Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Upgrade hamulców w A4 B6/B7


H4mm3R

Rekomendowane odpowiedzi

no to mam do sprzedania zestaw 312mm z A4 B7 BRD z auta z września 2007 roku za 700 zł zestaw w idealnym stanie :

http://www.allegro.pl/item861922034_audi_312mm_tarcze_klocki_jazma_zaciski_2007_rok.html

i sam chętnie kupię kompletny zestaw na przód i tył do S4 jak co... bo rozumiem że przy przejściu z 312 trzeba wymienić wszystko tak ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12.7 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

no to mam do sprzedania zestaw 312mm z A4 B7 BRD z auta z września 2007 roku za 700 zł zestaw w idealnym stanie :

http://www.allegro.pl/item861922034_audi_312mm_tarcze_klocki_jazma_zaciski_2007_rok.html

i sam chętnie kupię kompletny zestaw na przód i tył do S4 jak co... bo rozumiem że przy przejściu z 312 trzeba wymienić wszystko tak ?

szukasz przednich hamulców od S4 ???

ale na jaki zacisk, Ate czy Lucas-a ?????

okresl sie konkretnie

bo na zacisk Ate to mam, lucasa tez mógłbym miec, ale dopiero po Nowym Roku

tył zresztą tez.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w b6 i b7 przody były z Ate 345mm... Przecież nie będia zakładał zacisków z b5.

Ja ewentualnie byłbym chętny na tył jakby był w dobrej cenie.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w b6 i b7 przody były z Ate 345mm...

tam były 312, 320 i 345mm w zalezności pod rynku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na europe szło 345. W stanach było chyba 320 ale nie jestem pewien...

A 312 to gdzie szło?? W s4?? :shocked: :shocked: :shocked:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam kompletu - więc zacisków też. Podaj przybliżone ceny, nie interesują mnie nowe bo te mogę kupić sobie z ASO z rabatem ale to i tak kosmos cenowy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na europe szło 345. W stanach było chyba 320 ale nie jestem pewien...

A 312 to gdzie szło?? W s4?? :shocked: :shocked: :shocked:

własnie Stany w/g katalogu Otto Zimmermanna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tyłu zakłada sie:

- nową tarcze 300 mm z S4 B6

- adapter który odsunie zacisk (zazwyczaj o grubosci 9-11mm) (lub nowe jarzmo)

- nowe klocki

- i czasami dłuższa linke (lub przestawia sie uchwyt na zacisku)

Do przodu ostatnio zakładamy zaciski 4-ro tloczkowe z Porsche i tarcze ori Audi 312-321mm + prosty adapter do zacisku.

Zdjęcie pogladowe

dinos996anlage2h.jpg

dsc05541y.jpg

Lub zacisk 6-cio tloczkowy z Cayenne i tarcze 330-350mm (też S4 345mm)

c32rotor.jpg

ps: nie świadcze już takich usług - moge tylko pomóc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdzies wyczytalem ze to B6 1.9tdi pasuje caly komplet od A4 3.0tdi ??, rogass w swoim watku tak zrobil, Czy do B6 wejda 345 czy tylko 320 ? doradzcie jestem przed wymiana, na lato chyba upgade juz bede musial zrobic. W tej chwili mam standard i jest slaby jak potrzeba sie szybko zatrzymac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SID a gdzie ewentualnie dorwać takie adaptery (i jaka jest ich przybliżona cena) ? Bo zacisków od Porsche na Allegro jest sporo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SID a gdzie ewentualnie dorwać takie adaptery (i jaka jest ich przybliżona cena) ? Bo zacisków od Porsche na Allegro jest sporo...

Bardzo dobre pytanie, też mnie to interesuje??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SID a gdzie ewentualnie dorwać takie adaptery (i jaka jest ich przybliżona cena) ? Bo zacisków od Porsche na Allegro jest sporo...

Bardzo dobre pytanie, też mnie to interesuje??

jarzma mozna dorobic

potrzebny jest tylko dokładny rysunek z wymiarami

rozmawiałem z Kolegą SID-em wczoraj przez telefon,

mówil ze niedługo bedzie na forum odrebny post na ten temat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a powiedzcie mi jaki jest koszt tarcz i klocków do tych hamulców z Porsche?

Ja się zastanawiałem nad takimi jak zmieniałem na spowalniacze z s4 :naughty::decayed:

Ale mimo wszystko doszedłem do wniosku że najlepzym kompromisem pomiedzy jakością hamowania a kosztami z tym związanymi będzie jednak zestawik z s4.

Kpl. na przód czyli zaciski z nowymi klockami i tarczami Ate mnie wyszedł ok. 1700zł.

Klocki z Ate które wymieniam co ok. 8-12 tys. km kosztują mnie 320zł więc w porównaniu do skuteczności- prawie nic. :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a powiedzcie mi jaki jest koszt tarcz i klocków do tych hamulców z Porsche?

Tracze wkładasz te same co masz obecnie czyli z S4 b6. A klocki też dużo więcej nie kosztują 300-400zł kupisz komplet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to ja chyba patrzyłem na inne, bodajze z Cayenna bo tam tarcze były 360mm[br]Dopisany: 29 Grudzień 2009, 11:59_________________________________________________ja póki co jestem bardzo zadowolony z moich hamulców :)

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to ja chyba patrzyłem na inne, bodajze z Cayenna bo tam tarcze były 360mm[br]Dopisany: 29 Grudzień 2009, 11:59_________________________________________________ja póki co jestem bardzo zadowolony z moich hamulców :)

Z Cayenne są bardzo duże 6 tłoczkowe do naszych aut w zupełności wystarczą mniejsze np. z Porsche BOXSTER np coś takiego:

http://www.allegro.pl/item837041045_porsche_boxster_zacisk_przedni_prawy_100_sprawny.html

Jestem ciekaw czy seryjna pompa hamulcowa da rade z takimi 4 tłoczkowymi zaciskami??? Czy raczej trzeba ja bedzie wymienić na mocniejszą??[br]Dopisany: 29 Grudzień 2009, 12:06_________________________________________________Z tego co wicze to w nowym Prosche BOXSTER tarcza przednia ma wymiary 318x28mm więc spokojnie zacisk z tego auta da się założyć na tarcze Audi 320x30mm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...