Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jaki akumulator kupić ? od A do Z


mariusz-ysko

Rekomendowane odpowiedzi

@hortomagiko średnio co 2 tygodnie.

Oczywiście mówię o okresie zimowym. Obecnie raz podładowałem po "lecie".

A tak jak pisałem akumulator mam od nowości czyli ponad 6 lat- sprawność jego już nie jest jak nowego, dlatego wolę żeby był naładowany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2.1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

z zawodu jestem elektronikiem i zapewniam Cie ze to idealne napiecie po 2 tygodniach....zreszta poco te domysly,wykonaj rozruch i posluchaj rozrsznika...proste...w razie czego kupisz nowy bo czy jest z tym jakis problem?pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@zwalowy

Zeszłej zimy jak stał pod chmurką nie zapalał od strzału.

Ale wystarczy, że 2 razy podgrzałem świece i zapalił (przy -20). Ropę tankuję w miarę możliwości na jednej stacji, sprawdzonej - nie dolewam nic do ropy.

To jest moja 2 zima z Dieslem wcześniej miałem zawsze benzynę- i dlatego moje obawy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko się zgadza.

Tylko jedyną rzeczą co ja dysponuje jest miernik napięcia- to mogę sprawdzić.

Samochód trzymam w garażu.

Zastanawiam się czy rzeczywiście akumulator po tygodniu stania w garażu mający 12,3V jest ok czy mam już myśleć o wymienianie.

Dodam, że akumulator Moll mam od nowości, czyli 2007 roku.

moj originalny moll tez ma 12,3V (sprawdzalem w sobote). jezdze duzo krotkich tras i jest czesto odpalany, a latek mu minelo we wrzesniu 9.

Twoj ma 6 lat, takze mysle ze spoko, jak nie bedzie zimy 2 miesiecznej z -20 to dalbym se spokoj z kupnem.

janusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@januszm41

Dzięki

Nie masz za co dziękować. Toż to luźna dyskusja o napięciu spoczynkowym akumulatora. Deliberowanie o tym, czy Twój akumulator odpali przy znacznie niższych temperaturach na podstawie napięcia spoczynkowego, to jak wróżenie z fusów. Napięcie spoczynkowe akumulatora to jedno, ale istotniejsze będzie, jaką zdolność rozruchową posiada przy takim napięciu.

Jak spadnie temperatura, to na słuch będziesz słyszał, czy dobija aku do końca. Ale tak jak koledzy piszą, nie ma co się na zapas zamartwiać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

żadnego z tych dziwne jakieś, :grin:, moznaa trafic minę. a jak trafisz na rajdowca z DHL to przywież ci moze go uszkodzonego w srodku. :decayed:tez moze byc taka heca. osobiscie nie kupuje takich fantów na allegro, bo to pozorna oszczednosc.

---------- Post dopisany at 22:35 ---------- Poprzedni post napisany at 22:31 ----------

Tyle ze w benzynie :grin:

u mnie daje rade,wariat ,stary wariat ,dzisiaj kreci:banan:,a co jutro,kto to wie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piteros1

Prąd rozruchowy podawany jest wg. dziesięciu różnych norm. W związku z tym Twoje 380A wg innej normy to może byc np 500A, zależy co i w jakich warunkach się mierzy. Najważniejsze żeby pojemność się mniej więcej zgadzała tj. żeby nie była mniejsza i żeby nie była przesadnie za duża. W praktyce oznacza to, że masz kupić akumulator o pojemności 80Ah (jeśli tak rzeczywiście mówi wlepka) lub większej ale takiej żeby Ci się zmieścił pod maską ;)

Porównując prądy rozruchowe upewnij się, czy są podawane wg. tej samej normy. W razie czego: google Twoim przyjacielem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Zakupilem auto dwa miesiące temu w którym siedzi od nowości czyli 9 letni Moll DIN (72 Ah)380 A to wg.normy EN (72 Ah)640 A

Nie mam problemów jak na razie z odpalaniem,ale ze względu na wiek akumulatora mysle żeby kupic jednak nowy przed nadchodzącymi mrozami w związku z tym mam pytanie czy ten Akumulator Moll 75Ah 680A M3 plus P+ 83075 z tymi parametrami będzie ok czy szukac jednak dokładnie z takimi samymi parametrami czyli (72 Ah)640.

Dziekuje i Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...