Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zanim coś kupisz na forum - lista nierzetelnych sprzedawców


Hugo

Rekomendowane odpowiedzi

Czy w tym wątku można umieszczać też takie sytuacje jak ktoś sprzedał mi towar którego stan był mało zadowalający a sprzedający nie poinformował o tym pisząc, że jemu widocznie to nie przeszkadzało a póżniej nie chciał przyjąć zwrotu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy w tym wątku można umieszczać też takie sytuacje jak ktoś sprzedał mi towar którego stan był mało zadowalający a sprzedający nie poinformował o tym pisząc, że jemu widocznie to nie przeszkadzało a póżniej nie chciał przyjąć zwrotu?
Tak jak w nagłówku jeżeli czujesz się oszukany napisz o tym niezależnie od sytuacji kto będzie chciał to sam sobie stwierdzi czy rzeczywiście było to nieuczciwe. Lepiej przestrzegać nawet przed małym wałkiem niż potem ktoś ma cierpieć:wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie takie zatajenie stanu faktycznego tez nie jest uczciwe i powinno byc potepione. Nikt nie chcialby kupic czegos i byc zawiedzionym po otworzeniu paczki.

Wysyłane z mojego Nexus 7 za pomocą Tapatalk 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widze, ze ludzie dopiero zaczynaja sie otwierac po tym jak ktos inny porusza sprawe i wtedy wychodza kwiatki totalne.

Dlatego mysle, ze w dzialach Sprzedam i Sprzedam czesci samochodowe (i w kazdym subforum) powinno byc przyklejony temat jak byk o nazwie w stylu: "jezeli zostales oszukany", a w nim odnosnik to tego tematu.

I wtedy by tego mysle byloby duuuuzo duzo wiecej, bo wiem, ze ludzie czesto robia tak, ze jak kupia cos za ~60zł i nie otrzymuja towaru, olewaja to. A to jest blad.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobrze byłoby włączyć system komentarzy dla użytkownika... działam na innym forum i tam to funkcjonuje bardzo dobrze... każdy ma prawo dodać komentarz osobie sprzedającej jak i kupującej.. niekiedy ze sprzedaży nie wywiązuję się sprzedający a są też przypadki gdzie i kupujący..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zasady kupna-sprzedaży, są wszędzie takie same i niezmienne, kupujesz to, co widzisz-zanim coś kupisz-zapytaj się o szczegóły i/lub więcej fotek, dzisiaj nawet nie ma problemu nagrać film telefonem, żeby obejrzeć niektóre rzeczy dookoła-myślę, że jeśli ktoś chce coś sprzedać i nie ma nic do ukrycia-zrobi wszystko, żeby towar dokładnie opisać i nie ukrywać szczegółów, które mogłyby zaważyć na kupnie, to samo ze zwrotem-zapytać nie zaszkodzi, czy jeśli towar nie będzie odpowiadał oczekiwaniom-czy można zwrócić:wink4: koszty wysyłki i tak sprzedawca nie ponosi-więc ja nie widziałbym tu problemu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zawsze zdjęcia wszystko przedstawią. Sprzedający, który mi sprzedał fakt przesłał sporo zdjęć ale zdjęcia były całych elementów na których nie było widać wad. Sprawa dotyczy dekorów-listw wew drzwi. Wspomniał tylko o obiciach od pasa ale o tym że na kolejnej listwie są 3 podłużne wgniecenia a na kolejnej ślady po jakimś szorowaniu czymś szorstkim. Jak napisałem, że będe odsyłał bo nie opisał stanu faktycznego to odpisał, że jemu te w/opisane wady nie przeszkadzały i widocznie jest mniej pedantyczny a miałem zdjęcia więc to mój problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapomniales jeszcze napisac co to za czlowiek ?

Wysyłane z mojego Nexus 7 za pomocą Tapatalk 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widze, ze ludzie dopiero zaczynaja sie otwierac po tym jak ktos inny porusza sprawe i wtedy wychodza kwiatki totalne.

