Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Upgrade hamulców w A4 B6/B7


H4mm3R

Rekomendowane odpowiedzi

A to ja chyba patrzyłem na inne, bodajze z Cayenna bo tam tarcze były 360mm[br]Dopisany: 29 Grudzień 2009, 11:59_________________________________________________ja póki co jestem bardzo zadowolony z moich hamulców :)

Z Cayenne są bardzo duże 6 tłoczkowe do naszych aut w zupełności wystarczą mniejsze np. z Porsche BOXSTER np coś takiego:

http://www.allegro.pl/item837041045_porsche_boxster_zacisk_przedni_prawy_100_sprawny.html

Jestem ciekaw czy seryjna pompa hamulcowa da rade z takimi 4 tłoczkowymi zaciskami??? Czy raczej trzeba ja bedzie wymienić na mocniejszą??[br]Dopisany: 29 Grudzień 2009, 12:06_________________________________________________Z tego co wicze to w nowym Prosche BOXSTER tarcza przednia ma wymiary 318x28mm więc spokojnie zacisk z tego auta da się założyć na tarcze Audi 320x30mm.

Tylko czy wtedy jest sens bawić się w "dorabiane" hamulce jak można załozyć ori s4 b7 które przypuszczam skutecznością nie odbiegają

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12.7 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Jedyna korzyść będzie wtedy jeśli np. taki zacisk Brembo 4 tłoczkowy z tarczą 320x30 zmieści sie pod felgą 16" ale chyba będzie ciężko może z dystansem??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w/g mnie hamulce z B7 S4 są jak najbardziej :good: :good: :good:

ale w przypadku zacisku brembo podchodzi juz dużo mocniejszy klocek, tj. mieszanka jest lepsza

i tym samym skutecznośc spowalniaczy jest wyzsza

zawsze uwazałem ze klocki w zaciskach do tarczy 320 czy 345mm są za małe

poniewaz klocek ma niemal identyczną powierzchnię trąca jak w przypadku 288mm tarczy

zdaję sobie sprawe z tego ze siła jest inaczej przyłozona ale to i tak nie to

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie chyba robie upgrade z 312 na 320 i chciałem sie upewnić zanim wszystko kupię.

Może bym tego nie robił ale wysrały mi się drugi raz ori tarcze, zużycie 0,5 mm i 0.5 mm bicia, przetoczone i po 2 tygodniach dalej to samo :confused4: do tego klocek już zaczyna sie kończyć.

Koszt wymiany kompletu np na Textarze to ~500 PLN, a upgrade 2x200 zaciski z prawie nowymi klockami i jarzmami + 2x240 tarcza Zimmermanna i finalnie lepsze heble :decayed:

Zaciski z A6 były w 2 rodzajach, z drutem i blaszką? Te drugie to takie jak w A4 B7? Do tego nowe tarcze od A4 320mm (w A6 są inne?). Tylko np Textar ma jeden rodzaj tarcz a Zimmerman czy Jurid dwa rodzaje, do hebli 1LC i 1LA, co to za różnica?

Tarcze Jurida są jakoś specjalnie lepsze? Mam je po 50 drożej niz Zimmermann.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaciski z A6 były w 2 rodzajach, z drutem i blaszką? Te drugie to takie jak w A4 B7?

Nie w B7 były zaciski z blachą. Zaciski z drutem wystepowały w Audi A6 C5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorka ze sie wtrace jeden komplecik z allroada/S4 bral odemnie ktos z forum i wszystko pasuje :) Z tym ze tam byly dwutloczkowe zaciski lucas jak w A8 np. Podobno wszystko normalnie pasuje.

I jedno pytanko : jaro jakie parametry tych felg 16" z pierwszego postu ? Mam 17" et 35 i nie mieszcza mi sie na hamulce z S4 :/ Chodzi o ET jak i budowe kola.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na 345mm tarcze nie wejdą 17" felgi

tak samo na 320 - 16"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na 345mm tarcze nie wejdą 17" felgi

tak samo na 320 - 16"

Co ty za brednie piszesz ja mam na hamulce 320x30mm zacisk z A4 b7 3,0 TDi zalożone felgi 16" ori Audi ET42. Jak nie wierzysz to moge zrobic zdjęcie. Wszystko pasuje idealnie, miedzy zaciskiem a felgą jest moze 2-3 mm luzu.

Tak samo na hamulec z S4 B6 i B7 wchodzi fela 17".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurde u mnie nie wchodzi

brakuje jakieś 3-4mm :confused4: :confused4: :confused4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jarol ale jeszcze jedna wazna sprawa : masz zacisk jednotloczkowy ? :) Ja musze w poniedzialek skoczyc do typa przymierzyc kilka felg i wybrac cos bo moje 17 nie pasuje : zawadza zacisk o ramie felgi :/

Wiem ze wejda na zaciski dwutloczkowe z tarcza 320 mm 16" felgi ale o niskim ET (rzedu 16 z np allroada) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak zacisk mam jednotłoczkowy ATE taki sam jak w S4 B6 i B7 tylko z tarcza 320mm. tak to wyglada ze standardowa felga z B6 16" ET42 dodam ze w A6 c5 sa bardzo podobne felgi tylko ET maja 45 i tez bez problemu taka felge mozna na załozyc.

Zacisk mam nowego typu ten z blachą mocujacą klocek.

f8e6e0b14ba486d5med.jpg

44f07ba96c01edf5med.jpg

78398d140ab5d2c0med.jpg

24a152f5f7c5eae6med.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U znajomego leza takie 16 wiec pojade i przymierze ale obawiam sie ze nie wejda :/ te dwutloczkowe sa po prostu "grubsze". Okaze sie po niedzieli :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dwutłoczkowe zaciski nie sa grubsze

wręcz odwrotnie, no i są lżejsze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to nie pojmuje ki ch%^a nie chca mi wejsc felgi ani 16" piecioramienne ori audi anie moje 17" :/

Podjade i przymierze u znajomego te felgi z foto na auto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co ja wiem to zacisk 2 tłoczkowy z S4 B5 jest szerszy i dlatego nie mieci sie. Wystraczy załozyc dystans 12-15mm i wtedy wszystko ładnie pasuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie o tym mowie. W allroadzie gdzie siedzi ten zacisk na feldze 16" ta ma ET 16. Z koleji fabryczna felga 17 z S4 ma ET45 i szerokosc 7,5j . Wiec samo Et to nie wszystko musza byc jeszcze dosc cienkie i oddalone od srodka feli ramiona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wypróbuj felgę taką jak wkleiłem na zdjęciach wyżej z A6 która ma ET45. Ona ma taka budowę ze jest dużo miejsca na zacisk od ramion felgi. Dla porównania przy tej feldze u mnie odległość miedzy ramionami felg a zaciski to około 12mm a przy kołach letnich 18" Et42 wzór RS6 odległość miedzy zaciskiem a ramionami felg to 2 może 3mm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O widzisz dobrze wiedziec :) Pojade po niedzieli i zaloze ja budowa wlasnie widac moze pomiescic skoro mowisz ze u ciebie taki luz to i do mnie wejda :good: na moich 19 RS6 19/9" et 49 miejsca wlasnie tez tylko jakies 2-3 mm.

To moze mi podejda tamte :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem hamulce z 3.0 tdi a teraz mam z s4 b7.

Na hamulce 320 wchodzi felga 16 ale alu, tak samo jest z 345 wchodzi 17 alu.

Stalówki nie wchodzą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...