Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Praca/służba w armii - zarobki, warunki itd.


David

Rekomendowane odpowiedzi

mam prawo jazdy kat B,C,C+E ,wozki widlowe,bardzo dobra znajmosc angielskiego,licencjat z pedagogiki resocjalizacyjnej

a jak wyglada sprawa z tatuazami? znaczy nie mam jeszcze, ale w tym roku moze zrobie a chce taki ze bedzie tez kawalek na szyi, czyli bedzie go widac spoza koszulki.

Znajdź sobie normalną pracę,bo może się okazać,że jedyne,co cie będzie trzymać w służbie,to czas do jak najwcześniejszej emerytury.

Moim zdaniem,trzeba być pasjonatem,lub niemieć innego zajęcia żeby zostać w wojsku...dotyczy to niestety wielu innych zawodów,,tyle,że z armią wiążesz się bardziej na stałe,a po odejściu trudno się przyzwyczaić do pracy w cywilu...

Masz racje kolego, czesto widze w robocie ludzi co przychodza na kursy wojskowe tylko dlatego ze nie potrafia sie odnalezc w zyciu jesli chodzi chodzi o znalezienie pracy. Sam studiuje we WSOSP juz piaty rok na pilotazu i jakos nie narzekamy z kolegami, co innego wlasnie ci pseudo pasjonaci z cywila ktorym przeszkadza wszystko. Ale to jest temat rzeka. Jak ktos jest ciekaw niech idzie ale wydaje mi sie ze po dobrych studiach albo z glowa na karku mozna naprawde dobre pieniadze zarabic jednoczesnie spelniajac sie w zyciu zawodowym. A jesli chodzi o tatuaz duzo zalezy od komisji wojsko-lekarskiej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co jesli zrobie tatutaz bedac juz zatrudnionym ? zostane zwolniony,nagana? nie przedluza kontraktu?

Jestem teraz w Polsce takze bede sie chcial cos dowiedziec na temat zatrudnienia,gdzie sie udac? do WKU?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do WKU , mowilem juz ze mam goscia w JW ktory ma tatoo centralnie na szyi i tak go przyjeli wiec tatoo nie bedzie problemem. Chyba ze wydziargasz sie caly :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co jesli zrobie tatutaz bedac juz zatrudnionym ? zostane zwolniony,nagana? nie przedluza kontraktu?

Jestem teraz w Polsce takze bede sie chcial cos dowiedziec na temat zatrudnienia,gdzie sie udac? do WKU?

Nic ci nie zrobia, tam cos niby jest w regulaminie czy bylo na temat tatuazy... ale to chyba juz martwe prawo jest a komisja ci tylko paragraf da ze masz w danym miejscu tatuaż i tyle. Tak jak kolega Kanal pisze zadzwon do WKU i sie dowiedz chociaz tam tez czasami glupoty pieprza. :wallbash:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O WKU pisalem zeby podjechal sie dowiedziec w celu zatrudnienia - jesli nie ma żagla to to jest jedyna droga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DAVID ja pracuje w wojsku od 15stu lat,co do powołania do zawodowej służby wojskowej to tak:trzeba sie zgłosić do WKU ,jeżeli chcesz do 12 BZ to wiem ,że organizowane są nabory poprzedzone egzaminami z wf-u,ale widzę ,że z tym nie będziesz miał problemu.Czy odbywałeś ZSW? jeżeli tak to z jakim stopniem ukończyłeś.To ,ze posiadasz uprawnienia to wcale nie będzie oznaczać ,że będą one wykorzystywane w przyszłości...taka służba ale zwróć kadrowcowi(s-1) na nie uwagę,angielski ,że znasz to super -przydaje się na misjach,natomiast liczy się papier z ukończonego kursu j.angielskiego wg stanagu -możesz śmiało podejść do egzaminu np.z jedynki lub większego stopnia znajomości języka(nie znam Twoich możliwości) eksternistycznie.W razie dalszych pytań pisz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sewek widze ze jestes z Polic :naughty: gdzie pracujesz? reszta na PW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do tatuazy to u mnie w jednostce jest jeden szeregowy ktory ma tatuaz centralnie na szyi... widac go spod munduru... wprawdzie chodzi plotka ze to jakis plecak i ma dobry zagiel ale wychodzi na to ze teraz nie zwracaja tak uwagi na tatuaze w widocznych miejscach?

O co chodzi z tym plecakiem i żaglem ? :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do tatuazy to u mnie w jednostce jest jeden szeregowy ktory ma tatuaz centralnie na szyi... widac go spod munduru... wprawdzie chodzi plotka ze to jakis plecak i ma dobry zagiel ale wychodzi na to ze teraz nie zwracaja tak uwagi na tatuaze w widocznych miejscach?