Dlatego mysle, ze w dzialach Sprzedam i Sprzedam czesci samochodowe (i w kazdym subforum) powinno byc przyklejony temat jak byk o nazwie w stylu: "jezeli zostales oszukany", a w nim odnosnik to tego tematu.

I wtedy by tego mysle byloby duuuuzo duzo wiecej, bo wiem, ze ludzie czesto robia tak, ze jak kupia cos za ~60zł i nie otrzymuja towaru, olewaja to. A to jest blad.

Rowniez jestem za tym aby podkleic ten watek w dziale kupna i sprzedazy gdyz nie kazdy tutaj zaglada i nie ma pojecia o tym ze istnieje taki temat, przykladowo ja, jetem na forum przeszlo dwa lata, zawarlem kilka transakcji na forum ale nigdy tu (FHP) nie zagladalem, dopiero pare dni temu kompletnym przypadkiem tu wszedlem i takich ludzi jak ja jest na pewno duuuuzo wiecej. Moze wtedy wyjdzie na to ze oszukanych uzytkownikow jest rowniez o wiele wiecej a bedzie ten temat rowniez przestroga dla innych!

---------- Post dopisany at 14:13 ---------- Poprzedni post napisany at 14:07 ----------

I dlaczego na pierwszej stronie nie ma nickow pumy i jawora w spisie nieuczciwych sprzedajacych...?Oni sa kur*a na innych prawach...? Skoro zrobili tyle ludzi w c**ja to powinni tam wisiec juz od kilku dni!

Skoro wpisujecie tam kogos kto nie wywiazal sie chociaz z jednej transkacji a tymczasem oni mieli kilka/nascie razy swoich kontrahentów w d*pie to chyba cos tu jest kierwa nie halo, nie uważacie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I dlaczego na pierwszej stronie nie ma nickow pumy i jawora w spisie nieuczciwych sprzedajacych...?Oni sa kur*a na innych prawach...? Skoro zrobili tyle ludzi w c**ja to powinni tam wisiec juz od kilku dni!

Skoro wpisujecie tam kogos kto nie wywiazal sie chociaz z jednej transkacji a tymczasem oni mieli kilka/nascie razy swoich kontrahentów w d*pie to chyba cos tu jest kierwa nie halo, nie uważacie?

a dlatego, że i puma i jawor mają wyprostować sytuację z kupującymi najpierw, a potem zapadnie decyzja, a porównywać ich nie można-bo tamci-to nawet nie próbowali prostować tego, co zrobili

Jak napisałem, że będe odsyłał bo nie opisał stanu faktycznego to odpisał, że jemu te w/opisane wady nie przeszkadzały i widocznie jest mniej pedantyczny a miałem zdjęcia więc to mój problem.

gdybyś zapytał się przed dokonaniem transakcji-wiedziałbyś, czy sprzedający chce zrobić interes i zdobyć zaufanie na przyszłość, czy tylko chce się pozbyć czegoś

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie ta sytuacja i tak pozostaje ukrywaniem stanu faktycznego, sprzedajacy powinien napisac ze sa wgniecenia i inne wady wymieniajac je wszystkie a nie jedna bo taki jego obowiazek, takie rzeczy obnizaja wartosc przedmiotu i kupujacy albo by sie lepiej zastanowil nad kupnem albo targowal cene. Ponadto sprzedawca powinien ukazac te wady na zdjeciach a nie dawac takie zeby bylo trudno okreslic czy cos jest uszkodzone czy nie, a potem sie tlumaczyc ze przecierz zdjecia byly...

Wysyłane z mojego Nexus 7 za pomocą Tapatalk 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie ta sytuacja i tak pozostaje ukrywaniem stanu faktycznego, sprzedajacy powinien napisac ze sa wgniecenia i inne wady wymieniajac je wszystkie a nie jedna bo taki jego obowiazek, takie rzeczy obnizaja wartosc przedmiotu i kupujacy albo by sie lepiej zastanowil nad kupnem albo targowal cene. Ponadto sprzedawca powinien ukazac te wady na zdjeciach a nie dawac takie zeby bylo trudno okreslic czy cos jest uszkodzone czy nie, a potem sie tlumaczyc ze przecierz zdjecia byly...

