Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Czy poduszka kierownicy z B7 zamontowana do B6 wystrzeli prawidłowo w przypadku kolizji?


cool506

Rekomendowane odpowiedzi

Tzn ja zmieniałem chyba u siebie też wiązkę do poduchy i taśmę więc chyba powinienem to mieć co?

Nie. Wiązka poduszki jest między obręczą i poduszką a taśmą. Adapter wychodzi z instalacji wewnętrznej auta i podłącza się go do nowego taśmy z B7

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale skoro nie wywala Ci błędu to masz podłączone - nie wiem kto Ci robił swapa (pewnie Domi) więc jego pytaj. Albo założył adapter z B7 albo dociął wtyczkę z B6 tak aby pasowała (ze względów bezpieczeństwa preferuję ten pierwszy sposób ale każdy grzebie wedle uznania).

---------- Post dopisany at 18:31 ---------- Poprzedni post napisany at 18:29 ----------

Ale ja taśmę zmieniałem to pasuje ten wtyk stary do taśmy?

Od B6 pasuje jeśli go podocinasz (bez obróbki nie pasuje) - jeśli ma być cycuś glancuś i PNP = nowy adapter.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aaaa już wiem przecież sam to robiłem:D Domin mi podesłał kostkę i przepiąłem sobie piny już wszystko jasne czyli tak ma być jak mam podłączone?:thumbup:

memory five-wladi i wszystko jasne:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aaaa już wiem przecież sam to robiłem:D Domin mi podesłał kostkę i przepiąłem sobie piny już wszystko jasne czyli tak ma być jak mam podłączone?:thumbup:

memory five-wladi i wszystko jasne:)

Tak - jeśli przepiąłeś w te same piny (1 do 1 i 2 do 2) to wg. mnie - pomijając główne niewiadome dotyczące swapa - to chyba najlepsze wyjście (jeśli można tak to nazwać).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No oki czyli doszliśmy do sedna sprawy dzięki Bartek rezaczu:thumbup: tylko muszę sprawdzić jeszcze te piny;)

memory five-wladi i wszystko jasne:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No oki czyli doszliśmy do sedna sprawy dzięki Bartek rezaczu:thumbup: tylko muszę sprawdzić jeszcze te piny;)

memory five-wladi i wszystko jasne:)

Pin 1 - żółty

Pin 2 - biały

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że jest ok bo kierował mnie Domin ale sprawdzę;)

memory five-wladi i wszystko jasne:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że jest ok bo kierował mnie Domin ale sprawdzę;)

memory five-wladi i wszystko jasne:)

No to na bank jest OK :thumbup1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem wewnętrznie rozdarty :doh:

Ryzyk-fizyk :decayed:

Tapnięte z SGS III

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, jestem nowy na forum, postanowiłem się zarejestrować bowiem chciałbym pokazać wszystkim, a szczególnie tym decydującym się na przekładkę kierownicy, jak zachowuje się airbag w oryginalnej kierownicy B6 w momencie czołowego uderzenia przy niedużej prędkości, tj. ok. 20-30km/h (uderzenie nastąpiło w bok samochodu sprawcy kolizji, więc prędkości i związane z tym siły zderzenia, nie zsumowały się).

mod.jpg

mod_2.jpg

Przód jest od B7 - tak się dobrze składa, że w przypadku modelu cabrio przeróbka jest stosunkowo łatwa - zmiany stylistyczne nadwozia ograniczyły się w tej wersji zaledwie do innych lamp, maski oraz zderzaka. No i pasa przedniego.

Życzę wszystkim odpalenia airbaga w kierownicy w sytuacji gdyby zaszła taka konieczność... jednak przede wszystkim życzę by do takich sytuacji nigdy nie dochodziło!

Pozdrawiam!

PS.

Maska tuż po stłuczce przylegała całkiem zgrabnie do zderzaka, dopiero po otwarciu nie dało się jej już ponownie zamknąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wstępnie się rozglądam już za innym kabrioletem, bo jeśli rzeczoznawca stwierdzi naruszenie konstrukcji auta lub duże koszty naprawy, pow. jego rynkowej wartości (dla mnie w grę wchodzą jedynie nowe, oryginalne części), to będę się go pozbywał. I tak przeglądając ogłoszenia natrafiłem na tę aukcję:

Oferta - Audi A4 - 07.2005r.pełne wyposazenie biegi w kierownicy(podgrzewana) wiatrołap skórzana tapicerka duza navigacja zmieniarka na6płyt system na

C28628375_3.jpg

Przód auta ktoś przełożył na ten od B7 (cabrio model B7 zaczął wychodzić od MY2007, ten z ogłoszenia to MY2005), a co znacznie ciekawsze kierownica też miała swapa :D

Wygląda na to, że poduszka się odpala... teraz pozostaje pytanie czy spełnia swoją funkcję prawidłowo przy wystrzale (najprawdopodobniej) tylko jednego ładunku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

100% pewnosci nie ma ze poducha po swapie kiery z b7 do b6 wystrzeli? Mam cisnienie na tego moda ale jak ma sie to odbic na bezpieczenstwie to raczej podziekuje

Wysłane z mojego MT11i za pomocą Tapatalk 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

100% pewnosci nie ma ze poducha po swapie kiery z b7 do b6 wystrzeli? Mam cisnienie na tego moda ale jak ma sie to odbic na bezpieczenstwie to raczej podziekuje

Wysłane z mojego MT11i za pomocą Tapatalk 2

Mariusz - poświęć chwilę czasu i zapoznaj się z całym wątkiem :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

100% pewnosci nie ma ze poducha po swapie kiery z b7 do b6 wystrzeli? Mam cisnienie na tego moda ale jak ma sie to odbic na bezpieczenstwie to raczej podziekuje

Wysłane z mojego MT11i za pomocą Tapatalk 2

toś żeś się wyrwał teraz :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...