Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jaki akumulator kupić ? od A do Z


mariusz-ysko

Rekomendowane odpowiedzi

Nigdy nie słyszałem żeby ktoś kupił aku mniejszy od zalecanego przez producenta. Większy tak.

Sprawdz we wlepce jaki miałeś fabrycznie.

To doczekałeś się. Nie słyszałeś pewnie że jeżeli ktoś jeżdzi na krótkich odcinkach lepiej kupić trochę mniejszą pojemność niż zalecana.

To wytłumacz, dokładnie co zyskasz wkładając akumulator o pojemności mniejszej, niż zalecana przez producenta (oprócz niższej ceny)

Moderatorze! Proponuję ZAMKNĄĆ ten wątek.

Chyba tobie pomyliły sie wątki . Nikt tego tematu nie bedzie zamykał a napewno to nie ty bedziesz o tym decydował.

temat jest od paru lat i nikomu nie przeszkadza poza jakimś tam ROTOREM świeżakiem :grin::banan:

Edytowane przez rafal9119
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2.1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Chyba tobie pomyliły sie wątki . Nikt tego tematu nie bedzie zamykał a napewno to nie ty bedziesz o tym decydował.

temat jest od paru lat i nikomu nie przeszkadza poza jakimś tam ROTOREM świeżakiem :grin::banan:

Widzę, że nie zrozumiałeś.

1. Napisałem "proponuję" a moderator zrobi, co uzna za stosowne. Nie wiem gdzie znalazłeś jakikolwiek mój wpis o tym że chcę decydować o zamykaniu wątku.

2. Temat jest bardzo przydatny a raczej był mniej więcej do strony 30-40. Dalej to są w kółko powtarzane te same pytania, przez ludzi któm się nie che palcem kiwnąć po klawiaturze, żeby sprawdzić co już było napisane 100 razy.

3. Ciągle powracają te same "zagadki" np czy warto wkładać akumulatr większy czy nie i czy będzie niedoładowany czy nie. Zostało to moim zdaniem opisane dokładnie i zrozumiale przez osoby o sporej wiedzy (zdecydowanie większej niż moja) ale znowu wyskakuje ktoś "życzliwy" kto w odpowiedzi na pytanie wykłada swoją teorię niezgodną z logiką.

Stąd wniosek, że lepiej byłoby ten wątek zamknąć, bo nic więcej mądrego tu się dopowiedzieć nie da i szkoda go dalej zaśmiecać wpisami "jaki aku polecacie do mojego 1,9TDI?" a na wklejce sprawdziłeś? - i po raz setny od początku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I znowu w kółko to samo jak pisze kolega wyżej. Jaki, ile, nie za mało, nie za duży itd,itp. Dlaczego nikt nie czyta tego co już napisane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesteśmy za miękcy i ciągle ktoś odpowiada dlatego nikt nie czyta tego co jest na poprzednich stronach. To wyróżnia te forum na tle innych :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

danQua2

Jak to jak czytać - cofasz się o 3 strony i mas takie same pytania jak Twoje. Za dużo stron do czytania??? No bo nikomu się nie chciało czytać więc wolał napisać, zupełnie jak Ty.

Ale odpowiem: Akumulator o pojemności takiej jak wynika z kodów na wklejce lub ciut większy. Tak, prąd rozruchowy na liście kodów jest dziwnie mały pewnie jakieś 300A a w sklepach maja po 500A -dawniej było mierzone wg innej normy. Marka - Bosch, Varta, Banner, Moll, Centra, Fiam, najlepiej model drugi od dołu w ofercie danego producenta. A że podobno są jakieś fajne tanie nołnejmy robione w tej samej fabryce co Varta lub Centra - tak ale to nie to samo, inna linia produkcyjna, inne materiały, inna technologia, mniej ołowiu = zupełnie inna jakość. No to który będzie lepszy? ten który jest cięższy. Przed zakupem zmierz napięcie na tym nowym akumulatorze, jak większe lub równe od 12,6V to super, jeśli nie - weź inny.

Do jazdy na krótkie odcinki nie kupuj co roku nowej baterii tylko ładowarkę (automatyczną) i raz na tydzień -do pełna.

Skąd ja to wszystko wiem??? No wyobraź sobie CZYTAŁEM.

Edytowane przez Rotor
  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chlopaki moj stary wieloletni aku padl. Jezdze bardzo krotkie odcinki po gora 6-8km dziennie. A4 b6 1.8T benza. Nie bede wzorowal sie na wlepce w aucie bo troche do niego dolozylem elektroniki tj. Xenony ze spryskami, System naglosnienia Bose, oraz Rnse, autko mialo fabrycznie podgrzewane fotele i spryskiwacze szyb. Jaki aku o jakich parametrach bedzie odpowiedni do tak zmodyfikowanego wyposazenia w aucie? Z gory dziekuje za rzeczowe odpowiedzi. Mysle o markach Centra, Fiaam

wysłane z Galaktycznej S5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bierz centry.Moim zdaniem to co dołożyłeś nie ma wpływu, chyba że bedziesz słuchał na postoju.Też często robie krótkie odcinki i mam 60Ah, a xenony ciągną mniej prądu niż zwykłe żarówki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zalezy jaki masz altek. Ja mialem ori 77 ale tez dolozylem kilka rzeczy i nowy kupilem Fiamm 85 od kolegi z forum. Napisz do niego to Ci doradzi.

Wysłane z G2

Edytowane przez M1etek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bierz centry.Moim zdaniem to co dołożyłeś nie ma wpływu, chyba że bedziesz słuchał na postoju.Też często robie krótkie odcinki i mam 60Ah, a xenony ciągną mniej prądu niż zwykłe żarówki

Centrę lepiej odpuścić.

Xenony same w sobie ciągną mniej, dochodzą za to przetwornice..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wzialem Banner Professional 63Ah 600A na wapiennych plytkach za 280zl tzn zamowilem, mysle ze nie glupi wybor? Fiaam nie posiadal koles. Ciekawe ile wytrzyma taki nowy aku jakby na postoju sluchac RNSE z BOSE caly czas ile godzin? Tak aby autko potem odpalilo?

wysłane z Galaktycznej S5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno powiedzieć, ale w wolnej chwili sprawdzę ile amperów bierze rns-e

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie to model Banner Power Bull Professional PRO P6340 o parametrach 63Ah i 600A. Niby calkiem niezle akumulatory idace na pierwszy montaz w BMW VW czy Skodzie

wysłane z Galaktycznej S5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...