Wysyłane z mojego Nexus 7 za pomocą Tapatalk 2

dokładnie i na takiej podstawie zawsze można żądać zwrotu pieniędzy, lub obniżenia ceny, bo logika wskazuje na to, że jeśli coś posiada jakieś uszkodzenie na np. części przedniej, to tylko na tym miejscu, a nie w 6 innych również...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prawda jest taka ze sprawa rozejdzie sie po kosciach,mamy piz*owatych moderatorow ktorzy potrafią tyłko słodko pierdziec i tyle!puma napisał pw do Flyera i juz wszystko cacy haha,żal!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Puma nie chcesz by nazywano Cię oszustem, a wczoraj w Nysie sam mówiłeś: "Tak, tak Puma z forum, największy oszust" :decayed:. A to, że chciałeś by Hugo usunął Ci konto to żenada roku :facepalm:. Weź pozałatwiaj sprawy i usuń konto, nikt Cię tu nie trzyma przecież.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na racingforum były podobne problemy i sprawa została załatwiona w bardzo łatwy sposób. DO regulaminu dodano taki zapis

Sprzedawany towar, z wyłączeniem samochodów, od dnia 22.06.2012 musi mieć możliwośćv zakupu przez Allegro lub/i wysyłki za pobraniem, lub/i odbioru osobistego."

Kupujący już wtedy na własną odpowiedzialność wybiera w jaki sposób załatwia transakcje. Forum nie ma narzędzi do pomocy/egzekwowania niewywiązania się z zakupu. Aledrogo już ma. Wydaje mi się że to jest dobra opcja.

Oczywiście ogłoszenia nie na zasadzie: Dobrze, wystawie na aledrogo ale kupujący pokrywa prowizje odpadają:wink: Pewnie sporo osób uczciwie sprzedających cześci dostanie po d*pie ale jakieś rozwiązanie trzeba wprowadzić żeby pozbyć się takich osób.

Osobiście wole zapłacić kilka zł więcej i mieć jakieś zabezpieczenie przed wałkami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdybyś zapytał się przed dokonaniem transakcji-wiedziałbyś, czy sprzedający chce zrobić interes i zdobyć zaufanie na przyszłość, czy tylko chce się pozbyć czegoś

Właśnie rozmowa przed transakcją była długa o ich stan i sprzedający tylko pisał o obiciach od pasa. Cena była normalna i jak zapewne większości użytkownikom tu nie chodzi o cene bo jak się coś modzi w naszych autkach to nie zależy nam zeby kupić dziadostwo bo taniej tylko modzi się po to żeby ładnie wyglądało. Osobą tą jest piotrek83.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Puma nie chcesz by nazywano Cię oszustem, a wczoraj w Nysie sam mówiłeś: "Tak, tak Puma z forum, największy oszust" :decayed:. A to, że chciałeś by Hugo usunął Ci konto to żenada roku :facepalm:. Weź pozałatwiaj sprawy i usuń konto, nikt Cię tu nie trzyma przecież.

Te, przeciez to nie byl Puma O.o

Wysłane z mojego GT-N8000 za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Puma nie chcesz by nazywano Cię oszustem, a wczoraj w Nysie sam mówiłeś: "Tak, tak Puma z forum, największy oszust" :decayed:. A to, że chciałeś by Hugo usunął Ci konto to żenada roku :facepalm:. Weź pozałatwiaj sprawy i usuń konto, nikt Cię tu nie trzyma przecież.

Te, przeciez to nie byl Puma O.o

Wysłane z mojego GT-N8000 za pomocą Tapatalk

On jeszcze naybany jest :polew::polew::polew::polew::polew:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prawda jest taka ze sprawa rozejdzie sie po kosciach,mamy piz*owatych moderatorow ktorzy potrafią tyłko słodko pierdziec i tyle!puma napisał pw do Flyera i juz wszystko cacy haha,żal!

O czym Ty za przeproszeniem pier*olisz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...