Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jaki akumulator kupić ? od A do Z


mariusz-ysko

Rekomendowane odpowiedzi

i wlasnie mam takie wrazenie... mozna dopasowac alternator z jakiejs b5 1.9tdi albo 2.5tdi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2.1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Ty masz dopasowac akumulator nie alternator

zmiana alternatora moze wiazac sie ze zmianami z mocowaniem, kołem, paskiem i wieloma innymi rzeczami

które trudno przewidziec

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w takim razie pozostaje mi kuknac jakie mam aku i wymienic. albo dowiedziec sie czy da rade wmontowac odpowiedni alternator i wyczaic czy nie bedzie mialo negatywnego wplywu na cala elektryke. Wolalbym miec wiekszy, zeby granie wykarmic zwlaszcza na postoju.. Dzieki jeszcze raz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zmiana ana wiekszy alternator nie spowoduje zadnych ujemnych skutków

ale musisz sie spodziewac utrudnien przy montazu innego

no chyba ze uda Ci sie trafic taki sam ale o wiekszej mocy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety naklejka w moim bagażniku jest średnio czytelna, chociaż zapwne gdyby nie padał wku****jący śnieg i nie byłoby ciemno to coś bym odczytał, ale stary aku to 44Ah i 360A, więc wybrałem coś takiego:

http://moto.allegro.pl/akumulator-bosch-silver-s4-002-52ah-470a-kurier-i1416218309.html

jakies przeciwwskazania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety naklejka w moim bagażniku jest średnio czytelna, chociaż zapwne gdyby nie padał wku****jący śnieg i nie byłoby ciemno to coś bym odczytał, ale stary aku to 44Ah i 360A, więc wybrałem coś takiego:

http://moto.allegro.pl/akumulator-bosch-silver-s4-002-52ah-470a-kurier-i1416218309.html

jakies przeciwwskazania?

przed zimą kupiłem takiego Boscha ale S3 ... krótkie trasy w większości , ogrzewanie szyby itp ciągle włączone i nigdy nie zajęknał w największe mrozy:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w sumie jeden wzmachol 4-kan ktory ciagnie przod i tyl i zre okolo 500rms

no to do tego nie potrzebujesz wiekszego altka. Kup dobry aku z 74 Ah i bedzie grało. Wiekszy akumulator w niczym nie przeszkadza. W golfie mialem 100Ah ( za darmo wyrwałem) jezdzilem 2 lata nie ladowalem prostownikiem a mocy mu bylo zawsze pod dostatkiem. Dodam ze to był 1.9 D. Większy aq zawsze lepszy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok. dzieki chopy :> A teraz pytanie z innej beczki. Jaka pojemnosc "płynową" w litrach ma aku 74Ah. Bo moj starszy chce swoj odsiarczyc i nie wie ile kupic litrow elektrolitu. Tylko prosze oszczedzcie sobie odpowiedzi typu; tak sie nie robi, to nic nie da, a po co, niech kupi nowy, itd. Z gory dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

planuje zakup akumulatora do mojej b6 3.0 , z kodu wynika że powinienem kupic 70 ah , jednak na wyszukiwarce boscha i varty , kiedy wpisuje swój model , wyskakuja mi wyniki 95 i 100 ah . Nie wiem czy źle dopasowałem kod czy inf na stronach producentów sa nieprecyzyjne. Rozbierznosci sa dosyc duze, dlatego prosze o pomoc zorientowanych w temacie , jaki aku powinienem kupic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam pada mi aku w moim audi jak w opisie z tego co pamietam mam tam 45ah w wyszkukiwarce mi wyskakuja takie

silver dynamic 63Ah 610A

silver dynamic 77Ah 780A

blue dynamic 60Ah 540A

blue dynamic 74Ah 680A

Czy nie beda one za mocne?Aha zaznaczam ze jeżdżę bardzo mało dziennie max 10 km

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam pada mi aku w moim audi jak w opisie z tego co pamietam mam tam 45ah w wyszkukiwarce mi wyskakuja takie

silver dynamic 63Ah 610A

silver dynamic 77Ah 780A

blue dynamic 60Ah 540A

blue dynamic 74Ah 680A

Czy nie beda one za mocne?Aha zaznaczam ze jeżdżę bardzo mało dziennie max 10 km

Oryginalny był 44Ah i prąd rozruchowy chyba jakieś 500A i takowy bym polecał bo przy Twoim stylu użttkowania będzie odpowiedzniejszy. No i oczywiście cena będzie odpowiednio mniejsza.

Polecam moll.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam pada mi aku w moim audi jak w opisie z tego co pamietam mam tam 45ah w wyszkukiwarce mi wyskakuja takie

silver dynamic 63Ah 610A

silver dynamic 77Ah 780A

blue dynamic 60Ah 540A

blue dynamic 74Ah 680A

Czy nie beda one za mocne?Aha zaznaczam ze jeżdżę bardzo mało dziennie max 10 km

Ja bym bral tego blue 60Ah - reszta zdecydowanie za mocne do benzyny. Ja do diesla zapodalem ten silver 77 - i jak narazie jest gitara (ponad rok czasu)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest ok tylko trzeba by sprawdzić czy oby ten prawy plus jest odpowiedni do audi ale z tego co kojarze to na 85% tak.

Cena bardzo dobra o ile to oryginał. Ale mino wszystko te 4-5 lat powinien posłużyć do tego czasu pewnie pozbędziesz sie auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ja mam prawy +, hmm no właśnie dosyć tanio ten aku no ale jest niby gwarancja wiec nie wiem czy to może być podróba?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ja mam prawy +, hmm no właśnie dosyć tanio ten aku no ale jest niby gwarancja wiec nie wiem czy to może być podróba?

Patrzyłem na forum i to jest co prawda najlepsza cena ale inne są zbliżone wieć nie jest to jakas oferta za 50% wartości wiec spoko. W koncu SS wiec powinno być ok.

Osobiscie bym sie pokusił, nie jest co prawda to stary porządny bosch tylko jak sie nie myle produkt czeski (miescowosć chyba nazywa sie lipki - ale chyba aku nie będzie lipny). Z aku to jest loteria zalezy co sie trafi. Ja miałem polskiego snajdera i 8 lat kręcił i został wymieniony profilaktycznie bo czasem już ciężkawo miał, ale kto wie do wiosny moze by pociągnał i posłużył 9 rok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...