Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Upgrade hamulców w Audi A4 B6/B7

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Potrzebuję kpl. zacisków z jarzmem do b7.

przód 320mm (nie wiem czy 345 wejdzie)

tył 280 (albo 288 nie pamietam jakie tam sa )

ma ktos do pchnięcia cos takiego?

napisz do kolegi wandej coś tam miał

  • Odpowiedzi 12,9 tys.
  • Wyświetleń 1,5 mln.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowano

Niestety chwilowo brak. Przód jedynie mam :kwasny:

Opublikowano

Potrzebuję kpl. zacisków z jarzmem do b7.

przód 320mm (nie wiem czy 345 wejdzie)

tył 280 (albo 288 nie pamietam jakie tam sa )

ma ktos do pchnięcia cos takiego?

Mam kompletne przody i tyly z tarczami i klockami

Opublikowano

Mam zaciski z a6 c6 pod 345 jak by ktoś potrzebował.

Opublikowano

Za ile?

Wysłane z mojego D2303 przy użyciu Tapatalka

Opublikowano

Dev, ile za kpl, a ile za same zaciski z jarzmem?

Opublikowano
  • Autor

Dev ma nr. tel. w podpisie - dzwonić i pytać!

Opublikowano

Rozmowa zajmuje co najmniej kilka minut a napisanie dwóch liczb na forum kilka sekund... taka tam luźna uwaga :wink:

Opublikowano

Taka luzna uwaga, ze po pytaniu o cene sa pytania pomocnicze i tak robi się chat z tematu ktory sledzi iles osob i dostaje powiadomienia o czyms niezwiązanym z tematem.

Szanujmy się ;)

Opublikowano

Ja to widzę inaczej: bo na forum odpisuje się w wolnej chwili a dzwoniąc to nie wiemy czy komuś akurat nie trujemy d...py :wink:

To, że potem jest "sto pytań do..." to inna bajka :)

Opublikowano
  • Autor

Dev nie bez powodu wyłączył PW i w opisie podał nr tel

Opublikowano

dev lubi jak mu sie truje ale tylko przez telefon

Opublikowano

Koledzy z góry zaznaczam, że jestem laikiem w temacie hamulców. Czy może mi ktoś powiedzieć czy zacisk poniżej jest kompletny? W sensie otwór, czy tam nie powinno być jakiegoś tloczyska w środku?

4e8c7b1ce0bcdd147995aa830accde15.jpg

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka

Opublikowano

Koledzy z góry zaznaczam, że jestem laikiem w temacie hamulców. Czy może mi ktoś powiedzieć czy zacisk poniżej jest kompletny? W sensie otwór, czy tam nie powinno być jakiegoś tloczyska w środku?

4e8c7b1ce0bcdd147995aa830accde15.jpg

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka

to 320mm lub 345mm ATE. Tylko nie ma na foto jarzma. Tłoczek jest pusty. Pełen ważyłby pewnie z pół kilo

Opublikowano

Jarzmo mam tylko nie ma na foto, czyli mam rozumieć ze w tym tłoczku coś powinno jeszcze siedzieć?

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka

Opublikowano

Jarzmo mam tylko nie ma na foto, czyli mam rozumieć ze w tym tłoczku coś powinno jeszcze siedzieć?

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka

Klocek hamulcowy

Opublikowano

Hahaha ok wsio jasne, dzięki za pomoc

Widziałem tylko tylne zaciski bez klocka a tam ten tłoczek wygląda inaczej stąd moje durne pytania.

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez piotrekrkk

Opublikowano

Cześć Chłopacy.. Od wczoraj jestem bogatszy w nowe doświadczenie w temacie upgrade hamulców w a4 b6 1.8t 2001. Serie zmieniłem na 320x300 i chciałbym wam zaprezentować długości linek które pasuja- nie pasuja do zacisku z audi a4 b7 S4

http://zapodaj.net/e1360afa8a9ec.jpg.html

1. linka z a4 b6 1.8t AVJ ośka (moja fabryczna) - za długa o jakieś 15 20 cm!!

2. linka z a4 b6 1.8t AVJ qattro (też minimalnie za długa, ostatecznie została na aucie ale rećzny łapie pod sufitem :D

3. linka a4 b7 2.0 TDI ??? ośka- gdzieś ją tam nabyłem ale również była spooooooro za długaśna..

Ciekawostka!!

4. nie ma jej na zdjeciu(była w trakcie robienia jpg na aucie) ale .. gwóźdź programu linka hamulcowa z a4 b6 s4.. również za długa o jakieś 2-3 cm od linki Q AVJ :facepalm:

http://a4-klub.pl/index.php?/user/9446-dev/dziękuje za zajefajne hamulce i za czas spędzony na lini telefonicznej :hi:

Hamulce wymieniam wraz z przekłądka z ośki na Q więc może dlatego mam problem z dopasowaniem linek..

Edytowane przez Marcin850527

Opublikowano

Montaż zacisków 4 tłoczkowych Brembo:

Hamulce 345x30 z zaciskiem S4

3abea2aef240.jpg

Zmiana zacisku na Bremo 4 tłoczkowy - tarcza zostaje ta sam czyli 345x30mm

Sam zacisk nie jest dużo większy od poprzedniego natomiast powierzchnia klocka hamulcowy jest o około 25-30% większa.

Klocki hamulcowe są dokładnie te same co w Audi RS3.

60d3a4138c74.jpg

8f53b513652d.jpg

Zaciski pasują P&P wystarczy odkręcić stare i przykręcić nowe, wszystko pasuje idealnie.

Jedyny problem to przewody elastyczne.

Seryjne maja inną końcówkę przy zacisku dlatego musiałem dorobić nowe:

cc239a587812.jpg

Odczucia z jazdy to czuć, ze hamulce są mocniejsze szczególnie przy większy prędkościach 150-200km/h.

Mocniejsze naciśnięcie na pedał powoduje przyblokowanie kół i wyzwolenie ABSu nawet przy dużych prędkościach.

Jeszcze co zauważyłem to, ze pedał hamulca głębiej wchodzi w podłogę.

Nie wiem czy jest to wina żle odpowietrzonych hamulców czy po prostu do zacisków 4 tłoczkowych wchodzi więcej płynu i dlatego pedał schodzi niżej.

Opublikowano

Takie pytanko jaki ET musi mieć felga 17 Alu by zmieścić tam zacisk 345 wiem że avus się nadaje ale szukam czegoś ładniejszego

Wysłane z mojego D2303 przy użyciu Tapatalka

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.