Opublikowano 23 Listopada 20169 l Przerabiałem kilka etapów ... różnych. Na żadnym nie było czegoś takiego , że auto gasło przy hamowaniu . Za kilka dni wpadnie kolejny set i podejrzewam , że i on auta nie zgasi ... tym bardziej , że jakiś czas jest już manual.
Opublikowano 23 Listopada 20169 l tez mi sie wydaje ze pompa nie ma nic do tego, moze przeciazenie ujawnia jakis problem z silnikiem albo paliwem i dlatego gasnie
Opublikowano 23 Listopada 20169 l Po swapie na 320/288 jechaliśmy w 3 jakieś 140 km/h (Autostrada A-4) ja akurat sobie usypialem z tyłu a tu nagle kierowca hamuje do zera i pod koniec mu zgasł. Myślałem że sprzęgła nie wcisnął bo on ma automat . Myślałem że już nie odpali , ale od strzała zapalił. I do tej pory tak sobie myślałem czy wcisnął sprzęgło czy nie bo myślałem że niemożliwe jest zdusić auto przy hamowaniu z wciśnięciu sprzęgłem. Wysłane z mojego SM-A310F przy użyciu Tapatalka Edytowane 23 Listopada 20169 l przez albert224
Opublikowano 23 Listopada 20169 l Wcisnął sprzęgło jak mu zdechł Edytowane 23 Listopada 20169 l przez Dev
Opublikowano 23 Listopada 20169 l Fajny byłby test hamowania zestawu 320/288 z 100 km/h z ori 288/245 Zrobiłem tak raz na seryjnym układzie 288/245. Prędkość około 160 hamowanie prawie do zera przyśpieszenie do ok 120 i kolejne hamowanie...za drugim razem to już porażka była
Opublikowano 24 Listopada 20169 l Najgorsze jest to jak się jedzie autostradą jakieś 50km bez żadnego hamowania i nagle musisz prawie do zera. Za pierwszym razem wciśnięcie pedału hamulca nie jest tak skuteczne jak już za 2 czy 3. A czasu na podpompowanie nie ma . Wysłane z mojego SM-A310F przy użyciu Tapatalka
Opublikowano 24 Listopada 20169 l Najgorsze jest to jak się jedzie autostradą jakieś 50km bez żadnego hamowania i nagle musisz prawie do zera. Za pierwszym razem wciśnięcie pedału hamulca nie jest tak skuteczne jak już za 2 czy 3. A czasu na podpompowanie nie ma . Wysłane z mojego SM-A310F przy użyciu Tapatalka ukkad odpowietrz
Opublikowano 24 Listopada 20169 l U mnie wszystko sprawne raczej a auto zgasło... i nie tylko mnie z tego co czytam. A nie robiłem więcej prób... Wspominając o pompie (sterowniku) ABS miałem na myśli to, że CAN-em mógłby ów sterownik przekazać odpowiednie info do ECU, tak jak np. robi to sterownik klimy. A tak to samochód myśli, że ma hamulce 320/288 a nie 345/300... Najgorsze jest to jak się jedzie autostradą jakieś 50km bez żadnego hamowania i nagle musisz prawie do zera. Za pierwszym razem wciśnięcie pedału hamulca nie jest tak skuteczne jak już za 2 czy 3. A czasu na podpompowanie nie ma . Możesz mieć układ zapowietrzony ale też może być to wina brudu lub wody który osiadł na ukł. ham. W B7 siedzi nowszej generacji ABS który ma min. funkcję oczyszczania/osuszania klocków i tarcz z brudu lub wody. Polega to na tym, że co jakiś czas niewyczuwalnie dla kierowcy klocki zbliżane są do tarcz. Edytowane 24 Listopada 20169 l przez BeyerBrown
Opublikowano 24 Listopada 20169 l coś Ci sie pomyliło z tą funkcją oczyszczania tarcz i klocków w B7 takie cos jest tylko w autach z SBC
Opublikowano 24 Listopada 20169 l Dev, jesteś pewien, że tego nie ma? W A4 B7 siedzi nowszy sterownik ABS/ESP (8.0), a on potrafi min. to: Podczas jazdy w deszczu lub przy opadach śniegu przednie klocki hamulcowe są co 185 sekund dociskane niewielkim ciśnieniem (0,5 –1,5 bar) do tarczy hamulcowej. Docisk trwa ok. 2,5 sekundy. Oczyszcza to klocki i tarcze hamulcowe, poprawiając skuteczność hamulców. Warunkiem działania tej funkcji są włączone przednie wycieraczki i jazda z prędkością powyżej 70 km/h. SSP324 - Audi A6 2005 Zablokowano mu tę funkcję w B7 czy jak?