O co chodzi z tym plecakiem i żaglem ? :decayed:

podejrzewam, że chodzi o to, że ma plecy w kimś wyżej z rodzinki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie jak truckmaniac napisac :) Z żaglem zawsze lżej się pływa :) I plecak bo ma plecy - znajomosci - w rodzinie / znajomych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, powiedzcie mi, jeśli macie wiedzę na ten temat, gdzie powinienem się zgłosić w pierwszej kolejności, mając w zamiarze edukację w armii, a później pracę? Za miesiąc kończę studia z tytułem inżyniera mechanika (specjalność: inżynieria ruchu drogowego), znajomość niemieckiego i podstaw angielskiego, sprawność fizyczna na wysokim poziomie, także tym się nie przejmuje. Praca raczej w pionie logistyki, chociaż to już nie ode mnie zależy. Bardzo chętnie wysłucham wskazówek na ten temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po studiach proponuje zainteresowac sie kiedy jest rekrutacja do studium oficerskiego - mysle ze w WKU wiecej Ci podpowiedza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opowiem wam starą bajeczkę, bajka będzie długa.

Kilku młodych krasnoludków wyszło z kopalni krasnoludów i postanowili iść w zbroje. Poszli do szkoły wojów i szczęśliwie ją ukończyli. Rozumek był najlepszy na roku więc wysłali go do głębokiego lasu w nagrodę "bo tam się kształtują charaktery prawdziwych dowódców". Powoli ciężką pracą awansował i awansował i kształtował charakter w kolejnych lasach. Zony miał 3 ale widać nie miały charakteru bo zostawiły Rozumka w lesie i poszły z lasu do grodów róźnych. Dość miały widoku wojów, lasu, przeprowadzek a i dawanie d. w lesie przystojnym giermkom im się opatrzyło. Wreszcie wysłano Rozumka na ważną misję i tam poznał co znaczy dumnie pierś wypinać na wrogie kusze. Spotkał kolegę ze szkoły Spryciulka, który miał słaby charakter bo w lesie żadnym nie był ale dla rekompensaty tej ułomności na pagonach i w trzosie miał więcej. Opowiedział jak to odkrawał sobie mięsa a ze starszyzną się nie dzielił i że go nijak do rozumu przywieźć nie mogli to w nagrodę na misję trafił. Tu też kroił co popadło i choć Rozumek mu patrol proponował to Spryciulek wolał za wały nie chadzać. Jak wracali razem z misji to spotkali Znajomka który też z misji wracał. Rozumek żałował go bo misja Znajomka była zaprawdę okropna. Nikt z kuszy nie szył, bo kusz tam nie mieli jeno włócznie drewniane bez grotów. Nuda straszna przerywana wycieczkami aby wojowie od tej nudy nie oszaleli na wałach i pokusa chętnych miejscowych kobiet ich nie zwiodła. A to kopalnia diamentów(przywiózł kilka na pamiątkę), a to polowanie na zwierza, a to wodospady i wulkany, wszystko żeby nudę zabić. Wreszcie spotkali się w karczmie gdzie do nich Synalek dołączył. Synalek przyjechał służbową karetą, złoto lśniło mu na ramionach i powiedział że dziś się rozstaje z mieczem bo tatuś zmarł, a wrogowie tatusia niecny spisek uknuli by go awansować i do lasu zesłać na "wyższe" stanowisko z dala od króla, a on że awans przyjął a w lesie nie był i nie zamierza. Na co przedstawił pergamin od medyka że zdrowie stracił i ma suchoty bo całą służbę w suchych murach stolicy spędził. Koło północy piękna dziewoja zabrała go do do domu. Synalek Rozumkowi ręki nie podał pewnie dlatego że Rozumek z kuszy dostał i bandaże nosił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym wstapic do wojska. tzn nie odbylem ZSW, z tego tytułu wiem że muszę wyjechac na służbę przygotowawczą, napiszcie jak ona wyglada...

i co po służbie przygotowawczej? jakie mam drogi wyboru?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym wstapic do wojska. tzn nie odbylem ZSW, z tego tytułu wiem że muszę wyjechac na służbę przygotowawczą, napiszcie jak ona wyglada...

i co po służbie przygotowawczej? jakie mam drogi wyboru?

http://www.mon.gov.pl/pl/artykul/10169

Reszta jest pod linkiem na pierwszej stronie tego wątku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kamillo5 może bezpośrednio zapytam. Bez wujka i "pomysłu" na karierę pchasz się do armii? :shocked:

Jedź do WKU tam jest "werbownik" i ci wszystkie plusy wyjaśni. Poszukaj w rodzinie czynnego zawodowca postaw flaszkę, popytaj o minusy.

Tak z daleka to trochę mi wyglądasz na cielaka co stoi na zielonej łączce i zastanawia się czy wziąć udział w korridzie. :wallbash:

Wiesz pociągająca kariera, występy na arenie, wielki świat dobra karma. Głównie to tylko ta karma w głowie.

Możesz trafić jako rozpłodowiec, albo na arenę na dobrego torreadora :thumbdown:

Przepraszam za bezpośredniość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...