :facepalm:

Powaznie tak Ci napisał??

Żart chyba jakiś....

Mówiłem, żeby z dzieciakiem nie dyskutować....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...