Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Szerokość opon 215 czy 225


Gwerty

Rekomendowane odpowiedzi

A swoją drogą, to jedyne kryterium? Zależy Ci bardziej na efekcie wizualnym (niższy profil) czy na trakcji i, powiedzmy, większej wygodzie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

naciąg mnie nie interesuje.

pytam bo z kalkulatora wychodzi ze 205/55 r 16 oodpowiada własnie 215/40 r 18

ale wiekszy wybór opon jest rozmierze 225/40 niz 215/40

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biorąc pod uwagę fabryczny rozmiar 205/55 R16, opona 225/40 będzie miała ok. 5.5 mm większą średnicę. Opona 215/40 - średnica mniejsza od fabrycznej o 2.7 mm. Więc idealnie i tak nie będzie. A felga jaką ma szerokość?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiscie szukalbym 215, ale jesli trafi Ci sie dobra okazja na 225 to nie masz sie co zastanawiac ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

225 i nie słuchaj tych co piszą 215, opona ma jeździć, nie wyglądać, chyba że trzymasz furę tylko na zloty...

Do 170konnego ajma?Wytlumacz mi prosze, dlaczego ta 225 lepiej jezdzi? Bo bardziej miota w koleinach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:hi: gdzieś na forum jest porównanie felg 17,18,19 wniosek taki, że generalnie 18 i 19 na niskim profilu gorzej pracują w zakrętach i dlatego LCQ stawia na 225 żeby opona ciut lepiej w zakrętach pracowała, na 215 byłby już lekki naciąg na 8 calach i w zakrętach mizerota.

Nie wiem czy już tam zajrzałeś ale też dobra strona dla orientacji http://www.rimsntires.com/specs.jsp ...

żeby tylko był czas forum przejrzeć i wnioski wyciągnąć :gwizdanie: decyzję i ryzyko podejmujesz sam i kropka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chciałem coś napisać od siebie ale po przeczytaniu niektórych postów odpuszczę.....

Gwerty najważniejsze pytanie, na czym ci dokładnie zależy :?: jaki jest twój styl jazdy :?: i co oczekujesz od opon :?: twoje auto ma 115 KM czy więcej :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chciałem coś napisać od siebie ale po przeczytaniu niektórych postów odpuszczę.....

Gwerty najważniejsze pytanie, na czym ci dokładnie zależy :?: jaki jest twój styl jazdy :?: i co oczekujesz od opon :?: twoje auto ma 115 KM czy więcej :?:

auto ma w tej chwili blisko 170 Km

styl jazdy. nie lubie butowac ciagle. ale jak zauwazyłem na 205 na mokrym czasem kiepsko z trakcja do 3

ale tez nie chce zeby mnie w koleichach woziło

stad pytam, analizuje, szukam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

225 i nie słuchaj tych co piszą 215, opona ma jeździć, nie wyglądać, chyba że trzymasz furę tylko na zloty...

Do 170konnego ajma?Wytlumacz mi prosze, dlaczego ta 225 lepiej jezdzi? Bo bardziej miota w koleinach?

dla 8 cali przewidziany jest rozmiar 225/40, tak zaleca producent opon, a jako że pracuję dla producenta opon...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...