Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Upgrade hamulców w Audi A4 B6/B7

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano
Godzinę temu, Dev napisał:

Żeliwny zacisk zaraz po piaskowaniu musi być wygrzany w piecu 200°C / 48h, inaczej zaraz zachodzi korozją bo jest w środku mokry. Po wygrzaniu nakłada się na niego proszkowy podkład cynkowy a potem znowu do pieca. Na koniec nakłada się właściwy kolor.

 

Ło Panie to jest trochę zachodu. A ile później wytrzymuje taka powłoka ? 

  • Odpowiedzi 12,9 tys.
  • Wyświetleń 1,5 mln.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowano

Tutaj jest chyba jedyny rzetelny materiał który znalazłem na temat skutecznosci malowanie sprayem i malowanie proszkowe z którego wynika własnie, że samo malowanie proszkowe też nie wystarcza aby osiągnąć długotrwały efekt no ale jak widać można zrobić więcej czyli wygrzać go w piecu następnie dać podkład proszkowy cynkowy i dopiero końcowa powłoka. Dzięki Panie Dev za dzielenie się wiedzą.

 

Edytowane przez Jaro a4b6

Opublikowano

Jak zacisk jest odpowiednio przygotowany to powłoką wytrzyma kilka lat

Opublikowano
  • Autor

Panowie to jest temat o hamulcach a nie o malowaniu proszkiem. 

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano

Jeśli macie dylemat co do regeneracji zacisków że może sam sobie pomaluje bo kolega ma piaskarke i nie daleko malują proszkowo to polecam odrazu wysłać do Pana Dev'a i macie temat zalatwiony profesjonalnie w przystępnej cenie.

IMG_20211026_134106.jpg

IMG_20211026_134038.jpg

IMG_20211026_134016.jpg

Opublikowano

Czy montował, ktoś  tylne hamulce 330 w b6 z takich podzespołów:

- zacisk z S4 b6

- jarzma z A6C6

- klocki S4 b6

- tarcze S4 b8 

Przeglądając neta natknąłem się na taką kompilację w b6.

Zastanawia mnie też czy klocek z tarczy 300 nie jest za mały na tarczy 330.

Opublikowano
32 minuty temu, r7adek napisał:

Czy montował, ktoś  tylne hamulce 330 w b6 z takich podzespołów:

- zacisk z S4 b6

- jarzma z A6C6

- klocki S4 b6

- tarcze S4 b8 

Przeglądając neta natknąłem się na taką kompilację w b6.

Zastanawia mnie też czy klocek z tarczy 300 nie jest za mały na tarczy 330.

Nie wychodzi 330 tylko 324 mm, trzeba toczyć tarcze. Klocek do tarczy 300 z B6/7 i 330 z B8 jest taki sam.

Opublikowano
W dniu 31.10.2021 o 18:34, r7adek napisał:

Czy montował, ktoś  tylne hamulce 330 w b6 z takich podzespołów:

- zacisk z S4 b6

- jarzma z A6C6

- klocki S4 b6

- tarcze S4 b8 

Przeglądając neta natknąłem się na taką kompilację w b6.

Zastanawia mnie też czy klocek z tarczy 300 nie jest za mały na tarczy 330.

Trochę jest rzeźby lepiej to zrobić na jarzmach z RS6 C5. Lepiej to jednak ze spokojną głową 300mm. 100% masz P&P. Jak coś mam takie nowe zestawy w ofercie:whistling: 322mm też miałem ale poszły wszystkie jarzma już:whistling:

  • 3 tygodnie później...
Opublikowano

Witam, mam na oku ten zestaw 320/288, i chciałbym się jeszcze upewnić. Bez problemu podchodzi do B7 1.8t? Tylko przekładka jarzm zacisków i osłon? Zestaw z B7 3.0 więc myślę, że nic nie trzeba więcej ale pytam dla pewności. 

0a74ce45293ad759729fddd11e32a684.0.jpg

80ac5c4b51ba4d916bbe9e9d9b1fba6b.0.jpg

Edytowane przez Rafka532

Opublikowano
51 minut temu, Rafka532 napisał:

Witam, mam na oku ten zestaw 320/288, i chciałbym się jeszcze upewnić. Bez problemu podchodzi do B7 1.8t? Tylko przekładka jarzm zacisków i osłon? Zestaw z B7 3.0 więc myślę, że nic nie trzeba więcej ale pytam dla pewności. 

0a74ce45293ad759729fddd11e32a684.0.jpg

80ac5c4b51ba4d916bbe9e9d9b1fba6b.0.jpg

Bez problemu wszystko p&p,oczywiście tarcze I klocki inne

Opublikowano
1 godzinę temu, greg2505 napisał:

Bez problemu wszystko p&p,oczywiście tarcze I klocki inne

I takiej odpowiedzi oczekiwałem, dziękuję. Osłonę polecicie piaskowac i też proszkowo czy samemu wyczyścić i malować wystarczy? 

Opublikowano

Jak będziesz zaciski robił to i osłony zrób,bo widać że zmęczone

Opublikowano

Panowie, a czy na zaciski 320 podejdzie stalowa felga16 ?  I jakich osłon tarcz szukać pod nowe zaciski ? 

Opublikowano
21 godzin temu, dialog napisał:

Panowie, a czy na zaciski 320 podejdzie stalowa felga16 ?  I jakich osłon tarcz szukać pod nowe zaciski ? 

podejda, w najgorszym przypadku bedziesz musial uzyc dystansu. Oslony zostaja seryjne, potrzebujesz tylko tarcze, klocki i zaciski z jarzmami.

Opublikowano

Dziękuję, DivaynEays

Opublikowano
W dniu 26.11.2021 o 20:29, dialog napisał:

Panowie, a czy na zaciski 320 podejdzie stalowa felga16 ?  I jakich osłon tarcz szukać pod nowe zaciski ? 

Pokaz te felgi I zaciski

Opublikowano

Witam,

moze ktos zna srednica tloczka w tylnym zacisku 288? potrzebuje kupic zestaw naprawczy.

 

z gory dzieki !

Opublikowano
20 minut temu, Falcone napisał:

Witam,

moze ktos zna srednica tloczka w tylnym zacisku 288? potrzebuje kupic zestaw naprawczy.

 

z gory dzieki !

41mm

Opublikowano
20 minut temu, Falcone napisał:

Witam,

moze ktos zna srednica tloczka w tylnym zacisku 288? potrzebuje kupic zestaw naprawczy.

 

z gory dzieki !

D4656

Opublikowano

Siema. Ktoś kojarzy jakie oznaczenie jest na jarzmie pod 312mm? Numer OE znalazłem 4B0615125C

 

Googlując ten numer wychodzi mi jarzmo z nabitym numerem 569  :mysli::mysli::mysli:

Edytowane przez A4-Tomek

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.