Opublikowano 25 Listopada 20169 l No rozumiem, ale trzeba było od razu to napisać, że to opcjonalny bajer Które C6-tki nie mają tego? To zależy od kraju pochodzenia, rodzaju skrzyni, silnika czy poziomu wyposażenia? Wiesz może...? W tym SSP napisano, że Boscha 8.0 można aktualizować... może dałoby się dzięki temu odblokować tę funkcję
Opublikowano 25 Listopada 20169 l Pisałeś o B7 więc otrzymałeś odpowiedź a potem wyskoczyłeś jak Filip z KonopII z A6. Przekodować może i się da tylko trzeba wiedziec jak połączyć to z czujnikiem deszczu plus getołej i cholera wie co jeszcze
Opublikowano 25 Listopada 20169 l Sięgnąłem do SSP324 omawiającego podwozie C6-tki tylko dlatego, że w nim szerzej omówiono nowszy ABS Boscha, zresztą w samym SSP343 opisującego B7-kę było tak napisane, więc to żadne wyskakiwanie z konopii jak sugerujesz: Podobnie jak już w samochodzie Audi A6 `04 również w Audi A4 `05 stosuje się nową generację systemu ESP Bosch 8,0 (patrz Zeszyt do samodzielnego kształce-nia nr 324). Istotną różnicą w budowie systemu w stosunku do samochodu Audi A6 jest zastosowanie czujników biernych do rejestracji liczby obrotów kół. Obok znanych funkcji cząstkowych w samochodzie Audi A4 `05 istnieje nowa funkcja - Hydraulic Fading Compensation (HFC). Na skutek kompensacji, przy której ciśnienie ha-mowania rozpoczyna regulacyjne działanie systemu ABS, sys- tem rozpoznaje z wyprzedzeniem zanik działania hamulców. Im większy jest zanik efektu hamowania, tym wyższe jest wymagane ciśnienie hamowania w celu rozpoczęcia regulacji systemu ABS. Na skutek dodatkowo wytworzonego ciśnienia hamowania przez system ESP, przy rozpoznanym zaniku efektu hamo- wania zostaje zwiększone ogólne ciśnienie w systemie. Kierowca, mimo zaniku efektu hamowania, nie potrzebuje zwiększać siły nacisku stopy na pedał hamulca w celu uzyskania takiej samej skuteczności hamowania, jak przy hamul- cach sprawnych. Realizowana w Audi A6 `05 funkcja „hill-holder“ w samochodach ze skrzynią biegów multitronic, w Audi A4 `05 nie jest wprowadzona do rozpoczęcia serii. Wspomniano de facto tylko o dwóch różnicach (pogrubiłem je) a które na logikę nie wykluczają systemu oczyszczania, więc wywnioskowałem, że reszta jest taka sama PS. W dalszym ciągu nie wiem które A6-tki mają oczyszczanie a które nie... skoro powiedziałeś A to powiedz też B i wyjaśnij, jeśli wiesz, dlaczego tylko niektóre C6 mają ten bajer. Edytowane 25 Listopada 20169 l przez BeyerBrown
Opublikowano 27 Listopada 20169 l tak przypuszczałem czyli zestaw na jednym tłoczku 320 z a4 b7 bedzie lepiej sie sprawował? obecne nedza jest seryjny zestaw 288 ktory po przesiadce z gti kompletnie nie hamuje
Opublikowano 28 Listopada 20169 l Jasne. 1-tłok Ate 60mm daję radę Wymiana wszystkich reperaturek banalnie prosta i tania
Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto